2019 m. sausio 18 d. 09:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Tobulas Rusijos planas, kaip sunaikinti Lietuvą

(63)

2016-03-21, 08:24

Alia ZINKUVIENĖ

Tobulas Rusijos planas, kaip sunaikinti Lietuvą nuotrauka, foto

Žmonės, vos išdrįstantys prasižioti apie blogybes Lietuvoje, kaipmat išvadinami Rusijos agentais. Tuo metu aukščiausiuose valdžios ešelonuose esama nemažai asmenų, baigusių mokslus toje pačioje Rusijoje, turinčių savo biografijose įtartinų baltų dėmių, tačiau tai tik į naudą jų karjerai.

Seime skubos tvarka Lietuvos atstovu į Europos Audito Rūmus deleguotas finansų ministras Rimantas Šadžius. Parlamentarams pateiktoje biografijoje jis nenurodo, kad 1989 m., jau įsikūrus Sąjūdžiui, įstojo į Lietuvos komunistų partiją. Chemijos mokslus Maskvos Lomonosovo universitete jis nurodo baigęs 1983 m., o kitas įrašas - tik 1989 m., kai pradeda dirbti Vilniaus universitete. Regis, niekam neįdomu, ką būsimasis Europos Audito Rūmų pareigūnas Maskvoje veikė net šešerius metus.

- Kaip vertinate, kai į svarbius postus deleguojami asmenys, nutylintys tam tikras biografijų detales? - „Vakaro žinios“ teiravosi Seimo nario Audriaus NAKO, žinomo šalies aukštų veikėjų biografijų tyrinėtojo.

- Aš jau labai pripratau prie tų baltų dėmių, niekas jau nestebina. Netgi būtų keista, jeigu būtų siunčiami į tokius postus be jokių dėmių - nei baltų, nei spalvotų.

- Dėmės arba skylės biografijoje tapo privalumu?

- Čia jau kaip kokybės ženklas. Bet ministro aš klausiau asmeniškai dėl to laikotarpio, kuris praleistas biografijoje, ir jis patikino, kad dirbo laborantu, aspirantu - viskas. Tai, sakiau, ačiū, balta dėmė išnyko.

- Būdamas pirmą kartą finansų ministru 2007 m., R.Šadžius įžūliai įtikinėjo, kad jokia ekonominė ir finansinė krizė Lietuvai negresia. Tačiau 2012 m. prezidentės egzaminavimą jis išlaikė kuo puikiausiai, nors dėl kitų kandidatų ji smarkiai purkštavo ir net išbrokavo. Iš kur toks palankumas?

- Jeigu sako, kad geras, vadinasi, geras. Ir nereikia daugiau prie jo kabinėtis, viskas jau patvirtinta.

- O jeigu sako, kad blogas, tai nors per galvą verskis, bet geresnis netapsi?

- Na, kur jau blogi, tie turi susiimti.

- R.Šadžius labai didžiuojasi savo seneliu ekonomistu, akademiku Dzidu Budriu, kuris, beje, buvo vienas pagrindinių veikėjų 1940 m. nacionalizuojant Lietuvos banką ir prisidėjo prie rublio įvedimo.

- Įdomi paralelė, nes R.Šadžius taip pat daug prisidėjo prie lito sunaikinimo, jau antrą kartą.

- Galbūt dabar galime tikėtis, kad išsiųstas į Europos Audito Rūmus ir būdamas arčiau ES finansų valdytojų jis prisidės ir prie greitesnių euro laidotuvių?

- Man atrodo, kad Lietuvoje nė vienas nežino, ar panaikins tą eurą, ar nepanaikins. Kaip lieps, taip ir bus, jeigu reikės, ir rublį įves. Šioje teritorijoje nuo mūsų niekas nepriklauso.

- Kaip jau įprasta, viskas priklauso nuo Rusijos...


Seimo nario A.Nako pranešimas: „Tobulas Rusijos planas, kaip sunaikinti Lietuvą“. Siūlome susipažinti.

