2012 m. vasario 4 d. 06:01 val., šeštadienis

Lietuvos naujienos

Švedų romane - sekso vergės iš Klaipėdos

(29)

Dvi uostamiesčio gyventojos, septyniolikmetės Lidija Grajauskas ir Aliona Sliusareva, ieškodamos geresnio gyvenimo, iškeliauja į Stokholmą. Čia rožinės merginų svajonės virsta pragaru. Taip savo romaną "BOX 21" (liet. - "21 dėžutė") pradeda du žinomi Švedijos rašytojai Anders Roslund ir Borrge Hellstrom.

Romanas "Box 21" (taip merginos vadina savo dėžutę, kurioje laiko vienintelius brangius daiktus) išleistas 2005 metais.

ĮVAIZDIS. Romanas '21 dėžutė' apie lietuves sekso verges ir nebaudžiamus Lietuvoje sąvadautojus sėkmingai verčiamas į daugumą pasaulio kalbų.

Knyga apie klaipėdietes, užsienyje įkliuvusias į prostitucijos pinkles, apkeliavo ne vieną pasaulio šalį. Ji išversta į japonų, rusų, italų, vokiečių ir anglų kalbas. Pastaruoju metu švedų romanas, kuriame vaizdžiai aprašomos lietuvių prostitučių kančios užsienyje, plačiai pristatomas JAV spaudoje, nes pasiekė šios šalies knygynus.

Švedai savo knygos siužetui Klaipėdą pasirinko neatsitiktinai. "Vakarų ekspresui" susisiekus su autoriais, šie tikino, jog romanas gimė po realios prekyba žmonėmis iš Lietuvos istorijos, kuri Švedijoje sukėlė tikrą skandalą.

Šiurpi istorija

Dvi klaipėdietės, sutikusios dirbi Stokholme, yra pagrobiamos, įkalinamos, mušamos bei prievartaujamos, verčiamos dirbti prostitutėmis.

Knygoje aprašoma scena, kurioje Lidija pasitinka klientą, pageidaujantį kassavaitinio sadistinio sekso. Mergina sutinka šypsodamasi, nes priešingu atveju ji vėl būtų mušama.

Vaizdžiai rašoma, kaip per dieną tenkindama po keliolika klientų, nepilnametė išgyvena tik sugebėdama iš realaus pasaulio persikelti į praeitį. Save ji mato tarsi iš šalies, kažkur toli dainuojančią vaikystėje išmoktas dainas.

PAREMTA TIKRAIS FAKTAIS. Švedų rašytojai A. Roslund ir B. Hellstrom savo romane aprašo tikrais faktais paremtą istoriją apie prekybą moterimis iš Lietuvos.

Rašoma, kad švedų viešnamio savininkai pagrobėjams už atgabentas merginas moka po 4,5 tūkst. JAV dolerių. Klientai už seksą joms moka apie 70 dolerių. Autoriai paskaičiavo, jog kiekviena mergina sąvadautojams uždirba net 840 dolerių per dieną, per mėnesį - apie 25 tūkst.

Dvi klaipėdietės vis tik pabėga iš žiauraus prievartos pasaulio, tačiau tuo švedų aprašoma istorija nesibaigia - Lidija trokšta keršto tam, kuris merginų gyvenimą pavertė pragaru.

Jos Stokholme susipažįsta su detektyvu Ewertu Grensu. Knygoje pasakojama, jog jis, senas kovotojas su prostitucija, gelbėdamas merginas, susitinka su diplomatu iš Lietuvos. Šis jam pasakoja: "Keli tūkstančiai jaunų moterų iš Rytų Europos. Šimtai tūkstančių gyvybių. Toks prekybos žmonėmis mastas. Moterys yra perkamos ir parduodamos mums tiesiog kalbant. Mūsų mergaitės. Mūsų moterys...

- Mano šalyje, Lietuvoje, už prekybą narkotikais gresia sunkios, ilgos, žiaurios bausmės, - toliau porina diplomatas. - Tačiau prekyba žmonėmis, jaunomis moterimis beveik nerizikinga. Lietuvoje suteneriai retai kada nubaudžiami - niekas net nenuteisiamas, žinoma, ir į kalėjimus nepatenka."

