2020 m. rugsėjo 24 d. 17:28 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Stulbinanti karjera baigėsi Maskvos baseine

Nelaimės

Berniukas po tėvų skyrybų gyveno su motina.
Tėvas jį pasiimdavo kartą per metus

Maskvoje po vandens pramogų parko stogo griuvėsiais žuvęs Lietuvos pilietis buvo Rusijos informacinių technologijų pasaulyje gerai žinomas 36 metų Dmitrijus Peklo. Spėjama, kad jis kartu su 11 metų sūnumi Artūru buvo tarp pirmųjų žuvusiųjų baseine. Lietuvoje gyvenantys verslininko tėvai neteko antrojo vaiko.

Žuvo kartu su sūnumi

Žinią apie Lietuvos piliečio žūtį patvirtino Lietuvos ambasados Maskvoje pareigūnai. Jų duomenimis, Lietuvos pilietis, 36-erių metų visaginietis buvo kompiuterių technologijų ir telekomunikacijų vadybos bendrovės "TranceLite/Marketing" viceprezidentas. Ši įmonė veikia Maskvoje. Kartu su juo vandens pramogų parke žuvo ir D. Peklo 11-metis sūnus Artūras, kurį Rusijos sostinėje augino buvusi verslininko žmona Olga. Sūnaus netekusi moteris sakė, jog išvyka į pramogų parką buvo planuojama šeštadienį ryte, tačiau, D. Peklo pavėlavus, tėvas ir sūnus pramogauti išsirengė lemtingąjį šeštadienio vakarą, kai netikėtai įgriuvo vandens atrakcionų parko stogas.

Lietuvos diplomatų teigimu, žuvusio verslininko palaikus į Lietuvą parsiveš giminės. Lietuvos ambasada suteiks D. Peklo artimiesiems pagalbą.

Šeima neteko antro sūnaus

D. Peklo šeima gyvena Visagine. Jo mama Vera Peklo negali susitaikyti su tuo, kad neteko antro iš dviejų savo sūnų. "1990 metais mirė vienas mano sūnus. Tai buvo 1990 metų vasario 19 dieną. Jau rengiausi eiti aplankyti jo kapo, kai netekau antrojo vaiko - dabar vasario 14 dieną. Nežinau, už ką mūsų šeima taip kenčia. Turiu tik vieną atsakymą - kažkas mus nužiūrėjo pikta akimi", - verkdama kalbėjo moteris. Tik dieną prieš nelaimę D. Peklo atšventė 36-ąjį gimtadienį. Moteris skundėsi, kad jau po pirmojo sūnaus mirties sušlubavo jos ir vyro sveikata. "Visus surietė vėžys", - teigė ji.

Gavo naujas pareigas

Dmitrijus Peklo užaugo ir mokėsi Visagine. Baigęs mokyklą įstojo į Maskvos valstybinį tarptautinių santykių isntitutą, ją baigęs dirbo užsienyje, vėliau apsigyveno Maskvoje ir dibo garsiose Vakarų šalių kompanijose, ėjo aukštas pareigas.

Naują karjeros šuolį D. Peklo pasiekė vos prieš tris savaites: buvo spakirtas kompiuterių technologijų ir telekomunikacijų vadybos bendrovės "TranceLite/Marketing" viceprezidentu. Šias pareigas jis turėjo pradėti eiti po trumpų atostogų.

Anot Veros Peklo, sūnus buvo gerbiamas žmogus, geras savo srities žinovas. "Ne be reikalo tapo JAV kompiuterių kompanijos APC vadybininku Rusijai. Jį pakvietė dirbti į JAV, bet jam Amerika nelabai patiko. Dažnai iš ten skambindavo namo. JAV prezidentas Bilas Klintonas jam suteikė JAV pilietybę, bet sūnus grįžo dirbti į Rusiją. Dirbo firmoje "Compulink"", o neseniai perėjo į "Trance Lite", - pasakojo sūnaus netekusi moteris, išlydėjusi savo vyrą į Maskvą.