Iš valstybinės žiniasklaidos gerai žinome, kad dėl pasaulyje vykstančių karų ir suiručių didžiąja dalimi kalta Rusija. Tačiau tarptautinės problemos ir karštieji taškai šiuo metu akylai stebimi Lietuvos ir pasaulio vadovų bei įvairių karinių organizacijų, nuolat vyksta pasitarimai, konferencijos, debatai bei kitokios problemų sprendimo formos. Bet pabandykime pasiaiškinti, dėl kokių konkrečiai Lietuvos vidaus negerovių ir nelaimių kalta Rusija.

Nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo Rusija pradėjo kenkti Lietuvai ir nusprendė įgyvendinti jos sunaikinimo planą. Pirmiausia buvo numatyta išsiųsti lietuvius iš gimtinės į kitas valstybes, kad čia liktų tik senukai ir vaikai, o tada bus tinkamos sąlygos ją okupuoti. Oficialiais duomenimis, pagal puikiai parengtą Rusijos planą iš šalies išvyko apie 825 tūkst. asmenų, arba beveik trečdalis Lietuvos gyventojų.

Taip pat Rusija nusprendė Lietuvoje pasilikusius išnaikinti alkoholiu ir narkotikais. Šis Rusijos sumanymas veikia puikiai. Lietuva - tarp 10 Europos šalių, kuriose daugiausiai mirštama nuo narkotikų, ir išsiveržė į pirmaujančiųjų gretas pagal alkoholio suvartojimą - per metus vienam žmogui tenka maždaug 14 litrų alkoholio. Todėl reikia būti visišku kvailiu, kad nesuprastum, jog narkotikus ir alkoholį lietuviams išskirtinai tiekia ir vartoti įkalba Rusija.

Lietuvos sunaikinimo strategijoje yra ir patyčių įdiegimas. Rusijos poveikis toks baisus, kad paauglių tarpusavio patyčios išaugo iki neįtikėtinų aukštumų ir kasmet dėl patyčių iš gyvenimo pasitraukia tiek jaunimo, kiek sudarytų vieną abiturientų laidą, apie tai nuolatos informuoja valstybinis transliuotojas. Taigi, jei nepavyksta darbingų ir reproduktyvių asmenų išstumti į užsienį, vyresnių - nugirdyti, patiklių - apsvaiginti narkotikais, tai tada visos pajėgos metamos į jaunimo gretas ir jie skatinami užsiimti psichologine prievarta, kad kuo daugiau jaunuomenės pasitrauktų iš gyvenimo.

Žudymosi, kaip vidinės politikos plano, diegimas svarbus ne tik šeimose ir mokyklose. Dėl tiesioginės Rusijos įtakos, griaunančios mūsų ekonomiką, 2014 m. žemiau skurdo rizikos ribos - oficialiais duomenimis - gyveno apie 560 tūkstančių asmenų, o daugiau kaip 19 tūkstančių patenka į socialinės rizikos asmenų sąrašą. Rusija pasiekė savo - dėl skurdo, nepakeliamų gyvenimo sąlygų, išeities iš padėties neradimo, beviltiškumo ir nusivylimo savo valstybe kasmet nusižudo tūkstantis žmonių.

Tikėtina, kad Rusijos nusamdytas prekybos žmonėmis tinklas irgi dirba išskirtinai Lietuvos teritorijoje, iš kurios kasmet išvežama maždaug 1200 moterų - prekybos žmonėmis aukų.

Kad žmonės būtų kuo tamsesni ir mažiau apsišvietę, kad jau nuo mažens nekęstų savo valstybės, nematytų joje perspektyvų ir planuotų išvykimą visam gyvenimui į užsienį, Rusija paveikė mūsų pedagogų atlyginimus, kurie yra patys mažiausi ES.

Šiame nuolatinių švietimo reformų, kurias Lietuvai vis įperša Rusija, mokinio krepšelio ir senstančių pedagogų chaose labai lengva manipuliuoti žmonių sąmone. Tokie supainioti, dėl nuolatinių pokyčių stabilumo nejaučiantys žmonės tampa nelaimingi ir būtent todėl Lietuva pagal laimės indeksą yra 120-oji iš 151 pasaulio valstybės. Rusijai pavyko pavogti laimę ir džiaugsmą, kurių gausiais ištekliais Lietuva disponavo iki hibridokvantinio karo pradžios.

