2018 m. rugsėjo 26 d. 11:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Ričardas Malinauskas apie kvietimus į vandens parką: kuo turtingi, tuo dalinamės

Ričardas Malinauskas apie kvietimus į vandens parką: kuo turtingi, tuo dalinamės nuotrauka, foto

Apartamentai Druskininkų savivaldybei priklausančiame Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“.

© "Delfi"

Seimo Antikorupcijos komisija, kuriai suteikti laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimai, toliau aiškinasi, kokiomis aplinkybėmis kai kurie valstybės politikai, pareigūnai pasinaudojo Druskininkų savivaldybės valdomos UAB "Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA" kvietimais pasinaudoti šios bendrovės paslaugomis. Posėdyje dalyvaujantis Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas sako, kad nė vienas politikas iš mero nėra gavęs asmeninio kvietimo.

"Niekada į vandens parką jokio konkretaus kvietimo iš mero nėra buvę", - sakė R. Malinauskas.

Pasak jo, "Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA" buvo daugelio savivaldybės renginių rėmėjai. Pasak Druskininkų mero, asmenys gavo kvietimus tik į savivaldybės organizuojamus renginius, kadangi kurorte nėra koncertų rūmų, svečiai kviečiami, pavyzdžiui, į vandens parką.

"Kuo turtingi, tuo dalinamės", - kalbėjo meras.

Kaip savivaldybės meras, R. Malinauskas negalėjo atsakyti, kokia nustatyta kvietimų tvarka įmonėje, bet pripažino, kad tai savivaldybėje nereglamentuota.

Po komisijos posėdžio žurnalistams R. Malinauskas aiškino, kad Druskininkai - svetingas kurortas, visus kviečiantis apsilankyti, ir siūlė nepainioti svečių, kurie į vandens parką atvyksta savarankiškai, ir tų, kuriuos savivaldybė pakviečia į oficialius renginius. Mero aiškinimu, kai savivaldybė kviečia į specialius renginius, tam sudaroma speciali darbo grupė, kuri ieško rėmėjų, sudaro programą, į kurią kartais įtraukiamos ir vandens pramogų parko paslaugos, kas esą yra teisėta, buvo daroma, yra daroma ir garantavo - bus daroma ir toliau.

Mero teigimu, į savivaldybės organizuojamus renginius 15 metų buvo kviečiami visi Vyriausybės nariai, nepaisant partinės priklausomybės, o dėl Seimo narių - kviečiami tie, su kuriais daugiau bendraujama ar kuruoja kurortų, savivaldos interesus. Pareiškus nepasitenkinimą, kad vieni parlamentarai kviečiami, o kiti - ne, nuspręsta pakviesti visus 141 parlamentarą, kas sukėlė atgarsį visuomenėje. Tačiau, mero teigimu, po šio rezonanso tokia praktika Druskininkuose bus tęsiama ir toliau.

"Be abejo, todėl, kad šiandien Lietuvoje taikomi dvigubi standartai: visai Lietuvai galima, o Druskininkams - ne. Šito nelabai galiu suprasti. Tik ką praėjusį savaitgalį buvo stintų šventė, pažiūrėkite, kiek svečių, pakvietimų priimta, pabūta, nuvesta, pasėdėta ir t. t. Kalbu su kitais merais (...)", - dėstė R. Malinauskas.

Seimo Antikorupcijos pirmininkas Vitalijus Gailius po posėdžio komentavo, kad per trečiadienio posėdį nebuvo atsakyta į visus komisiją dėl Druskininkų reikalų dominančius klausimus, dėl to turima teisė papildomai į posėdį kviesti atskirus pareigūnus. Seimo Antikorupcijos komisija kitą savaitę dėl šių klausimų rengs tris posėdžius.

"Visų pirma, neturime išsamių duomenų ne tik į šiandienos nagrinėtus klausimus. Neturime naujų duomenų apie kitus komisijai iškeltus klausimus, todėl kitą savaitę bus kviečiama nemažai pareigūnų, nes ir šiandien pateikta informacija suteikia domėjimosi kitais klausimais pagrindo, kadangi buvome gavę vieną informaciją, šiandien pateikta visai kita... Turime informaciją apie tarybos posėdžių eigą formuojant tam tikrus subjektus savivaldybėje. Tai tų neatsakytų klausimų iš tikrųjų yra daug, todėl bus kviečiami pareigūnai pagal įvairius klausimus", - sakė V. Gailius.

Seimo Antikorupcijos komisija tikisi sulaukti paaiškinimų ir iš UAB "Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA". Iš trečiadienio posėdžiui pateiktų atsakymų V. Gailius tikino supratęs, kad tvarkos, kam turi būti teikiami kvietimai į savivaldybės šventes, nėra.

Seimas yra pavedęs Antikorupcijos komisijai tyrimą atlikti ir Seimui išvadas bei pasiūlymus pateikti iki šių metų kovo 1 d.

Žymos: aqua

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Alytaus rotušės aikštėje penktadienį į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą situacijos stabilizavimo...

Į operaciją Malyje išlydėti Lietuvos kariai nuotrauka, foto

Medikai kviečia į širdies žygį dviračiu nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai tryliktą kartą sės ant dviračių ir savo pavyzdžiu...

Kandidatuos Klaipėdos mero rinkimuose nuotrauka, foto

Klaipėda, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė priėmė sprendimą dalyvauti...

„Neptūnas“ surengė šventę Darbėnų gimnazijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis bei asistentas Jurica Žuža apsilankė...

Žada daugiau pinigų socialiniams darbuotojams nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pavedė Savivaldybės administracijai nedelsiant atlikti skaičiavimus dėl...

Sveikata, Paskelbta prieš 46 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...