2018 m. sausio 19 d. 09:41 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Rasa Juknevičienė: Kovo 11-ąją pasitikome su rimtų negalių teisėsaugoje paūmėjimu

(1)

Rasa Juknevičienė: Kovo 11-ąją pasitikome su rimtų negalių teisėsaugoje paūmėjimu nuotrauka, foto

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Krašto apsaugos ministrė, Nepriklausomybės akto signatarė Rasa Juknevičienė apgailestauja, kad Kovo 11-ąją pasitikome su rimtų negalių teisėsaugoje paūmėjimu, ir tai ją labai liūdina.

"Šią Kovo 11-ąją pasitikome su rimtų negalių mūsų teisėsaugoje, specialiosiose tarnybose paūmėjimu. Įsisenėjusi sisteminė liga nėra gydoma iš esmės, todėl jos padariniai vėl, kaip ir po Valstybės saugumo departamento tyrimo 2007 m., labai rimti. Ir taip menkas piliečių pasitikėjimas valstybe, jos institucijomis gali priartėti prie visiškos nevilties. Dauguma žmonių nesupranta, kas vyksta. Žiniasklaidoje - vėl operatyvinės informacijos lavina, televizijose - politikai ir visuomenės veikėjai su savo tiesomis ir paslaptimis, o žmogus kitapus ekrano - su vieninteliu klausimu: kas vyksta valstybėje? Vėl sąmokslų teorijos, įžeidinėjimai nesirenkant žodžių, arogancija ir demagogija. Toks paveikslas labai liūdina", - sekmadienį iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime Seime sakė R. Juknevičienė.

O juk visai neseniai, pasak jos, buvo daug vilčių, kad pasimokėme, kad gyvensime kitaip, kad ūgtelėjome ir augsime toliau.

"Tačiau kai nuveji šalin emocijas, supranti, kad ir čia Lietuva nėra išimtis. Diktatūros sąlygomis kokių nors skandalų su specialiosiomis tarnybomis iš principo nebūna, nes ten viskas vienose rankose, tarnybos dirba vienam žmogui ar nedidelei jų grupei - ir tarnyboms, ir valdantiems ten viskas aišku. Bet ar norime taip gyventi, į ten sugrįžti?", - klausė politikė.

Pasak jo, juk sukurti demokratiją su stipria, efektyviai ir - svarbiausia - teisingai veikiančia teisėsauga yra labai sunkus darbas. Bene sunkiausias darbas per šiuos dvidešimt dvejus metus.

"Demokratinės valstybės Europoje, Jungtinės Amerikos Valstijos taip pat yra išgyvenusios nelengvus sukrėtimus su panašiomis tarnybomis, kol suprato, kad turi būti sukurta patikima specialiųjų tarnybų, visos teisėsaugos veiklos kontrolės sistema - nuo specialaus, iš didžiausią pasitikėjimą ir patyrimą turinčių parlamentarų sudaryto komiteto parlamente, kaip yra JAV Kongrese, iki specialios, pasitikėjimo pagrindu sukurtos, nuolat veikiančios atitinkamų tarnybų kontrolės institucijos. Man sunku rasti kitą demokratine save vadinančią valstybę, kur prokuratūra ar mūsų Valstybės saugumo departamento analogai pagal institucinę sąrangą būtų valstybės valstybėje", - sakė R. Juknevičienė.

Ji apgailestavo, kad visuomenė ir jos rinkti atstovai iš esmės yra atskirti nuo teisingumo vykdymo kontrolės.

"Sisteminės bėdos, kai dėl parlamentinės demokratijos gležnumo teisėjai susikūrė įstatymus sau, advokatai su prokurorais - sau, atvedė į šiandienos komplikacijas, kai visuomenė, jos rinkti atstovai iš esmės atskirti nuo teisingumo vykdymo kontrolės. Turime rasti savyje valios daug ką pakeisti. Kol nebus efektyvios ir gerai apgalvotos demokratinės kontrolės, tol skandalai ir visuomenės netikėjimas teisingumu bus mūsų kasdienybė, tol pareigūnai, matydami savo kolegų likimus, svarstys, ar verta stengtis, rizikuoti, gal geriau tiesiog neišsišokti, neužkliūti", - sakė R. Juknevičienė.