Abu rado morge

V. Peklo pasakojo apie nelaimę Maskvoje išgirdusi iš buvusios marčios sesers. "Ji atėjo pas mus ir pradėjo isteriškai rėkti. Nesupratome, kas vyksta. Skambinome vyro žmonai Olgai, kuri dabar ištekėjusi už kito vyro. Ji atvyko prie vandens parko ir ten rado Dimos džipą. Mes kas pusvalandį lįsdavome į internetą ir skaitydavome pranešimus apie nelaimę. Žuvusių ir sužeistų žmonių vis daugėjo, bet nieko nežinojome apie Dimą. Ėmėme skambinti į nurodytas ligonines, bet ten nebuvo nė vieno žmogaus, pavarde Peklo. Iškentėme dieną, naktį, kitą dieną. Skambiname Olgai, jaučiame, kad ji jau praranda sąmonę. Ji kažkaip susiėmė ir nuvažiavo į morgą. Vėl po kažkiek laiko kalbamės telefonu. Olga sako: "Radau abu. Guli šalia vienas kito. Abu gražūs, nesužaloti", - pasakojo V. Peklo. Anot jos, nelaimė įvyko praėjus 15 minučių po to, kai tėvas ir sūnus įlipo į baseiną. Juos negyvus ištraukė vienus pirmųjų. Kūnai nebuvo sužaloti, manoma, kad abu nuskendo, kai neteko sąmonės, užgriuvus stogo konstrukcijoms.

D. Peklo nuolat gyveno Rusijoje. "Į Lietuvą jis grįždavo kartą per mėnesį tik dėl automobilio numerių registracijos reikalų. Maskvoje jis važinėjo su lietuviškais numeriais, nes nėra Rusijos pilietis. Paskutinį kartą namuose buvo vasario 3 dieną. Buvo žadėjęs vėl atvykti kovo 3 dieną", - pasakojo motina.

Valdžia žada kompensacijas

Vėliausiais duomenimis, per tragediją žuvo 26 žmonės - 8 vaikai, 6 moterys ir 12 vyrų. Dauguma žuvusiųjų - maskviečiai, yra atvykėlių iš kitų Rusijos ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos vietų. Dar 12 žmonių likimas nežinomas. Maskvos valdžia kiekvieno žuvusiojo šeimai ketina išmokėti po 100 tūkst. rublių (maždaug 10 tūkst. litų). Numatomos įvairios kompensacijos nukentėjusiesiems.

Stogas galėjo įgriūti dėl statybos ir eksploatavimo klaidų

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos (NSM) vadovas Sergejus Šoigu mano, kad pagrindinės priežastys, dėl kurių įgriuvo vandens pramogų parko Maskvos Jasenevo rajone stogas, buvo komplekso statybos ir eksploatavimo klaidos. Galutinę išvadą dėl įvykio priežasčių turi padaryti ekspertai ir tie, kurie tiria šį nepaprastąjį įvykį. Atsakydamas į žurnalistų klausimus S. Šoigu pažymėjo, jog vandens pramogų parko konstrukcija tokia, kad stogas ir sienos sudaro vientisą visumą ir kolonų ten nėra. "Pirmoji jau išvalyto baseino dugno apžiūra parodė, kad ten nėra įtrūkimų ir plyšių, todėl tektoninės kupolo sugriuvimo priežastys atkrenta", - pažymėjo jis.

Parengta pagal "Kauno dieną", "Respubliką"

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Įkliuvo per jauniems asmenims alkoholį pardavę prekeiviai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus ir Klaipėdos miesto PK pareigūnai, pasitelkę policijos...

Išanalizavo moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį Lietuvoje: kada moterys pažeidžiamos labiausiai nuotrauka, foto

Sociumas, Moterys Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirba mažiau nei vyrai – atlyginimų atotrūkis...

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B nuotrauka, foto

Sveikata, Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija....

Keičiasi policijos darbo organizavimas nuotrauka, foto

Lietuva, Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos ir atsakingų institucijų rekomendacijas, policija keičia...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...