Romano autoriai nepagailėjo žiaurų prievartavimo ir mušimo scenų. Jie rašo, kad Lietuvoje sąvadavimu gali užsiimti bet kas ir likti už tai nenubaustas.

Siužetas - pusiau tikras

Sutikę atsakyti į dienraščio klausimus, romano autoriai A. Roslund ir B. Hellstrom pažymėjo, jog knygos turinys ir užsienyje yra sukėlęs nemažai diskusijų.

Abu autoriai jau senokai dirba kartu - renka medžiagą ir publikuoja kriminalinius romanus.

"Kiekvienoje knygoje aiškiai pasakome, jog romane jungiame faktą ir fikciją, pasaką ir tiesą. Dėl šios priežasties mūsų kūryboje yra 50 procentų tiesos, ir tiek pat išgalvotų dalykų", - laiške rašo romano kūrėjai.

"21 dėžutė" paremta tikrais faktais. Prie šio romano medžiagos abu autoriai sėdo po to, kai Švedijos spauda plačiai aprašė tragedija pasibaigusį vienos lietuvaitės gyvenimą.

"Lietuvė buvo parduota ir Švedijoje priversta dirbti prostitute. Nesuradusi kitos išeities, ji pasirinko savižudybę. Sekdami šios istorijos pėdsakais, mes kelerius metus vykdėme tyrimą ir bendradarbiavome su Švedijos policijos skyriumi. Šis skyrius specializuojasi prekyba žmonėmis bylose", - apie pradinį impulsą romanui rašo autoriai.

Atsakyme jie pažymi, kad romane yra ir tiesos, ir pačių išgalvotų faktų.

"Tai buvo nuolatinės ir skausmingos kelionės tarp policijos, prostitučių klientų, moterų, tapusių jų prekėmis, ir pačių prekiautojų žmonėmis iš Lietuvos, Vengrijos ir Rusijos. Romano aplinka tikra, o veikėjai bei jų istorijos - išgalvotos", - tikina A. Roslund ir B. Hellstrom.

Pavardės - išgalvotos

Švedai rašytojai kelis kartus lankėsi Lietuvoje. Jų teigimu, čia viešėjo tam, kad galėtų susitikti su merginomis, kurios anksčiau dirbo prostitutėmis Švedijoje.

Autoriai išsiaiškino, kad jų gimtoji šalis yra viena iš pagrindinių taškų, į kurį vežamos lietuvės sekso vergijai

Į klausimą, kaip buvo pasirinkti romano herojų vardai ir pavardės, švedai atsakė, jog visi veikėjų vardai ir pavardės - išgalvoti.

"Mes visada taip darome. Asmenys, su kuriais bendradarbiavome rašydami romaną, ir tie, kurie mus įkvėpė tam tikrų veikėjų sukūrimui knygoje, neturi būti atpažinti skaitytojų. Tai yra nerašyta visų rimtų rašytojų taisyklė", - tvirtino autoriai.

Lankydamiesi Lietuvoje, rašytojai užsuko ir Klaipėdą, palikusią jiems "teigiamą" įspūdį.

"Mums taip pat patiko jūsų šalis, žmonės bei kultūra. Apsilankėme Vilniuje, kur sužinojom jog Luskuskele kalėjimas (Lukiškės) labai skiriasi nuo Švedijos kalėjimų. Pas mus nėra ginkluotų prižiūrėtojų, dėl šio fakto tikrai buvo verta aplankyti jūsų šalį", - laiške rašo A. Roslund ir B. Hellstrom.

Vaida JUTKONĖ, Džiugas LUKOŠEVIČIUS

reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

na taip

2010-05-02   07:40

Butu cia bent jau dalinai legalu, sumazetu visokiu isvezimu, suteneriavimo. Juk visoje EU individuali sekso teikimo paslauga nera baudziama. Lietuva vienintele salis kur laikomasi dar sovietu laiku istatymo tik pridejus tu paciu svedu kopijos del klientu nuobaudu. Baudimai nieko nepadejo, tokiame Afganistane nors ir baudimai nezmoniski, vistiek sios profesijos atstoviu yra. Pats straipsnis tai kazkoks isgalvojimas, nematyt cia nieko naujo.Senos pasakos.

