2019 m. gegužės 24 d. 18:13 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Purvas be įrodymų - įprasta praktika

(5)

2018-02-01, 08:39

Danas NAGELĖ

Purvas be įrodymų - įprasta praktika nuotrauka, foto

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Valstybės saugumo departamentas (VSD), įtraukęs į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ signataro Zigmo Vaišvilos bei eksparlamentaro Audriaus Nako pavardes, dabar jau tvirtina, kad jie nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Kitaip tariant, pirma pilami purvai, o po to, vengiant atsakomybės dėl šmeižto, viskas užglaistoma, nors reputacijai jau pakenkta.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi teisėja Regina Gudienė atmetė Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Z.Vaišvilos ir buvusio Seimo nario A.Nako skundą dėl Generalinės prokuratūros atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento buvusio direktoriaus Alvydo Šiupario galimai nusikalstamų veikų. Pasak Z.Vaišvilos, šie pareigūnai į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ įrašė jį ir A.Naką.

„Kreipėmės į VSD, kad išaiškintų, kodėl mes laikomi keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui. Tai D.Jauniškis, turbūt išsigandęs bylos dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka, pernai raštu paaiškino, kad Z.Vaišvila ir A.Nakas nebuvo grėsmėmis nacionaliniam Lietuvos saugumui“, - „Vakaro žinioms“ paaiškino Z.Vaišvila.

Į 2015-ųjų sąrašą buvo įtrauktas ir kitas signataras - Rolandas Paulauskas. Z.Vaišvilos teigimu, D.Jauniškis paaiškinęs, kad signatarai į sąrašą pakliuvo tik todėl, jog per dvejus metus ir tris mėnesius jie Rusijos žiniasklaidos cituoti apie 15000 kartų (t.y. apie 7500 kartų kiekvienas, jei jie cituoti vienodai). D.Jauniškio pasirašytame rašte taip pat nurodyta, kad per tą patį laikotarpį tuometinė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Rusijos žiniasklaidos cituota 18000 kartų, o Vilniaus meras Remigijus Šimašius - 9000 kartų.

„Tačiau šie asmenys, taip pat ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kurią Rusijos žiniasklaida neabejotinai cituoja daug kartų dažniau, į 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“ neįrašyti“, - stebėjosi Z.Vaišvila.

Pasak signataro, keisčiausia, kad teismo nutartį teisėja R.Gudienė grindžia minėtu VSD atsakymu, kuriuo remiantis teigiama, jog 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ nurodyti teiginiai buvo išsamiai aptarti ir pagrįsti, ir yra nepaneigti, t.y. atitinka tikrovę. Bet teiginiai nenurodyti.

„Tačiau yra priešingai, VSD paaiškino, kad mes nesame grėsmės nacionaliniam saugumui. Tokiu būdu tampa neaišku, ar faktu R.Gudienė laiko tai, kad mes buvome paskelbti grėsmėmis Lietuvos nacionaliniam saugumui, ar tai, kad Z.Vaišvila buvo cituotas Rusijos žiniasklaidoje“, - kalbėjo Z.Vaišvila.

Todėl jis su A.Naku kreipėsi ne tik į minėtą teisėją, bet ir į teismo vadovybę, kad būtų išaiškintas šios institucijos sprendimas, nes, nesuprantant motyvų, neįmanoma sprendimo nė apskųsti. Kodėl A.Nakas pateko į grėsmingųjų sąrašą, teismas iš viso nepaaiškino, o Z.Vaišvilos atveju nurodė tik jo citavimą Rusijos žiniasklaidoje.

„Jei mes nesame grėsmės, kaip išaiškino VSD, tai kam tada mus reikėjo įrašyti į grėsmių vertinimą? O jei įrašė, bet nesame grėsmės, tai gal ir Rusija, kuri yra įrašyta, irgi nėra grėsmė, nors D.Grybauskaitė ją vadina teroristine valstybe?“ - retoriškai klausė Z.Vaišvila.

A.Nakui ir Z.Vaišvilai jų istorija primena neseniai kilusį skandalą dėl S.Sondeckio, D.Banionio bei V.Sladkevičiaus. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras iš pradžių paviešino buvusių galimų KGB agentų sąrašą, kuriame figūruoja ir trijų jau apsiginti nebegalinčių minėtų žmonių pavardės, o dabar jau aiškina, esą tai nereiškia, kad jie bendradarbiavo su KGB. Bet dėmė jau mesta.

„Juos paminint neigiamame kontekste mestas šešėlis. Kaip ir ant mūsų, nors vėliau VSD išsigynė, kad nelaiko mūsų grėsmėmis“, - akcentavo Z.Vaišvila.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Hm

2018-02-03   17:47

IP: 193.214.75.166

Taip išeina kad Semion yra beretinis vatnykas,KGB-as, konservatorius.

Lukas

2018-02-01   16:39

IP: 82.135.139.30

Semionas yra KGB-istas tai ir gina savus koncervatnikus.

Edis

2018-02-01   14:37

IP: 188.29.165.182

Apie ką čia tas semionas kalba?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Čempionate - merginų rekordas ir lyderių kovos nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienį Klaipėdoje prasidėjo ir šeštadienį iki vakaro vyks Lietuvos suaugusiųjų vyrų ir...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

„Neptūnui“ - žūtbūtinis mūšis Vilniuje nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai Vilniuje bandys kabintis dėl kelialapio į Lietuvos krepšinio...

„Reuters“: JAV spaudė Lietuvą dėl „Huawei“ nuotrauka, foto

Lietuva, Jungtinių Valstijų ambasadorė spaudė Lietuvos Vyriausybę atsisakyti Kinijos technologijų milžinės „Huawei“...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...