2019 m. vasario 21 d. 08:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Už šių metų Kūčių laisvadienį atidirbsime kitų metų vasarį

(papildyta) (2)

Už šių metų Kūčių laisvadienį atidirbsime kitų metų vasarį nuotrauka, foto

"Respublikos" nuotr.

Vyriausybė nusprendė perkelti darbo dieną iš gruodžio 24-osios, Kūčių penktadienio, į kitų metų vasario 19-ąją, šeštadienį.

Šiai alternatyvai pritarta atsižvelgus į tai, kad dauguma žmonių greičiausiai jau turi planų gruodžio 18 dienai, kuriuos koreguoti gali būti sudėtinga tiek dirbantiems žmonėms, tiek verslininkams, skuboti pasikeitimai žmonėms gali sukelti nepatogumų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, buvo svarstomos dvi alternatyvos - šių metų gruodžio 18-oji arba kitų metų vasario 19-oji - kada reikėtų atidirbti už laisvadienį per Kūčias.

"Nulėmė tie argumentai, kad ir darbą, ir poilsį reikia planuoti iš anksto. Toks skubus darbo dienos perkėlimas į gruodžio 18-ąją daug kam sujaukė planus. Darbdavių, darbuotojų atstovai tikrai aktyviai išsakė savo nuomones iki Vyriausybės pasitarime priimant sprendimą, ir džiaugiuosi, kad argumentai buvo išgirsti ir ministrai po diskusijų priėmė vieningą sprendimą", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė D. Jankauskas.

Kaip jau buvo skelbta, praėjusią savaitę Seimas priėmė Darbo kodekso pataisą, pagal kurią Kūčios įtrauktos į laisvadienių sąrašą. Ši pataisa įsigalios nuo kitų metų. Šiais metais Seimas bendru sutarimu priėmė protokolinį nutarimą, kuriuo pasiūlė Vyriausybei į gruodžio 24-ąją (Kūčių dieną) perkelti kurią nors poilsio dieną.

Seimas nepritarė Vyriausybės siūlomam variantui, kad Kūčių laisvadienis būtų įteisintas gegužės 1 dieną minimos Tarptautinės darbo dienos šventės sąskaita.

Priėmus Darbo kodekso pataisą dėl Kūčių įtraukimo į šventinių dienų sąrašą, jame yra 15 dienų.

"Kuo biednesi, tuo daugiau atostogų"

Arūnas PASVENSKAS, AB "Klaipėdos kartonas" generalinis direktorius

Čia rinkimai... O šiaip tai kuo biednesnė šalis, tuo daugiau atostogauja - čia tam tikra taisyklė. Štai, afrikiečiai daugelis išvis nedirba. Nežinau, kiek yra tiesos, bet teko girdėti, kad japonai apmokamų atostogų iš viso turi tik šešias dienas. O mes pagal laisvų dienų skaičių esame rekordininkai Europoje. Tik prancūzai lyg turi daugiau. Reikia mažinti laisvų dienų skaičių. O Kūčios? Kūčios kaip nedarbo diena - normalu, bet yra visokių kitų laisvų dienų, pavyzdžiui, Joninės. Nedirbti per Jonines nesuprantama.
Ką mes darysime su darbo dienos perkėlimu į vasario 19-ąją, dar nežinome. Ne visada elgiamės taip, kaip biudžetinės įstaigos, dažniausiai dienų neperkeliame. Mūsų gamybos ciklas yra nepertraukiamas, dirbame ir per šventes, ir naktimis. Tokie ilgi tarpai, kai dirba tik gamyba, o ne sykiu ir aptarnavimas, yra negerai. 

"Planuoti - prieš biudžetą"

Kęstutis DULKIS, UAB "Klaipėdos duona" generalinis direktorius

Visi šie dalykai turi būti daromi iš anksto. Tos dienos - kada bus kokios nors šventės - yra žinomos iš anksto, tai ir reikėtų viską susidėlioti metų pradžioje, kad žmonės žinotų ir planuotų. Dabar sudėtinga prisitaikyti prie įvairiausių nutarimų - sunkumai dėl darbo grafikų, atostogų, žmonių planų. Ne visada sekame biudžetinių įstaigų pavyzdžiu, bet sąryšis su jomis yra, todėl nepatogu. Norėtųsi žinoti apie pokyčius bent prieš keletą mėnesių. Lietuva yra stebuklų šalis - ir gerus, ir blogus dalykus darome paskutinę minutę.

Kūčias kaip nedarbo dieną vertinu gerai, bet reikėtų tai planuoti prieš priimant biudžetą, kad paskui nereikėtų šaukti, jog trūksta 100 mln. litų ir nėra iš kur jų paimti. Jei jų pritrūks, kažkas turės padengti - kam nors neduos, iš ko nors atims.

"Švenčių ne per daug"

Aidas KAVECKIS, Friedricho pasažo savininkas

Gerai, kad priimtas toks sprendimas dėl Kūčių - ar šiaip, ar taip, šią dieną normalaus darbo nebūdavo. Žmonėms reikia anksčiau išeiti, apsipirkti, pasiruošti, kad galėtų sėsti prie Kūčių stalo. Pagaliau priėjome prie sprendimo, kurio jau seniai reikėjo. Geriau kokybiškai padirbėti kitomis dienomis. Kūčių dieną mes jau ne pirmus metus dirbame tik iki kokios 15-16 val. Nesistengiu tokią dieną varyti savo žmonių į darbą kaip koks bedievis. Esu tikintis žmogus, ir man ši šventė svarbi.

O ar švenčių apskritai ne per daug? Iš visų 366 metų dienų švenčių yra 15 - ar tai daug? Mes ne kokie kalniečiai maklaudai, gyvenantys po šešis šimtus metų, ir negalima vien tik dirbti ir dirbti. Dirbantis žmogus turi turėti, kada pailsėti. Galime dirbti kaip kokie kinai ir turėti tik tris šventes per metus, bet kas iš to? Taip ir numirsime dirbdami. Yra laikas dirbti, yra ilsėtis, ir nėra tų švenčių per daug.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Jorė

2010-12-13   18:19

IP: 86.100.73.227

šaunuolis ponas Kaveckis, užrašys po to ant paminklo : mirė negyvenęs...

Jorė

2010-12-13   18:19

IP: 86.100.73.227

šaunuolis ponas Kaveckis, užrašys po to ant paminklo : mirė negyvenęs...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai užplūdo viešąjį transportą nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktojo Šviesų festivalio metu Klaipėdos miesto savivaldybė miestiečiams parengė dovaną - vasario...

Lietuva - tarptautinėse žvejybos kontrolės misijose nuotrauka, foto

Jūra, Vakar į misiją Baltijos jūroje Europos žuvininkystės kontrolės agentūros laivu "Lundy Sentinel"...

Dalia Ibelhauptaitė: aš negaliu pralaimėti nuotrauka, foto

Kultūra, Moteris režisiere būti negali, bet gali pabandyti – su tokia nuomone susidūrė...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Klaipėda, Paskelbta prieš 33 min.

Kultūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...