2020 m. rugsėjo 26 d. 08:24 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Potencialus premjeras žada dėmesį Klaipėdai

(17)

Potencialus premjeras žada dėmesį Klaipėdai nuotrauka, foto

POZICIJA. Kol kas realiausius šansus premjeru tapti turintis Algirdas Butkevičius teigia, jog formuojamai koalicijai tapus kūnu suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektas Klaipėdoje bus toliau vykdomas, giliavandenio uosto projektas į Melnragę nesugrįš, o Uosto direkcija dalį savo pelno kaip ir anksčiau galės skirti investiciniams projektams, o ne valstybės biudžetui.

© Martyno VAINORIAUS nuotr.

"Manau, kad visi svarbiausi projektai Klaipėdos uoste tokie kaip suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, būsimasis išorinis uostas ties Būtinge, taip pat didžiausi uoste vykdomi infrastruktūriniai projektai tikrai nebus stabdomi, nes tai kainuotų labai daug laiko ir šiuo atveju susilpnintų mūsų uosto ir mūsų valstybės ekonomines pozicijas. Sieksiu, kad tie esminiai darbai, kurie pradėti daryti, būtų tęsiami ir užbaigti. Kalbant apie strateginius objektus, dėl jų tam tikri saugikliai yra sudėti. Vieni jų yra sutvirtinti įstatymais. Žinoma, įstatymus galima pakeisti, bet tai daryti nebūtų lengva", - sakė E. Masiulis.

Potencialaus premjero pozicija

Ar per tuos ketverius metus, kai nedirbote vyriausybinio darbo, nutolote nuo Klaipėdos uosto reikalų?

Ne, visiškai nenutolau. Labai įdomu buvo įgyvendinti projektus Klaipėdoje. Tuo metu ypač daug dėmesio skyriau geležinkelio infrastruktūrai vystyti, tam, kad vagonai, skirti Klaipėdai, nestovėtų Vaidotuose, kad cisternos su degalais nebūtų miesto centre, ypač vasarą, ir neskleistų kvapų, kad geležinkelio stotis būtų plečiama kitur, paankstinau Jakų žiedo rekonstrukciją. Taip pat buvo įdomu įgyvendinti uosto plėtros projektus. Manau, kad ankstesnė mūsų Vyriausybė Klaipėdai skyrė didžiulį dėmesį.

Pasikeitus politinei valdžiai jums teko palikti postą nespėjus įgyvendinti kai kurių projektų. Dabar, jeigu jūs būsite valdžioje, keisite ministrus, kurie irgi kažko nespėjo įgyvendinti. Koks bus pradėtų projektų likimas?

Projektai niekada nesibaigia su vienos ar kitos Vyriausybės kadencija. Turi išlikti jų tęstinumas. Pakitus politinėms jėgoms, pasikeitus ministrams, gali būti kas nors patobulinta, pagerinta, jeigu buvo daromos kokios nors klaidos, tačiau valstybės valdymo srityje labai svarbu supratimas, kad ankstesnės valdžios pradėti darbai, reikalingi Lietuvai ir jos žmonėms, turi būti tęsiami.

Ar keisite tokių valstybės įmonių kaip Uosto direkcija, "Klaipėdos nafta", "Smiltynės perkėla", kurios yra gana svarbios Klaipėdos miestui, vadovus?

Negaliu pasakyti. Dirbdamas ministerijose nežiūrėjau į jokius partiškumus, bet man reikėdavo, kad būtų pasiektas rezultatas. Mano požiūris į įmonių vadovus aiškus ir suprantamas - jeigu jų kompetencija leis susidoroti su jiems keliamais uždaviniais, jie dirbs toliau. Bet jeigu matysiu, kad žmonės yra parinkti pagal partiškumą ir neturi kompetencijos, savaime suprantama, jie nebevadovaus. Svarbiausias mano reikalavimas - kompetencija.

Jums būnant susisiekimo ministru buvo kalbama, kad pigiausia ir geriausia statyti išorinį Klaipėdos uostą būtų ties Melnrage. Pasikeitus valdžiai paaiškėjo, kad geriausia vieta jam yra ties Būtinge. Ar šioje srityje ką nors keisite?

Tokio sprendimo, kad būtinai ties Melnrage reikia statyti išorinį uostą, nebuvo. Mes labai daug diskutavome dėl japonų atliktos studijos, kuri siūlė tokį variantą, tačiau jokių investicijų į tai nebuvo nukreipta ir nieko nebuvo pradėta daryti. Viskas vyko pokalbių lygiu. Dabar jau yra tam tikri žingsniai padaryti ir derinti su visuomene, su Klaipėdos miesto gyventojais. Beje, labai svarbu, kokią poziciją palaikys gyventojai. Nesu kategoriškas - niekada prieš gyventojų valią jokie projektai nebus įgyvendinami.