Krašto apsaugos ministrė dar kartą priminė, kad istorija nesibaigė, bet ji - mūsų rankose.

"Aplinkybės kol kas palankios - spėjome išauginti jau po Kovo 11-osios gimusius žmones su kitokiu istorijos, demokratijos supratimu, mačiusius pasaulio. Daug padaryta, bet dabar svarbiausia - nesustoti, neišsigąsti, nenusivilti, nepaskęsti antraeiliuose dalykuose", - sakė ji.

R. Juknevičienės nuomone, svarbiausi artimiausios ateities iššūkiai - išeiti iš sovietinės energetinės sistemos, sukurti tikrai demokratišką, ne sąskaitas tarp verslo grupių suvedinėjančią, ne manipuliuojančią, bet žmones informuojančią, analizuojančią viešąją erdvę, matančią ir tai, kas vyksta už mūsų sienų.

"Svarbu atkurti žmonių tikėjimą, kad šita valstybė gali būti teisinga, taigi sudėti visus reikalingus pamatus taip stipriai, kad Nepriklausomybė būtų nepajudinama", - sakė ji.

R. Juknevičienės teigimu, mes, atkūrusieji Nepriklausomybę prieš dvidešimt dvejus metus, turime unikalią galimybę šį kartą savo valstybę turėti amžiams.

"Turime ir nelengvus iššūkius, kuriuos privalome įveikti patys - mažiau dejuodami, daugiau padėdami vieni kitiems, o ypač tiems, kuriems tikrai nėra lengva. Su Kovo 11-ąja! Darbuokimės", - baigė kalbą iš istorinės Kovo 11-osios salės tribūnos R. Juknevičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Martynas Virkietis

2013-03-27   20:21

IP: 78.61.69.200

Gerb. Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacijos, JDJ, NDJ, KLJDJ, NVO Pirmininkai, komitetų, valdybų nariai, nariai ir kiti visi, maloniai kviečiami 2013 m. kovo 28 d.(ketvirtadienį) 14 val. atvykti į Tauragės rajono apylinkės teismą, Stoties g. 25a pamatysite ir sužinosite, kaip Tauragės valdžioje dirbantys nusikaltėliai susidoruoja su Lietuvos Piliečiais, vykdančiais Pilietinę -Konstitucinę pareiga: Lietuvoje privalome apsiginti nuo valdžioje dirbančių nusikaltėlių !!! Man, Martynui Virkiečiui, Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacijos, JDJ, NDJ, KLJDJ, NVO nariui, yra sukurpta - melaginga -neteisėta administracinė byla. Pagarbiai Martynas Virkietis tel. 8 614 72 396 P. s. Teismo posėdis yra viešas ir jame gali dalyvauti visi kas tik nori apsiginti nuo valdžioje dirbančių nusikaltėlių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Po beveik šimtmečio Lietuvos Nepriklausomybės Aktas grįžo į Lietuvą. Trečiadienį Vokietija dokumentą...

Lietuvos Nepriklausomybės Aktas grįžo į Lietuvą nuotrauka, foto

Trečiadienį dar visoje Lietuvoje bus neigiama temperatūra, bet jau nuo ketvirtadienio šalies...

Sniegą kai kur jau keis šlapdriba nuotrauka, foto

Sinoptikai informuoja, kad antradienio vakarą ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir...

Lietuvos link artėja sniegas nuotrauka, foto

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos pranešimus apie Lietuvos valstiečių...

Dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių - tyrimas nuotrauka, foto

Kausis su "Ereliais" nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien Klaipėdos m. sporto rūmuose (Dariaus ir Girėno g. 10) vyks Lietuvos...

Netikėta akcija - šiukšles išvertė prie durų nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar popiet Klaipėdoje, prie AB Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) pastato, Klaipėdos rajono...

Gintarui Pridotkui - 60! nuotrauka, foto

Žmonės, Šiandien Klaipėdos universiteto matematikos mokslų daktaras docentas, praeityje žinomas sportininkas Gintaras...

Rinktinėje - trys "Atlanto" žaidėjai nuotrauka, foto

Sportas, Kipre treniruočių stovykloje esanti Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė trečiadienį kontrolinėse rungtynėse...

Sportas, Paskelbta prieš 41 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...