2019 m. vasario 20 d. 16:23 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Septintos "Ženios" - septyni nugalėtojai

(5)

Septintos "Ženios" - septyni nugalėtojai  nuotrauka, foto

Šventės

Visi savo profesiją gerbiantys žurnalistai gegužės 7 dieną pažymi Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Klaipėdiečiai žiniasklaidininkai šią dieną švenčia ypatingai - draugėn suėję spaudos, radijo ir televizijos darbuotojai išrenka ir apdovanoja labiausiai nusipelniusius kolegas specialiais prizais - "Ženiomis".

"Ženia" - žurnalisto entuziasto nepriklausomo informatoriaus apdovanojimas. Tai šmaikštus renginys, kurį prieš septynerius metus inicijavo ir kasmet veda "Lalunos" žinių reporteris Žydrūnas Naujokas.

Per "Ženias" paskelbiami metų atradimai ir praradimai, pastebimi aukščiausi žurnalistinės karjeros skrydžiai ir "praskridimai". Labiausiai visų uostamiesčio žiniasklaidininkų yra trokštama "Metų knyslio" "Ženia", teikiama didžiausią rezonansą sukėlusio žurnalistinio tyrimo autoriui. Fotoreporteriai ir vaizdo operatoriai varžosi dėl "Metų akies" titulo.

Džiazo klube "Kurpiai" vykę "Ženių" apdovanojimai išsiskyrė nauja nominacija - "Metų iššūkiu". Ją be konkurencijos laimėjo dienraščio "Vakarų ekspresas" žurnalistė Natalija Mogučaja, išdrįsusi dalyvauti lieknėjimo eksperimente pagal gydytojo Levo Chazano dietos metodiką ir "parodyti visuomenei, koks iš tiesų yra žurnalisto svoris".

"Ženia" apdovanota ir dar viena mūsų dienraščio žurnalistė Gražina Juodytė. Uostamiesčio žiniasklaidininkai Gražiną titulavo "Metų atradimu" už netikėtą talento proveržį skaičiuojant pensininkų, studentų ir Seimo narių išlaidas.

Labiausiai apgailėtas ir "Metų praradimo" nominacijoje apdovanotas buvo į Vilnių išvykęs buvęs kito uostamiesčio dienraščio žurnalistas Romualdas Pauliukevičius, dabar dirbantis Lietuvos žurnalistų sąjungos interneto portalo redaktoriumi.

"Metų skrydžio" nominacijos nugalėtoju tapo į žurnalistų gretas sugrįžęs buvęs Neringos savivaldybės "trubadūras" (atstovas spaudai - Aut. past.) Mindaugas Milinis.

"Metų praskridimo" nominacijos nugalėtoju žurnalistai išrinko buvusį kolegą, keletą metų "Vakarų ekspreso" reporteriu ir apžvalgininku dirbusį Artūrą Šulcą - už tai, kad "sklęsdamas virš mero posto buvo numuštas Pakso kamikadzių".

Beje, diplomą, liudijantį "Metų praskridimą" (tik šios nominacijos nugalėtojas negauna "Ženios" statulėlės - Vytauto Karčiausko sukurtos bronzos ir stiklo kompozicijos. - Aut. past.) A. Šulcui pasižadėjo perduoti vakarėlyje dalyvavęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Už "Ženių" nugalėtojus žurnalistai balsavo tradiciškai - stodami į eilutę už nominantų, kuriuos prieš renginį išrenka pati žiniasklaidos bendruomenė.

Didžiausia kova užvirė dėl "Metų knyslio" apdovanojimo. Iš šešių nominantų du - dienraščio "Vakarų ekspresas" žurnalistė Natalija Mogučaja ir dienraščio "Klaipėda" žurnalistas Česlovas Kavarza - surinko vienodai balsų. Po antrojo balsavimo "Knysliu" paskelbtas Č. Kavarza, "išknisęs", kas kaišioja pagalius į Klaipėdos dviratininkų ratus.

"Metų akies" nominantai rinko balsuodami už pristatytas fotografijas bei vaizdo reportažus. Šiais metais "Ženią" gavo Pirmojo Baltijos televizijos kanalo korespondentas Klaipėdos krašte Michailas Andrianovas. Jo sumontuotas šmaikštus filmukas apie žurnalistų darbo ypatumus tapo vakarėlio staigmena ir sulaukė didžiausio kolegų palaikymo.

"Ženių" vakarėlyje savo apdovanojimą - įspūdingą stiklo statulėlę - pristatė žurnalistų marinistų klubas "Marinus". Šis apdovanojimas šiemet atiteko buvusiam "Vakarų ekspreso" vyr. redaktoriaus pavaduotojui Kęstučiui Oginskui - už pastangas atverti vandens kelius iš Lietuvos į Kaliningrado sritį.

Uostamiesčio plunksnos ir eterio brolius su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena pasveikino ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotojas Audrys Antanaitis.

"Keisti, įstabūs jūs žmonės. Vien todėl, kad esate ištikimi žurnalistikai ir iki šiol nepabėgote į reklamos, viešųjų ryšių agentūras. Žurnalistas šiandien - toks pats keistuolis, kaip XIX amžiuje buvo poetas", - kalbėjo svečias, perduodamas šampaną "Ženių" nugalėtojams ir visiems švenčiantiesiems.

Jurga PETRONYTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Miestietė

2010-05-02   07:34

Sveikiname ponią Gražiną Juodytę. Ji to nusipelnė.

j

2010-05-02   07:32

geros sirdies moteriske matosi is nuotraukos

komentataoriams

2010-05-02   07:32

SKAITYKITE STRAIPSNIO PRADZIA - Visi savo profesiją gerbiantys žurnalistai gegužės 7 dieną pažymi Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. - SIS STRAIPSNIS PUSMECIO SENUMO.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Pakilus pensijai, neįgalioji sulaukė skaudaus smūgio nuotrauka, foto

Sociumas, Keliomis dešimtimis eurų pakilus pensijai - be gailesčio nurėžti 149 eurai už...

Korupcija teismuose: tarp sulaikytųjų ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Kriminalai, Trečiadienį ryte Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro...

Prievartautojas po teismo sprendimo prapliupo keiksmais nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Sociumas, Paskelbta prieš 22 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 54 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...