2018 m. gegužės 23 d. 21:17 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Prie norvegų ambasados - piketas "Aš esu Gabrielius"

(7)

Prie Norvegijos diplomatinės atstovybės Vilniuje piketavę piliečiai ambasados reikalavo tarpininkauti biologinei motinai grąžinant Švedijoje rastą ir globėjams Norvegijoje perduotą septynmetį lietuvį Gabrielių, taip pat sudaryti galimybę užsieniečiams išvykti iš Norvegijos su savo vaikais.

Antradienio vidurdienį prie Norvegijos ambasados į akciją "Aš esu Gabrielius" susirinko apie 30 žmonių, kuriuos subūrė penkios Lietuvos pilietinės ir politinės organizacijos. Vienas iš piketo organizatorių, Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos vadovas Julius Panka Norvegijos ambasadoriaus pavaduotojai įteikė kreipimąsi, kuriame prašoma užtikrinti Norvegijoje esančių lietuvių vaikų saugumą, taip pat teisės lietuviams tėvams iš Norvegijos išvykti kartu su savo vaikais, jeigu jiems gresia vaikų atėmimas.

"Atvykęs į Norvegiją imigrantas privalo laikytis ten nustatytų įstatymų ir normų. Bet jeigu atsiranda toks konfliktas, kad iš jo atima vaiką, jis turi turėti teisę pasišalinti su tuo vaiku (...) Aš manau, kad 99 proc. tėvų pasirinks galimybę niekada daugiau neperžengti Norvegijos sienos, kad išsaugotų savo vaiką", - kalbėjo J. Panka.

Dokumentą priėmusi ambasadoriaus pavaduotoja Ingrida Suzana Farner (Ingrid Susanne Farner) teigė suprantanti Lietuvoje kilusią pasipiktinimo bangą, tačiau pabrėžė, kad Norvegijoje vaikų teisių apsaugai yra skiriamas ypatingas dėmesys ir griežta Oslo politika šiuo klausimu gerai žinoma užsienyje. Bylos detalių ambasados atstovė nekomentavo.

"Jei yra kokių nors įtarimų, kad vaikui kyla pavojus, arba su juo blogai elgiamasi, pradedami procedūriniai veiksmai. Norvegijos tarnybos taip elgiasi ne savo malonumui", - sakė ambasadoriaus pavaduotoja.

Prie piketo organizavimo prisidėjusi, tačiau jame nedalyvavusi "Vakarų Lietuvos tėvų forumo" pirmininkė Kristina Paulikė prieš renginį ELTAI sakė, Europos Sąjunga visų pirma turėtų suvienodinti vaikų teisių apsaugos įstatymus viduje, taip pat vienu balsu siekti susitarimų šioje srityje su trečiosiomis valstybėmis, įskaitant ir Norvegiją.

Prie ambasados susirinkę žmonės teigė čia atėję paskatinti pilietinio solidarumo. Vilnietė Aldona, ketverius metus gyvenausi Norvegijoje, negailėjo kritikos Lietuvos diplomatinėms tarnyboms. Paklausta apie savo patirtį Norvegijoje, ji pasakė, kad jai neteko savo šeimoje susidurti su panašia situacija.

"Mes papuolėme į tokį tarpą, kada mano vaikai jau buvo suaugę ir toms suinteresuotoms grupėms jie nebuvo įdomūs", - sakė Aldona.

ELTA primena, kad Švedijos institucijos nepilnametį Lietuvos pilietį Gabrielių B., kurį dėdė vežė į Lietuvą, grąžino globėjams Norvegijoje sausio 28 d. apie tai neinformavusi Lietuvos diplomatinės atstovybės Stokholme. Užsienio reikalų ministerija apie grąžinimą sužinojo tik pirmadienį, vasario 2 d. Tą pačią dieną Švedijos užsienio reikalų ministerija priėmė Lietuvos ambasadorių Švedijoje Eitvydą Bajarūną, kuris aiškinosi perdavimo aplinkybes. Antradienį Norvegijos užsienio reikalų ministerijoje lankysis ir Lietuvos ambasadorė Izolda Bričkovskienė.

Septynerių metų Gabrielius dingo Norvegijoje per susitikimą su motina Gražina Leščinskiene. Iš lietuvės sūnus buvo atimtas pernai balandį, Norvegijos mokyklai įtarus, kad berniukas seksualiai fantazuoja. Neva nesulaukusi jokios pagalbos, brolio padedama moteris sūnų mėgino parsivežti į Lietuvą, kur motinystės teisės jai neapribotos. Jų planą sustabdė Švedijos pareigūnai, tačiau apie rastą lietuvį jo tėvynės neinformavo. Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, G. Leščinskienė į Lietuvos ambasadą Švedijoje kreipėsi sausio 29 dieną.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Lietuva dės visas diplomatines ir teisines pastangas Gabrieliaus B. grąžinimui į Lietuvą, tačiau įspėjo, kad Vilniaus pastangos daryti įtaką teisminiam procesui Norvegijoje yra ribotos - šios šalies vaikų teisių apsaugos tarnyba "Barnevernet" yra itin autonomiška, iš jos gauti informacijos sunku ne tik užsienio, bet ir pačios Norvegijos institucijoms.

Nuotraukų galerija

 

© Stasio Žumbio nuotr.

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Stasio Žumbio nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2015-02-28   07:26

IP: 79.132.171.249

Nutautėję,palikę tėvynę ,surusėję bastūnai, yra šiukšlės..

XSX

2015-02-04   11:28

IP: 86.100.20.10

Patarimas Norvegijai-nusikaltusius piliecius deportuoti,be teises ten grizti,ju vaikus perduoti Lietuvos vaiku teisiu tarnybai,nes tie zmones nesupranta,kad ten kiti istatymai,kiti prioritetai.Lietuviai,nors tokia maza tauta,bet jau visur prisidirbe iki kaklo.Darbdaviai,tik isgirde is kur esi,paziuri i tave kaip i potencialu nusikalteli.

mamos

2015-02-04   07:51

IP: 83.171.17.42

Dieve šventas.Važiuokit jūs lauk iš tos Norvegijos.Baisu net įsivaizduoti,kokias kančias reikia iškęsti tam vaikeliui.Nieko baisesnio pasaulyje nėra,kai iš vaiko atimama jo pati brangiausia mama.O septynerių metų vaikelis jau puikiai orientuojasi ir supranta,ką reiškia netekti mamos.Tai nežmoniška.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Antradienį skėčius reikėtų pasiimti daugelyje rajonų, o artėjant savaitgaliui sugrįš vasariška...

Savaitgalį žadami net 27 laipsniai šilumos nuotrauka, foto

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB....

S. Sondeckis ir D. Banionis su KGB nebendradarbiavo nuotrauka, foto

„MG Baltic“ ir Eligijaus Masiulio bylai pasiekus teismą ima aiškėti daugiau iki...

E. Gentvilas prabilo apie A. Guogos ir E. Masiulio pokalbį: „Nebijai problemų su koncernu?“ nuotrauka, foto

Didžiausia kibernetinių patyčių auka save vadinanti socialinė aktyvistė Monika Levinski (Monica Lewinsky)...

Lietuvoje lankysis Monika Levinski nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 16 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...