Pasitelkusi visą kiberturboinformacinių atakų meistrų galią Rusija pasiekė, kad Lietuva nemokėtų į NATO biudžetą 2 proc. BVP ir tokiu būdu sumažintų NATO gynybines galias Lietuvoje. O šiuo manevru buvo pasiektas ir galutinis tikslas - Lietuvos prisipažinimas, kad užpuolimo atveju valstybė išsilaikytų tik kelias dienas ar net valandas, bet NATO partneriai apskritai kažin ar imtųsi gynybos veiksmų, nes tai - ne jų prioritetinės teritorijos.

Kad Lietuvos prioritetu netaptų kultūra, Rusija metė visas pajėgas ir sužlugdė daugybę mūsų šalies kultūros objektų - teatrų, bibliotekų, paveldo pastatų, universitetų, mokyklų etc. Rusija sugebėjo perimti globalių kultūros projektų kontrolę. Ypač tai buvo akivaizdu Lietuvai vykdant valstybės lėšomis remiamą miesto šventės projektą „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS). Pavyzdžiui, septyniomis kalbomis turėjusi veikti ir garsinti Lietuvą visame pasaulyje unikali VEKS interneto svetainė lietuva.gyvai.eu nuo pat sukūrimo pradžios neveikia tik dėl Rusijos klastos.

Daugiau negu 100 milijonų investicija, kad Lietuva, kaip ir bet kuri normali pasaulio valstybė, turėtų padorų futbolo stadioną, nuėjo vėjais kaip tik todėl, kad Rusija jokiu būdu negalėjo to leisti. Todėl Lietuvos miestas Vilnius - vienintelė pasaulio sostinė, neturinti tarptautinius standartus atitinkančio futbolo stadiono. Geležinio vilko miestą puošiantys stadiono griaučiai ir išgaravę milijonai - puikus tiesioginės Rusijos įtakos griaunant Lietuvos vidaus politiką pavyzdys.

Šį sąrašą galima būtų tęsti be galo ir be krašto. Tokių kenkėjiškų Rusijos veikų jau yra ne dešimtys, o šimtai, jei ne tūkstančiai.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

TRYS KARALIAI

2016-03-29   20:27

IP: 178.236.199.130

Atėjo laikas lietuviams išsirink karalių,
Kiek galima laikraštyj į svetimus žiūrėt.
Kai prieš kalėdas teisėjai įteisino skalūnus,
Politikai nupirks vandens patrankų, prieš seimo rinkimus

holms

2016-03-26   18:36

IP: 78.56.94.163

nuostabi konspiracijos teorija :) niekada negalvojau kad spauda gales tokiom pasakaitem uzsieminet. pavartoti faktai yra teisingi, o tokias isvadas daryt reikia irodymu. negalima tiesiog pasakyt "reikia but kvailiu kad nematyt jog cia rusijos darbas" :) kas cia per nesamone? cia logine klaida, uz tokius dalikus turetu bausti. neturit teise naudoti jokiu loginiu klaidu ir asmenyniu nusistatymu straipsniose.

Alia ZINKUVIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

2016-03-22   23:55

IP: 86.247.180.101

Pagooglinus: Alia ZINKUVIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Viskas tuo ir pasakyta. Eiline purvasklaidininke... Ekonomistas Sadzius geras. Lito jis nesunaikino, o is tos, senesnes kartos politiku, rasti kazka be "demes" faktiskai neimanoma.

Visgi noretusi, kad Lietuvos zurnalistai uzsiimtu normalia zurnalistika, o ne pornografija...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Sniego neatlaikę medžiai griuvo ant automobilių nuotrauka, foto

Klaipėda, Per naktį į Klaipėdą grįžusi žiema pridarė nemažai žalos. Šlapio snigo...

Taranavo automobilį ir po to dar sumušė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-01-17 Klaipėdos...

Sporto taryba atsiribojo nuo Germano Čepo nuomonės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos miesto visuomeninė sporto taryba, kurią sudaro įvairių sporto šakų treneriai, sporto...

Netikrame puslapyje – šauktinių sąrašai nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį šalies jaunuoliai jau galėjo sužinoti, ar šiemet yra pašaukti atlikti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 13 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 37 min.

Sportas, Paskelbta prieš 42 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...