2tss

2010-05-02   07:40

prie ko coa rusija ukraina.. tegul ziuri saves, o mes issiaiskinkim apie Lt.. pradedi jau kaip landsbergis tems sukt link rytu.. tema apie Lietuva o kad afrikoje uz banana ir net uz balta oda gali sexo gero gauti cia gi neraso...

To tss

2010-05-02   07:40

Ruses, ukrainetes, baltaruses yra kito temperamento nepamirskyte to.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vasario ketvirtoji, šeštadienis - 35-oji metų diena (šeštoji 5-osios metų savaitės diena),...

Vasario 4-oji: vardadieniai, dangaus kūnai, istorija nuotrauka, foto

Vilniaus konservatoriai šeštadienį rengia piketą dėl nepagrįstai didelių šilumos kainų sostinės...

Partijos vedami vilniečiai protestuos dėl šilumos kainų nuotrauka, foto

„Ša­raš­ki­no kon­to­ra, o ne Pi­lig­ri­mų cent­ras“, – ne­su­lai­kė emo­ci­jų vie­nas aukš­tas pa­rei­gū­nas...

Tytuvėnuose nebuvo nei muziejaus, nei tvarkos nuotrauka, foto

Savivaldybių ugniagesių komandų reforma, mažinant jų skaičių, buvo būtina, nes šių...

PAGD vadovas Remigijus Baniulis: užteks apsimetinėti, kad gaisrus kaimuose gesinam gerai nuotrauka, foto

Tatuiruotės: menas ar išpažintis ant odos? nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai, Dar prieš du dešimtmečius vyravo nuomonė, jog tatuiruotės - kalinių ir jūreivių...

"Noriu grąžinti kalendorių. Visą perskaičiau - neįdomus" nuotrauka, foto

Įvairybės, Aptarnavimo srityje dirbantiems žmonėms įnoringų klientų įgeidžiai arba bandymas demonstruoti savo...

Prieš terminalo baubą - ekspertų argumentais nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Vakar uostamiesčio Taryba patvirtino AB "Klaipėdos nafta" Suskystintų gamtinių dujų importo terminalo...

Sekmadienį Klaipėdoje viešės žalgiriečiai nuotrauka, foto

Sportas, Jau šį savaitgalį klaipėdiečiai savo akimis galės išvysti Lietuvos rinktinės žaidėjus: Robertą...

Klaipėdiečiai, Paskelbta prieš 5 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Naujienos

Su trenksmais atėjusi tikroji žiema privertė pirkėjus keisti ne tik prekių asortimentą,...

Pirkėjų krepšeliuose - šildytuvai, kepurės ir saldumynai nuotrauka, foto

VE.lt pristato kai kuriuos šeštadienio, vasario 4-osios, įvykius Klapėdoje.

Klaipėda: VE.lt pristato vasario 4-osios įvykius nuotrauka, foto

Klaipėdos "Neptūnas" 12-ojo Lietuvos krepšinio lygos turo rungtynėse penktadienį namuose po atkaklios...

"Neptūnas" nusileido Pasvalio ekipai nuotrauka, foto

Penktadienį Nacionalinės krepšinio lygos varžybas namuose žaidusi Klaipėdos "Nafta-Universitetas" įveikė "Žalgiris-Sabonio krepšinio...

"Nafta-Universitetas" iškovojo 21-ąją pergalę nuotrauka, foto

reklama

Naudinga informacija

Indėlių palūkanos

Bankas

EUR 12 mėn.

"Sostinės kreditas"

4.5%

Mėmelio taupomoji kasa

4%

Vilniaus Taupomoji Kasa

3.5%

Akademinė kredito unija

3.1%

Šiaulių bankas

3%

UniCredit Bank

2.1%

Ūkio bankas

2%

Swedbank

1.9%

Orai Klaipėdoje

 

Šiandien

Rytoj

Poryt

Naktį

-23

-23

-16

-16

-15

-15

Dieną

-16

-16

-10

-10

-10

-10

ve.lt Blogas

Super dujų terminalas mano radiatorių nešildo

AB „Klaipėdos nafta“ užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos...

kvaraciejus

Liūdna socdemų metamarfozė

Socdemai labai rimtai ėmėsi rinkiminės kovos. Ypač -...

Raimundas Palaitis

Raimundas Palaitis

reklama

reklama

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...