Dabartinė valdžia pareikalavo, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija 50 procentų pernai metų pelno pervestų į valstybės biudžetą. Todėl Uosto direkcija atsisako įgyvendinti vadinamuosius socialinius miesto gyventojams svarbius projektus, pavyzdžiui, buvo sustabdyta valčių prieplaukos statyba. Jums būnant susisiekimo ministru buvo laikomasi pozicijos, kad Uosto direkcijos pajamos turi būti skiriamos investicijoms. Ar neperžiūrėsite šitos nuostatos?

Mes galvojome apie uosto infrastruktūros plėtrą, kai kurių socialinių projektų, susietų su Klaipėdos miesto gyventojais, įgyvendinimą. Jeigu uostas yra mieste, jis turi duoti kokią nors grąžą miesto žmonėms. Manau, kad šitas dabartinės Vyriausybės pasirinktas kelias yra visiškai neteisingas. Jeigu Vyriausybė per apmokestinimo sistemą paima daugiau lėšų iš tų institucijų, tai ji faktiškai stabdo jų plėtrą. Ekonominės plėtros požiūriu pasirinktas blogas kelias. Mes esame numatę artimiausiu metu sudaryti ekspertų grupę, kuri iki liepos 1-osios turėtų peržiūrėti visą mokesčių sistemą. Mano nuomone, mes grįšime prie ankstesnio varianto.

Kokia jūsų pozicija dėl suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos Klaipėdoje. Ar ką nors keisite šiuo klausimu?

Ne. Terminalas bus statomas taip, kaip yra numatyta. Tai vienas iš strateginių Lietuvos objektų.

Ką ketinate daryti su "Lietuvos jūrų laivininkyste", kurios pagrindinį akcijų paketą valdo Susisiekimo ministerija? Ar nežadate jos privatizuoti, skirti naują vadovą?

Ne, ji tikrai nebus privatizuojama. O daugiau ką nors atsakyti man sunku, nes pastaruoju metu per daug informacijos neturiu. Su jos vadovybe teko susitikti. Manau, iš viršaus tikrai nebus nuleistos kokios nors priemonės. Reikėtų susipažinti, su kokiomis problemomis ji susiduria pastaruoju metu, įsigilinti į situaciją. Pirmiausia bus atsižvelgta į ten dirbančių žmonių tikslus, reikalavimus.

Jeigu būsite Lietuvos premjeras, kokį dėmesį skirsite Klaipėdos uostui? Kaip vertinate jo svarbą?

Manau, kad šiuo metu yra du pagrindiniai Lietuvos ekonomikos garvežiai - Vilnius ir Klaipėda. Žinoma, reikėtų kad vystytųsi ir kiti Lietuvos regionai, kad juose vyktų kapitalo koncentracija. Tačiau tie projektai, kurie artimiausiu metu yra numatyti įgyvendinti Klaipėdoje, bus tęsiami. Dar norėtųsi, kad Klaipėdos regionas labiau vystytųsi sveikatingumo, turizmo linkme. Šioje srityje turėtų būti stipriau dirbama su Palanga. Tai būtų paslaugų sfera, kuri Lietuvoje sukurtų daugiau darbo vietų. Puikiai suprantame, kad sveikatingumas, turizmas galėtų plėstis Druskininkuose, Birštone ir Palangoje pritraukiant ir investuotojus, ir turistus iš užsienio valstybių, o tai teigiamai atsilieptų ir Klaipėdos miesto paslaugų sferos plėtrai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nijole

2012-11-15   04:35

IP: 62.212.203.90

razinkite sumazintas pensijas pareigunams

Dešra

2012-11-14   21:08

IP: 86.100.107.136

Laukiu atpigusios dešros

w

2012-11-14   10:28

IP: 78.61.99.4

o kaip PVM lengvatos maistui ir minimali? Ar jau pamirsta?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Ukrainoje sudužus kariniam lėktuvui žuvusiųjų skaičius išaugo iki 25 nuotrauka, foto

Pasaulis, Rytų Ukrainoje sudužus „Antonow AN-26“ tipo lėktuvui žuvusiųjų skaičius išaugo iki 25....

Kitos savaitės horoskopas (rugsėjo 28–spalio 4 d.) nuotrauka, foto

Įvairybės, Savaitės pradžioje sėkmė lydės atkakliuosius. Jie galės išspręsti bet kokį ginčytiną klausimą...

Teisėsauga tiria K. Komskio įmonės veiklą Lentvario dvare nuotrauka, foto

Kriminalai, Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“...

Prie Olando Kepurės - intriguojantis radinys nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pajūrio regioninis parkas pasidalijo įspūdingu radiniu - prie Olando Kepurės rastas, manoma,...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...