Smuktelėjo Vilniaus ir Kauno merų reitingai

Smuktelėjo Vilniaus ir Kauno merų reitingai

Su Artūro Zuoko palikimu besitvarkančiam Vilniaus merui Remigijui Šimašiui ir verslininkui Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui - rinkėjų niuksas per reitingus.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu sausio 4-14 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" atliktos apklausos duomenimis, gyventojų, palankiai vertinančių Kauno merą V. Matijošaitį, sumažėjo 9 procentiniais punktais, o R. Šimašių - 5 procentiniais punktais.

R. Šimašius bendroje populiariausių visuomenės veikėjų eilėje buvo penktas, o V. Matijošaitis - dvyliktas.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) politologė Jūratė Novagrockienė didesnį R. Šimašiaus populiarumą aiškino bendrai sostinei būdingu didesniu dėmesiu ir partijos populiarumu. Politologė taip pat atkreipė dėmesį į R. Šimašiaus viešuosius ryšius, jo aktyvumą socialiniuose tinkluose.

"Kita vertus, jis kaip meras gavo labai sudėtingą palikimą, nes A. Zuokas buvo prikūręs labai daug projektų, kai kurie gal buvo "dramblio" projektai, kai kurie jų - sunkiai įvykdomi, gigantiški ir, natūralu, kad vilniečiams gal atrodo, kad jis gal ne visada su jais susidoroja", - kalbėjo J. Novagrockienė.

Tarp sudėtingų klausimų politologė minėjo "Air Lituanicą", vaikų darželių problemą.

"A. Zuokas mokėdavo parodyti: štai, čia aš padariau, pavyzdžiui, Gedimino prospektą pagražinau, o R. Šimašius, matyt, sprendžia įvairiausius neužbaigtus arba primestus klausimus, ir jis nedemonstruoja, ką jis čia tokio padarė", - sakė J. Novagrockienė.

Kita vertus, politikos mokslų ekspertė pažymėjo, kad bendroje reitingų eilėje R. Šimašius lieka gana aukštai. Jos vertinimu, jo reitingas yra susijęs su Liberalų sąjūdžio partijos populiarumu.

Tuo tarpu V. Matijošaitis, pasak J. Novagrockienės, atėjo su mažiau žinoma politine jėga ir nėra palaikomas politinės partijos, kuri būtų savaime populiari.

"Be to, jis nėra tas, kuris labai daug viešai kažką demonstruotų, skelbtų. Jis sakė esąs verslininkas ir projektų nerašąs, o pradedąs dirbti. Kadangi tie darbai nelabai matomi, nebent tai, kad Kauno gatvės lyg jau yra taisomos, tai galima daryti prielaidą, kad jam tiesiog nepadeda nei partinė jėga toliau palaikyti savo reitingus, ir su viešaisiais ryšiais reikia stipriau dirbti", - sakė politologė.

Tuo tarpu didžiausio rinkėjų palaikymo šuolio sulaukė europarlamentaras Antanas Guoga. Jo palankumas išaugo 7 procentiniais punktais. Jis populiariausiųjų eilėje buvo devintas.

Augantį A. Guogos populiarumą politologė J. Novagrockienė aiškino jo asmenybės išskirtinumu. Nors prie to irgi prisideda jo partijos, Liberalų sąjūdžio, populiarumas.

"A. Guoga yra neeilinė asmenybė. Pažiūrėkime, kaip toks visai nežinomas veidas, keistas milijonierius, kažkoks lošėjas staiga įsiveržė į politinę areną. Bet jis yra labai patrauklus visuomenei, ir tam tikra prasme man asocijuojasi netgi su Viktoru Uspaskichu. Jis moka labai paprastai kalbėti žmonėms, atliepti aktualiausius visuomenei klausimus. (...) Plius jis irgi yra Liberalų sąjūdžio narys, (...) kadangi pati partija yra populiari, manau, tai jam prideda taškų", - aiškino J. Novagrockienė.

Šiek tiek mažiau - 4 procentiniais punktais pagerėjo dviejų politikų vertinimai - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininko A. Zuoko, o 3 procentiniais punktais gyventojai palankiau įvertino Vytautą Landsbergį.

Kitų politikų vertinimai nepasikeitė ar pokyčiai yra paklaidos ribose.

2016 metų sausį suaugę šalies gyventojai labiausiai - 72 proc. - palankiai vertino kadenciją baigusį Prezidentą Valdą Adamkų, 65 proc. - Prezidentę Dalią Grybauskaitę, 63 proc. - Premjerą Algirdą Butkevičių, 56 proc. - vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį, 55 proc. - Vilniaus miesto merą R. Šimašių, 54 proc. - Liberalų sąjūdžio vadovą Eligijų Masiulį, 53 proc. - ekonomistę Aušrą Maldeikienę ir 51 proc. - europarlamentarę Viliją Blinkevičiūtę.

Daugiausiai - 72 proc. - nepalankių vertinimų sulaukė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis, 68 proc. - Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, 67 proc. - Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, 64 proc. - buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, 62 proc. - konservatorių garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis ir 60 proc. - buvęs sostinės meras A. Zuokas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder