Politinė korupcija: brangūs advokatai rinkėjų nesujaudins


2018 m. rugpjūčio 19 d. 03:38 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Politinė korupcija: brangūs advokatai rinkėjų nesujaudins

(10)

2017-09-24, 20:52

Algirdas Igorius, LRT TELEVIZIJOS laida „Savaitė“, LRT.lt

Politinė korupcija: brangūs advokatai rinkėjų  nesujaudins nuotrauka, foto

Eligijus Masiulis.

© Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nuo penktadienio politinės korupcijos byloje dėl papirkimo, prekybos poveikiu ir kyšininkavimo penki įtariamieji – fiziniai asmenys: jau anksčiau minėti buvę Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos vadovai ir nariai: pirmininkas Eligijus Masiulis, vicepirmininkas Gintaras Steponavičius, valdybos narys Šarūnas Gustainis, Darbo partijos vicepirmininkas Vytautas Gapšys ir „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis. Ir trys juridiniai – „MG Baltic” koncernas bei dvi partijos – Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Įtarimai dviem parlamentinėms politinėms jėgoms – didelis sukrėtimas visai Lietuvos politinei sistemai, tarsi tik patvirtinantis tai, ką pasakytų turbūt bet kuris paklaustas gatvėje – verslas susimoka už sau naudingus sprendimus, o valdžioje už tuos sprendimus „visi ima“.

Šios bylos įtariamieji savo nekaltumą įrodinės nusamdę brangius advokatus ir teisės žinovus, tačiau partijoms kur kas sunkiau – rinkėjų brangių advokatų argumentai, greičiausia, nesujaudins.  Pasak TSPMI profesoriaus Tomo Janeliūno, partinė sistema vis dar nėra išsivaliusi, Seime – didesnė dalis partijų įtariamos korupcija ar piktnaudžiavimu.

„Tai iš tikrųjų žiaurus signalas, kad mūsų politinė sistema yra vis dar šešėlyje. Ir reputacijos prasme vėl gi politinėms partijoms tai yra didelis smūgis, net ir toms, kurios yra kol kas, sakykim, už šitų įtarimų ribos ir kurios demonstruoja savo skaidrumą ir panašiai. Tai vis dėlto ir toms didžiosioms partijoms – socialdemokratams ir konservatoriams – tikrai nėra gera žinia. Nes, visų pirma, tai reiškia dar didesnį visuomenės nusivylimą politika apskritai ir politinėmis partijomis konkrečiai“, sakė VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. T. Janeliūnas.

Po pareikštų įtarimų partijai liberalai skubiai sušaukė tarybos posėdį. VU profesorius Ramūnas Vilpišauskas teigia, kad ir Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos nariai turi apie ką pasvarstyti.

„Ar apskritai dar su šitom organizacijom prasminga dalyvauti rinkimuose ateityje, ar geriau jas uždaryti ir galvoti apie naujų darinių kūrimą, ar jungtis prie kažkurių veikiančių, o kitų partijų atstovai veikiausiai sieks išnaudoti tokią situaciją ir tam, kad suintensyvintų pastangas pervilioti kažkuriuos politikus iš šių partijų į savo, ypač Seime į valdančiųjų ar opozicinių frakcijų gretas tam, kad sustiprintų savo politinę galią šitoj institucijoj“, – kalbėjo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius prof. R. Vilpišauskas.

Pasinaudoti skandalu partijos gali perviliodamos ne tik susikompromitavusių politinių jėgų narius, bet ir rinkėjus. Pasak VDU profesoriaus Mindaugo Jurkyno, liberalų rinkėjus gali privilioti įvairaus politinio spektro partijos.

„Dalis turbūt nubyrėtų pas konservatorius, galbūt kažkuri dalelė pas socialdemokratus. Bet ko gero konservatorių partija gal daugiausia išloštų, bet tikrai nepaimtų nei visų, nei pusės liberalų rinkėjų. Aš neatmesčiau galimybės, kad liberalų rinkėjas tokiu atveju arba nedalyvautų rinkimuose, arba gadintų biuletenį“, – svarstė VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius dr. M. Jurkynas.

Tokiam požiūriui pritaria ir  R. Vilpišauskas, manantis, kad jau artimiausioje ateityje teisėsaugos akiratyje nesančios Seimo partijos Liberalų sąjūdžio frakcijos narius kalbins jungtis į jų frakcijas, tačiau vis dėlto, jo manymu, liberalai neskubės jungtis prie kitų.

