2019 m. vasario 21 d. 03:16 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Televizijos kelias - per Girulių bokštą.

2002-04-30, 12:00

Ingrida ALBRECHTIENĖ

Šiandien Lietuvos televizija švenčia 45-erių metų jubiliejų. Maždaug tuo pat metu Giruliuose esantis televizijos bokštas Vakarų pakrantės gyventojams pradėjo retransliuoti šios televizijos laidas.
Klaipėdos radijo televizijos stotis, dar kitaip vadinamas Girulių televizijos bokštas, buvo pastatytas 1957 metais.
Iš pradžių buvo retransliuojamos radijo stotys, vėliau - ir Lietuvos televizija.
Šiandien televizijos bokštas retransliuoja per dešimtį radijo stočių bei visas šalyje matomas televizijas, tarp jų - ir savas, klaipėdietiškas: "Balticum" bei Vakarų Lietuvos televiziją.
Anot Klaipėdos radijo televizijos stoties vyriausiojo inžinieriaus Kazimiero Čiurlio, mobilusis ryšys Vakarų Lietuvoje taip pat prasidėjo nuo Girulių bokšto.
"Pas mus iškeltos ir visų mobiliojo ryšio stočių antenos. Tačiau jos apima tik labai nedidelę teritoriją. Visi mobiliojo ryšio centrai turi didžiulį antenų, išdėstytų visame mieste ir rajone, arsenalą", - pasakojo K. Čiurlys.
Klaipėdos radijo televizijos stotyje darbuojasi apie dvi dešimtis žmonių. Darbuotojai atsakingi už transliacijų kokybę. Anot K. Čiurlio, sovietmečiu būdavo daugiau gedimų, žmonės dažniau kreipdavosi dėl transliavimo trūkumų.
"Šiandien mes turime pakankamai modernią techniką, todėl trikdžių pasitaiko labai retai. Mes esame pavaldūs firmai "LRT C". Tai organizacija, kuri rūpinasi radijo ir televizijos programų platinimu visoje šalyje. - sakė K. Čiurlys. - Programas mes gauname iš Vilniaus šiaurine radijo reline linija. Kartais būna, jog dėl oro sąlygų sutrinka signalo perdavimas. Labiausiau antenoms kenkia gausūs lietūs. Per vėtras ir per "Anatolijaus" uraganą nenukentėjome, mūsų kabeliai ant bokšto yra labai tvirtai pritvirtinti. Kontrolės punkte dviem auštais yra sustatyti monitoriai: viršutinis rodo ateinantį vaizdą, apatinis - išeinantį. Budėtojas nuolat juos stebi ir tik atsiradu nors ir mažiausiam trikdžiui, tuoj pat imasi priemonių jam panaikinti", - kalbėjo vyriausiasis inžinierius.
Tarybiniais laikais televizijos bokšto darbuotojai gaudavo nemažai lengvatų, jie anksčiau nei kiti būdavo išleidžiami į užtarnautą poilsį.
Teko girdėti, jog dirbantieji radijo televizijos centre nėra apsaugoti nuo sklindančios radiacijos.
"Taip, anksčiau buvo sakoma, jog mes dirbame kenksmingomis sąlygomis. Tačiau tai ne radiacija, o aukšto dažnio spinduliai, kuria užfiksuojami tik bokšto viršūnėje. Ten jie pasiskirsto ir didelio pavojaus nekelia, juolab kad moderni aparatūra nesukelia stipraus spinduliavimo. Beveik visų televizijų siųstuvai yra nauji ir mes tuo labai džiaugiamės. Noriu paminėti, jog Vakarų Lietuvos televizijos siųstuvas, nors ir nėra naujas, tačiau puikiai veikia. Jis mūsų didvyris: per Sausio 13-osius įvykius jis buvo paimtas iš mūsų ir tarnavo Aukščiausioje Taryboje."
Girulių bokšto aukštis - daugiau kaip 200 metrų. Jį aptarnauja du antenininkai broliai Algis bei Arūnas Račiai. Anot K. Čiurlio, tai labai atsakingas ir pavojingas darbas. Jiems tenka prižiūrėti kabelius, antenas, keisti dažnai perdegančias apšvietimo lempas.
Vakarų šalyse televizijos bokštų kontroliniuose kabinetuose jau nebebudi žmonės, viskas valdoma kompiuteriais. Tuo tarpu Girulių bokšte žmonės budi visą parą ir taip užtikrina radijo stočių bei televizijų programų transliavimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Namuose - sėkmingas revanšas prieš KTU nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai trečiadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse namuose nugalėjo "Kauno Ąžuolo-KTU" ekipą....

"Atlantas" jau treniruojasi ir turi trenerį nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia Vakarų regiono futbolo sirgaliams - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo...

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų nuotrauka, foto

Lietuva, Gyventojų, besidžiaugiančių gerėjančiu gyvenimu, šalyje daugėja. Per pastaruosius metus 3 proc....

LRTK „Simpsonus“ paliks ramybėje nuotrauka, foto

Lietuva, Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...