Potvynio turizmą stabdo neaiškus stichijos mastas

Pavasarinis potvynis kol kas labiausiai išgąsdino ir nuostolių pridarė Kauno rajono bei Pakruojo gyventojams. Pamaryje vanduo taip pat sparčiai kyla. Nors verslininkus bei turizmo agentūrų darbuotojus žmonės atakuoja klausimais, kaip būtų galima pramogauti potvynio teritorijoje, kol neaiškus potvynio mastas, verslininkai susilaiko nuo bet kokių ekstremalių užsakymų.

Nors kai kurie pamario verslininkai svarsto, kad potvynį būtų galima labiau išnaudoti verslo tikslams, kadangi ši gamtos stichija yra visiškai nenuspėjama, retas kuris ryžtasi organizuoti tokias pramogas.

"Pasiruošti tam reikia daug investicijų. Gali nusipirkti amfibiją ar sugalvoti organizuoti ekskursijas sraigtasparniu, tačiau juk potvynis gali ir neįvykti. Arba gali būti labai stiprios srovės, plaukti ledai, tad plaukioti valtele potvynio zonoje būtų labai nesaugu. Ledas stulpus nuneša, tad kas jam ta valtelė... Nors jau sulaukiau daug skambučių iš norinčiųjų paplaukioti baidarėmis po vandens apsemtą mišką, tačiau kol kas nė vieno užsakymo nepriimu, kol realiai dar negaliu "pačiupinėti" to potvynio", - sakė etnografinės kaimo sodybos "Upeivis" savininkas Simas Knapkis.

Be to, jis sakė sulaukęs daug prašymų iš žmonių, kurie ruošiasi privačiai organizuotis ekskursijas visureigiais ar sunkvežimiais. Smalsuoliai prašo, kad S. Knapkis palydėtų juos ir parodytų potvynio apsemtas teritorijas. Tačiau jis sakė kol kas nesutikęs to daryti.

"Nėra pas mus potvynio turizmo. Žmonėms stinga informacijos. Daugelis skambina ir sako, kad nori atvažiuoti savaitgalį ir pažiūrėti potvynio. Bet juk potvynis prasideda tada, kada jam reikia, o ne tada, kada jiems patogiau atvažiuoti", - sakė S. Knapkis.

Taip vakar atrodė Joniškio gatvės. Vakarų Lietuvoje šią savaitę dar tik laukiama ledonešio.

Jam pritarė sodybos "Pakalnės vingis" savininkas Raimondas Plikšnys. Pasak jo, dažniausiai potvynis užklumpa naktį pučiant smarkiam vėjui ar lyjant. Tuomet vargiai kam rūpi pramogos. Tad realiai smalsuoliai pamato tik liekamuosius potvynio reiškinius.

R. Plikšnys sakė turintis pasiūlyti nemažai pramogų norintiems pasigrožėti potvyniu, tačiau taip pat akcentavo, kad pramogauti galima tik tuo atveju, jei nekyla jokia grėsmė žmonių saugumui.

"Potvynis, kaip ir kalnai, diletantų nemėgsta. Jei matome, kad per daug rizikinga, jokie pinigai negundo. Šiaip poilsiautojams siūlome pasivažinėti po potvynio apsemtas teritorijas autobusu, dviračiais, galima plukdyti baidarėmis. Kita vertus, daugeliui pramoga jau vien atvažiuoti ir savo akimis pamatyti potvynį. Nebūtina niekur plaukti, galima ir pėsčiomis saugiai pasivaikščioti", - sakė R. Plikšnys.

Pasak jo, dažnai žmonės važiuoja ne tik vandens apsemtų teritorijų stebėti. Potvynio metu saugesnėse vietose būriuojasi žvėrys, paukščiai.

Rusnės kaimo turizmo draugijos pirmininkė Dalia Drobnienė minėjo, kad balandžio mėnesį vykstantis Šaktarpis paprastai sutraukia daugiau žmonių nei potvynis.

"Žinote, man juokingai skamba, kai įvairių tarnybų atstovai pradeda prognozuoti, kada ir kokio masto bus potvynis. Prisvaičioti gali daug ką, o dažnai tos prognozės taip ir nepasitvirtina. Kiek kartų esame prigąsdinti, pasiruošiam tam potvyniui, ir nieko nebūna. Tad realiai koks bus potvynis šiemet, pasakyti negali niekas", - kalbėjo D. Drobnienė.

Informacija

Šilutės rajono civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas vakar vakare informavo, kad pamaryje jau apsemta 9 tūkst. hektarų teritorija. Iš viso 4 kaimuose apsemtos 5 sodybos.

Pirmadienį ugniagesių pagalbos prireikė dviem Šyšos kaimo moksleiviams. Į mokyklą jie nuvažiavo mokykliniu autobusiuku, o parvežti autobusiukas nebegalėjo, nes pakilo vanduo. Vaikus namo parvežė gaisrininkai savo mašina, kurios pravažumas didesnis.

Edita GUDAVIČĖ

Vakarų ekspresas on Facebook

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder