2019 m. vasario 18 d. 08:09 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Projektas tapo investicija į savanorystės ateitį

(5)

Projektas tapo investicija į savanorystės ateitį nuotrauka, foto

Klaipėdos dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) pavasarį pasitinka atsinaujinęs - Labdaros ir paramos fondas baigia įgyvendinti projektą, kurio rezultatai suteikė didelį postūmį tolesnei veiklai.

Pagal Europos ekonominės erdvės ir finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų sistemą įgyvendintą paprojektį "Dvasinės pagalbos jaunimui centro darbuotojų ir savanorių įgūdžių stiprinimas ir kvalifikacijos kėlimas siekiant efektyviau patenkinti visuomenės poreikius" organizacijos nariai vadina svaria investicija į ateitį.

Gauta 137 920,59 Lt dydžio parama fondui atvėrė galimybę atnaujinti darbuotojų įgūdžius, kritiškai įvertinti vykdomas programas bei populiarinti savanorystę.

Atnaujino misiją

Anot Klaipėdos jaunimo linijos koordinatorės Indrės Gaudiešiutės, itin svaria projekto dalimi tapusiuose seminaruose bei mokymuose dalyvavę 40 DPJC administracijos darbuotojų, jaunimo lyderių bei giminingų organizacijų atstovų mokėsi susirinkimų vedimo, konfliktų valdymo, domėjosi veiklos viešinimo metodikomis, projektų valdymo, strateginio planavimo subtilybėmis.

"Atsižvelgdami į įgytas žinias, naujai įvertinome ir pakoregavome organizacijos viziją ir misiją. Be to, tobulinimasis taip įtraukė, kad pradėtus darbus tęsime toliau: tebevyks projekto metu pradėti atvejo analizės grupių užsiėmimai; rengiame projektus, kurie leistų toliau finansuoti pavykusias veiklas", - sakė I. Gaudiešiutė.

Įdomių įspūdžių bei naujų idėjų pažėrė stažuotės Šiaulių, Kauno, Vilniaus organizacijose. "Nors bendravome ir bendradarbiavome ir anksčiau, dabar turėjome progą iš arti pamatyti kasdienį kolegų darbą, įvertinti kiekvienos organizacijos išskirtinumą", - sakė pokalbininkė.

Pirmieji mokymai - tik pradžia

Vasarį Klaipėdoje DPJC surengtos konferencijos "Už vaikus atsakingi visi" metu apžvelgtas pernai mokyklose atliktas pagalbos jaunimui poreikio mieste tyrimas. Atsižvelgus į jo rezultatus, rengiama metodinė medžiaga, kuri taps paspirtimi rengiant savanorius darbui su jaunimu.

"Tai, kad vaikai nežino, kas yra savanoriai, man nebuvo naujiena. Bet realūs šią situaciją atspindintys skaičiai yra ženklas, kad turime viešinti ne tik savo vardą, bet ir pačią savanorystės sampratą", - sakė I. Gaudiešiutė. Tad centro komandą ypač džiugina grįžtamoji reakcija, kurios sulaukta po projekto metu vykusios informacinės kampanijos. L. e. p. DPJC administracijos direktorė Jūra Dindienė pasidžiaugė, kad į centrą kreipiasi vis daugiau savanoriška veikla susidomėjusių įvairaus amžiaus žmonių.

Direktorė akcentavo, kad šis projektas organizacijos istorijoje bene pirmasis buvo skirtas darbuotojų ir savanorių kvalifikacijai kelti.

"Paprastai tokie dalykai kaip tobulinimasis nėra finansuojami. Gauti lėšų nevyriausybinės organizacijos tiesioginei veiklai yra lengviau, tuo metu apie būtinybę atgaivinti žinias ir pasisemti naujų kalbama etai - tarsi savanoriams pakaktų per pirmuosius mokymus gautų žinių, - sakė pokalbininkė. - Džiaugiamės įveikę šią nerašytą tradiciją ir tikimės, kad šiuo projektu būsime pradėję naują."

Vasarį DPJC sukvietė klaipėdiečius į konferenciją "Už vaikus atsakingi visi", kurioje aptarė pagalbos jaunimui situaciją mieste.

Apsilankę kitose šalies nevyriausybinėse organizacijose DPJC atstovai iš arti susipažino su kasdieniu kolegų darbu. Nuotraukoje - lankymasis Kauno Palemono vaikų dienos centre.

Valerija LEBEDEVA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vaizdas

2010-08-19   14:26

IP: 62.212.200.144

is nuotrauku niurokas. kazkoks pensininku sanburis. o kur jaunyste, savanoriai, energija? nesijaucia.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Bernadeta, Gendrė, Lengvenis, Kamilė, Karigaila, Simeonas;

„Neptūnas-Akvaservis“ po pratęsimo įveikė "Telšius" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (18-18) iškovojo dramatišką pergalę Telšiuose. 45 minučių kovoje Tomo...

Astrologinė prognozė šiai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS Šią savaitę teks atlikti daugybę smulkių darbų. Senas draugas, gerbėjas...

„Fortūna“ šventė dramatišką pergalę Estijoje nuotrauka, foto

Sportas, Dramatišką pergalę MultiGyn Moterų Baltijos šalių čempionate šventė Klaipėdos „Fortūna“ (3-10),...

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 12 val.

Sportas, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...