2017 m. spalio 19 d. 10:28 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Rimantė Valiukaitė: peržengtos visos ribos

(10)

2012-05-18, 14:44

Julius GIRDVAINIS, "Respublika"

Rimantė Valiukaitė: peržengtos visos ribos nuotrauka, foto

Viena pirmųjų į pilietinio nepaklusnumo akciją prie Prezidentūros vakar atskubėjo Nacionalinio dramos teatro aktorė Rimantė Valiukaitė, ji uždegė žvakeles kartu su dukra.

- Šiais laikais menininkai vėl visuomenės priešaky, vėl protestuoja prieš valdžią. Kodėl, Rimante, jūs esate čia? - „Respublika“ paklausė R.Valiukaitės.

- Aš esu iš tos kartos aktorių, kurių kursas dar pirmame Konservatorijos kurse, dar sovietmečiu, buvo pilietiški. Pačioje mūsų valstybės Atgimimo pradžioje mes dieną naktį Katedros aikštėje budėdavome prie badaujančio Petro Cidziko, Algimanto Andreikos.

Naktimis repetuodavome „Šėpos teatro“ spektaklius ir prisimename, kaip verždavosi pas mus saugumiečiai. Dienas bei naktis leidome ir prie žmonių apsupto Parlamento, į Konservatoriją nulėkdavome tik sušilti, išgerti arbatos ir bėgdavome atgal.

Dabar aš neįsivaizduoju, kaip galėčiau kitaip elgtis šiandien, kaip galėčiau likti abejinga tai situacijai, kuri šį rytą atsitiko Garliavoje.

- Ar jūs norite pasakyti, kad po 24 metų, kai saugojote badaujantį P.Cidziką, Lietuvoje niekas nepasikeitė?

- Ne, pasikeitė daug kas. Lietuvoje šiandien yra blogiau nei tuomet, sovietmečiu. Dabar yra blogiau, nes privalome eiti ne prieš sovietinę, o tarsi savą valdžią.

Bet tai, ką aš matau čia, šalia Prezidentūros, yra klaiku. Žmonių atstovų šiandien niekas net neprileido arti prezidentės, jai net nerūpi tautos balsas.

D.Grybauskaitė, pasirodo, viską žino ir pati. Bet tuomet, atleiskite, kaip valstybės vadovė šį rytą nesugebėjo prisiskambinti nei vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui, nei policijos generaliniam komisarui Sauliui Skverneliui? Man nesuprantama, kaip šie pareigūnai drįso nekelti ragelio prezidentei.

Tai jau tampa panašu į Michailo Gorbačiovo melą 1991-ųjų sausį. Man šiandien yra labai svarbu, kad Lietuvos žmonės daugiau nebetylėtų, pilietinis pasipriešinimas jau yra akivaizdžiai būtinas, nes mūsų valstybė yra griaunama.

Ar mes turime teisę atiduoti valstybę į rankas valdžiai, kuri per tiek laiko nieko nepadarė Garliavos mergaitės labui. Juk tiek buvo aštrių ir svarbių faktų pagarsinta prieš dvejus, trejus metus, bet jie šiandien jau yra kone visiškai užmuilinti, pamiršti.

-  Pareigūnai teisinasi tik vykdantys teismo sprendimą. Nors didžioji piliečių dalis apskritai nepasitiki teismais.

- Garliavos istorija rodo, kad jau yra paskelbtas atviras karas prieš mūsų šalies piliečius.

Aš ypač jautriai reaguoju į Garliavos istoriją todėl, kad ne kartą buvau D.Kedžio namuose, daug bendravau su jo dukrele. Pastaruoju metu mergaitė buvo ypač atsigavusi, bet kai jai buvo penkeri ir ji grįždavo iš susitikimo su L.Stankūnaite, vaikas po dvi dienas verkdavo, su niekuo nekalbėdavo.

Man Kedžių šeima pasirodė nuostabi, o tokios tvirtybės žmonių aš iki šiol apskritai nebuvau mačiusi.

Šiandien aš girdžiu, kad mergaitės teta Skučienė uždaryta policijoje, močiutė Laimutė Kedienė be batų, basa, išdraskytais rūbais taip pat nuvežta ten, kur jai bloga pasidarė, senelis išvestas iš savo namų užlaužtomis rankomis...

Apie galimą operaciją Kedžiai mane informavo išvakarėse, sakė, kad jaučia kažką negera. Šiandien, šeštą ryto, fotomenininkas Juozas Valiušaitis pranešė, kad jau apsuptas visas rajonas, mestos milžiniškos policijos pajėgos. Matydama transliaciją per televiziją, naršydama kompiuteryje jaučiau tik didelį siaubą, mane kaustė nematytas šokas.

