2019 m. vasario 20 d. 02:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Statybų bendrovės tikisi bankroto?

(2)

Statybų bendrovės tikisi bankroto? nuotrauka, foto

Kai LTV informacinė laida “Panorama” pranešė apie vieno subrangovo, kuriam garsi statybų bendrovė “Ranga IV” nesumokėjo beveik 4 milijonų litų, ketinimus skolininkei iškelti bankroto bylą, ne vienam kilo logiškas klausimas: argi dar neseniai pasakiškais turtais viešai didžiavęsis “Rangos IV” savininkas Laimutis Pinkevičius nebeturi, palyginti su jam priklausančios firmos apyvarta, menkos   sumos skolai padengti?

Pastaraisiais metais “Ranga IV” apyvarta augo lyg ant mielių. Bendrovės svetainėje galima rasti įspūdingų skaičių. Pasirodo, 2001 m. “Rangos IV” pajamos siekė beveik 125 mln. litų, 2004 m. - 153 mln. litų, 2005 m. - 226 mln. litų, o 2006 m. - beveik pusę milijardo. Bendrovė pastatė ir tebestato daug šalyje garsių statinių. Vienas garsiausių tarp jų - daugiau nei šimtą milijonų kainavęs biurų, gyvenamųjų būstų ir parduotuvių kompleksas pačiame sostinės centre “Vilniaus vartai”. Kalbėta, kad žemės sklypas jam iš valdžios gautas ne visai švariais būdais, bet viešo skandalo nekilo.

Šiandien bendrovė jau kurį laiką nesėkmingai išpardavinėja liūdnai pagarsėjusį “Perkūnkiemio” gyvenamąjį kvartalą Vilniuje, stato banko “Swedbank” (buvęs “Hansabankas”) administracinį pastatą pačioje sostinės širdyje, kuris ir gali nuvesti “Rangą IV” į bankrotą. Būtent šio pastato montavimo darbus atlikusi įmonė “Montuotojas” ir pareiškė ketinimus inicijuoti užsakovo “Ranga IV” bankrotą, nes vien pradelsti įsiskolinimai “Montuotojai” esą viršija 1,5 mln. litų, o bendra skola sudaro keturis milijonus.

Turtuolis skurdžius?

Galbūt čia ir nebūtų įžvelgta nieko keisto, juk pasaulyje įsisukus sunkmečiui bankrutuoja keliskart didesnės įmonės ar bankai (!), jei ne vienas įdomus dalykas. L.Pinkevičius mėgo viešai didžiuotis nesuskaičiuojamais turtais. Ir darė tai net tuomet, kai apie jam priklausančios bendrovės “Ranga IV” galimą bankrotą jau buvo pradėję sklisti gandai.

Tarkim, metų pradžioje žiniasklaida plačiai paskleidė žinią, kad “Rangos IV” prezidentas iš Vokietijos parsigabeno net 1,4 mln. litų kainavusį prabangų limuziną “Rolls Royce Phantom”. Kitaip tariant, mašina verslininkui kainavo beveik tokią pat sumą, kokią siekia jo firmos uždelsta skola “Montuotojui”.

Tačiau rolsroisas tėra vienas automobilis iš įspūdingos L.Pinkevičiaus kolekcijos. “Kai dažnai lyja, sninga, daug purvo, verslininkas važinėja “Range Rover Supercharged”, vasarą palaksto “Porsche 911 4S” arba “Bentley Continental GT”, - gyrė “Rangos IV” savininko kolekciją vienas šalies dienraštis. Be to, jis nepamiršo paminėti, kad L.Pinkevičius dar yra turėjęs ir sportinį “Ferrari 360 Modena”. “Respublikos” vertinimu, bendra minėtų mašinų kaina gali būti maždaug tokia pat, kiek verslininko “Ranga IV” iš viso skolinga subrangovui.

Tačiau automobiliai, atrodo, tėra maža L.Pinkevičiaus asmeninių turtų dalis. Pavyzdžiui, prieš kurį laiką verslininkas plačiai išsireklamavo įsigijęs dvarą Lentvaryje ir jį suremontavęs. Spaudoje šmėkštelėjo pranešimai, kad dvaras ir jo remontas šeimininkui galėjęs kainuoti kelis milijonus lietuviška valiuta.

Didelį įspūdį Lietuvos gyventojams, ypač per mėnesį uždirbantiems vos po kelis šimtus litų, padarė rugsėjį įvykusios L.Pinkevičiaus vestuvės su gyvenimo drauge Asta Valentaite, kuri šiandien jau turi ir Pinkevičienės pavardę.

Bulvariniai leidiniai tiesiog nėrėsi iš kailio stengdamiesi kuo plačiau nušviesti turtuolio ir jo išrinktosios sutuoktuves.

“Pinkevičiaus ir Valentaitės vestuvės kvepėjo prabanga ir rožėmis”, “Valentaitė ir L.Pinkevičius po santuokos palaiminimo ragavo šampaną savo dvare” ir t.t., rėkė antraštės. Šmėkštelėjo net informacija, kad verslininkas įsimintiniausiai savo gyvenime dienai galėjo išleisti bent milijoną litų.

Tad kodėl bendrovės “Ranga IV” prezidentas nedavė pavaldiniams nurodymo atsiskaityti su “Montuotoju”? Deja, iš paties L.Pinkevičiaus “Respublikai” to sužinoti nepavyko. Jo atstovė, “Rangos IV” rinkodaros vadovė Dita Purlienė, “Respublikos” žurnalistą patikino, kad jos bosas jokių komentarų neteiks. Nei dėl savo pasakiškų turtų, nei dėl neatsiskaitymo su kreditoriais priežasčių, nei dėl galimo įmonės bankroto.

Baigėsi kantrybė

Akcinės bendrovės “Montuotojas” valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Alfonsas Jaras dienraščiui “Respublika” tvirtino, kad jis ir jo įmonė “nėra žvėrys”. “Atsiskaitymų laukėme pusę metų, tačiau reikalai nepajudėjo iš vietos, - sakė “Montuotojo” vadovas. - Kai kantrybės taurė persipildė, ryžomės apie problemą prašnekti viešai.

Supraskite ir mus - užsakovo užsakyti darbai atlikti, o pinigų nėr. O juk mums ir algas reikia mokėti, ir mokesčius. Turime ir kitų sričių, kur pinigus galėtume pelningai investuoti”.

Pasak A.Jaro, jis puikiai suprantąs, kad jo įmonė yra paskutinė “ilgoje “Ranga IV” kreditorių eilėje”, todėl esą bankroto procedūrų neskubins. “Galime ir patys nukentėti”, - kalbėjo “Montuotojo” vadovas. “Ar tarp “Rangos IV” kreditorių yra du didžiausi šalies bankai - SEB ir “Swedbank”?” - klausėme A.Jaro. “Atrodo. Bet apie kitus skolintojus nenorėčiau kalbėti - man svarbiausia atgauti savo pinigus”, - tvirtino pašnekovas.

Jis nepaneigė, kad L.Pinkevičius ir jo pavaldiniai iš bendrovės “Ranga IV” vengia “Montuotojo” atstovų. “Susėstume, sudarytume skolų grąžinimo grafiką, ir problema būtų išspręsta. Bet dabar nieko nevyksta”, - sakė A.Jaras.

Kas slypi už gražaus fasado?

Statybų verslas jau kuris laikas skendi gilioje krizėje, bet pasipuikuoti asmeniniais turtais yra linkęs ne vien L.Pinkevičius. Sakykim, kitos didelės nekilnojamojo turto plėtros bendrovės UAB “Eika” prezidentas Robertas Dargis žiniasklaidai mielai pozuoja stovėdamas šalia prabangaus, apie 1 milijoną litų kainuojančio limuzino “Maybach 62 S”.

Fasadas gražus, bet už jo gali slypėti ne visai gražūs dalykai. Kai ekonomisto, Seimo nario Juliaus Veselkos “Respublika” paklausė, ar bankrutavus jų įmonėms statybų verslo rykliai ir patys, kaip fiziniai asmenys, subankrutuos, pašnekovas ilgai juokėsi. O paskui žurnalisto klausė: “Negi esate toks naivus?” Seimo nario nuomone, statybos bosų turtai yra “tinkamai saugomi”.

“Bankroto procedūra - gudrus ėjimas. Paskelbus bankrotą sustabdomi visi mokėjimai, net delspinigiai neskaičiuojami”, - tvirtino J.Veselka aiškiai duodamas suprasti, kad ir verslo partnerius pasinaudojant bankrotu įmanoma apgauti. “Vėliau veiklą lyg niekur nieko galima atnaujinti”, - sakė Seimo narys.

Vidmantas UŽUSIENIS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-05-02   07:36

visi vilniaus bankininkai zino kad pinkevicius sedi suduose iki ausu. nauju paskolu niekas neduoda, o perfinansuoti senas paskolas reikia. kas belieka? bankrotas.

o tas veselkos pastebejimas visai netaiklus, Ranga IV nera korporacija - pinkeviciui teks atsakyti is savo kisenes, o kaip anstoliams seksis tai daryti jau kitas klausimas.

nežiinant

2010-05-02   07:36

faktų rašyti,tai tas pats, kas semti vandenį kiauru samčiu.Net interviu iškraipytas.4 mln.skola "montuotojui"?Tris gavęs avansu,o kiti darbai be užsakovo parašų...Matyti,kad autoriui labiau rūpi automobiliai,tad linkėčiau apie juos ir rašyti.O rašant apie bet kokią bendrovę,reiktų susipažinti su balansu.Kiek, kas kam skolingas?Arba parašyti,kad straipsnis užsakytas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Klaipėdos „Atlantas“ vis dėlto rungtyniaus A lygoje nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia uostamiesčio futbolo mėgėjams - vasario 19 dieną LFF vykdomojo komiteto...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...