Per Sausio 13-ąją man tikrai buvo šiek tiek ramiau. Tuomet, net karinio pavojaus akivaizdoje, jaučiau tautos vienybę ir niekas nedraskė mažų vaikų. Niekas tokių nusikaltimų nedarė valstybės vardu.

Šiandien prieš vaiką nusikalstama Lietuvos Respublikos vardu. Gražūs namai paliekami sutrypti, išdaužytais langais, supjaustytomis durimis vien tam, kad teismo vardu iš jų būtų išneštas nuo neapsakomo skausmo rėkiantis vaikas.

- Kokią valstybės būseną ši tikrovė atskleidžia?

- Šiandien Lietuva pralaimėjo. Aš prisidedu prie tų piliečių, kurie šalia Prezidentūros dega žvakutes ir sako, kad šiandien yra laidojama Lietuvos Respublika.

Šiandien buvo peržengtos visos įmanomos ribos, todėl piliečiai neturi teisės nurimti ir leisti pamiršti Garliavos mergaitės istoriją.

Pilietinis pasipriešinimas negali sustoti ir pirmiausia piliečiai tai turi parodyti per artėjančius Seimo rinkimus. Jeigu šiemet lietuviai neišsirinks kito Parlamento, tuomet jau bus galima laidoti viską. Dabar nepasidavęs brutalus klanas po sėkmės rinkimuose jausis absoliučiai nebaudžiamas.

2012 metų gegužės 17-oji turi tapti naujos Lietuvos atskaitos tašku. Man ši diena yra baisesnė nei 1991-ųjų sausio 13-oji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pasivadinusiam "valiukaitei"

2012-05-29   23:28

IP: 78.62.112.124

Skiriu tam, kuris pasivadinęs "valiukaitei" - kokį grybą čia pjauni. Gal užčiaupk savo parsidavėlišką kgbistine srėbtuvę. Tave suvalgys su šudais taip kaip suvalgė usa ir ištries ant tavo kapo. gal jau prisimink, kad tave pagimde mama LIETUVE, ispazink savo pedofiliskas ir kitokias -iliskas nuodemes ir nebesik ant LIETUVOS.

valiukaitei

2012-05-20   09:10

IP: 78.58.89.145

tu matei ir klausei venckienes plepalu, pasaku apie ''pedofilus'', iskrypelius.bet nematei ir negirdejai stankunaites.palaukim, laikas parodys. faktai kalbes uz save,o leliu teatras, liks teatre.tik labai gailas, kal lieka lietuvoje.

ale

2012-05-19   01:05

IP: 195.12.167.234

vien pedrylos reiškiasi.Anekdotas.Ateina du išgamos pas vaistininkę ir prašo sargių su mašinom.Vienas pamato su"Ferrari' ir sako,kad jį ima.Kitas siūlo su "Linkoln".Atsibodo vaistininkei jų ginčai,tai ir sako:imkit su džipu.Išgamos klausia.o kodėl su džipu?O koks skirtumas,visvien po šūdus varinėsit.DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Šią savaitę žiemos dar nesulauksime, bet apie ją teks kalbėti jau kitą...

Sinoptikas: apie žiemą kalbėsime kitą savaitę nuotrauka, foto

85-ąjį gimtadienį pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis pasitinka ligoninės...

Vytautas Landsbergis - ligoninėje nuotrauka, foto

Sumažėjo Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir ekonomisto Gitano Nausėdos populiarumas, nors šie...

Sumenko Dalios Grybauskaitės populiarumas nuotrauka, foto

Trečiadienis dar bus daugiausia sausas, šils iki 16 laipsnių, bet likusi...

Prognozuoja paskutinę gražią rudenišką dieną nuotrauka, foto

Merai išreiškė palaikymą Klaipėdos universitetui nuotrauka, foto

Švietimas, Spalio 17 d. Klaipėdos universitetas surengė Vakarų Lietuvos merų susitikimą-diskusiją. Tai pirmas...

Uostininkus džiugina ne rekordai, o išlaikyti srautai nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Klaipėdos uoste pasiektas istorinis rugsėjo rekordas - perkrauta daugiau kaip 3,7 mln....

Plius 30 tūkst. klaipėdiečių. Ar įmanoma? nuotrauka, foto

Klaipėda, Išankstiniais oficialiosios statistikos duomenimis, šiemet Klaipėdos gyventojų skaičius siekia 149 701, kai...

„Klaipėdos energija“ kloja trasas miesto ateičiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Šilumą miestui gaminanti ir tiekianti AB „Klaipėdos energija“ šiemet atnaujino daugiau nei...

Švietimas, Paskelbta prieš 24 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 29 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 33 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...