„Manau, kad dauguma šios partijos narių, ypač liberalų, galvos arba apie naujo darinio kūrimą, arba lauks, kaip toliau vystysis byla ir kas galiausiai bus nuspręsta teisme“, – sakė R. Vilpišauskas.

Seimo užkulisiuose kuriamos versijos, kad Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos mandatai apskritai galėtų būti panaikinti. Mat Generalinė prokuratūra informavo Vyriausiąją rinkimų komisiją apie įtarimus šioms partijoms. Pasak kai kurių parlamentarų, esą, VRK be teismo sprendimo pati gali panaikinti įtariamų partijų parlamentarų mandatus ir juos proporcingai padalyti kitoms parlamento partijoms. VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė iš pradžių teigusi, kad toks sprendimas būtų drastiškas, vėliau nepaneigė tokios galimybės.

„Vyriausioji rinkimų komisija spręs, kaip tie pažeidimai, ar buvo tie pažeidimai, nebuvo, kokie buvo pažeidimai, ar jie šiurkštūs pažeidimai, nešiurkštūs, kaip gali atsiliepti tolimesnei partijos veiklai ir t.t. Klausimas yra sudėtingas, reikalaujantis išsamios analizės, ir tą analizę mes turėsime pasidaryti, išsigryninti mums svarbiausius aspektus ir priimti atitinkamą sprendimą“, – telefonu pasakojo L. Matjošaitytė.

Beje, penktadienį po ilgos pertraukos prabilo ir buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis. Jis samprotavo apie garbę. Esą, šioje istorijoje kortas išdalijo mistinis būgnų berniukas, nepajėgęs garbingai ir civilizuotai nuversti jo iš partijos pirmininkų, todėl pasitelkė teisėsaugą. Žinoma, E. Masiulis neatskleidė, kas tas berniukas, ir žadėjo pasakyti vėliau.

„Galima prisiminti p. A. Guogos manevrus bandant tapti ir liberalų partijos lyderiu, paskui pasitraukiant iš jos. Tai, aišku, gali būti skirta ir jam, gali – kitiems liberalų veikėjams, bet aš manau tiesiog, kad čia yra toks bandymas atitraukti dėmesį nuo paties E. Masiulio situacijos ir kalbėti, jog buvo kažkokie sąmokslai prieš jį ar kažkas tokio“, – sakė T. Janeliūnas.

„Aš nežinau, ar tai yra būgnų berniukas, ar tai yra čirvų dama“, – kalbėjo dr. M. Jurkynas.

Kažin ar šiandien yra tokia korta, kuri galėtų išgelbėti E. Masiulį. Pavojingai pasviręs stovi visas Liberalų sąjūdžio kortų namelis, nors lyderiai deklaruoja atvirumą, skaidrumą ir norą dirbti su teisėsauga. Tuo metu dėl Darbo partijos ir Vytauto Gapšio svarstymų gerokai mažiau. Jau nekart įkliuvusi, šįkart Darbo partija savo dalyvavimu politinėje korupcijoje jau nieko nenustebino. Na, o tikrųjų atsakymų, matyt, dar teks palaukti, juos pateiks tik teismas, bet Prezidentė rodo kryptį.

„Tai – nuoseklaus ir principingo pastarųjų kelerių metų teisėsaugos darbo rezultatas. Kovojant su korupcija jokių kompromisų būti negali“, – sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

rinkėjai nėra kvaili-kvailai skamba Masiulio paskolą

2017-09-25   21:30

IP: 188.69.210.121

Masiulio kaip partijos lyderio veiksmai liberalų sąjudžiui padarė tokią dėmę ,kurios partija niekada nebeišsivalys ir kvaila kalbėti apie partijos ateitį

Na...

2017-09-25   12:13

IP: 78.57.212.218

po kiek laiko bus ištrauktas ir KRYŽIŲ TŪZAS...

grąžinkit masiuliui pinigus,

2017-09-25   11:42

IP: 86.100.169.176

jam reikia jų brangiems advokatams,kurie gina ir išteisina sukčius,o be to kyšį davė ne jums, o jam

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Alytaus rotušės aikštėje penktadienį į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą situacijos stabilizavimo...

Į operaciją Malyje išlydėti Lietuvos kariai nuotrauka, foto

Karklės meniu: nuo kibinų, cepelinų iki austrių nuotrauka, foto

Renginiai, Nuo lietuviškų cepelinų iki gurmaniškų austrių – tokia spalvinga maisto paletė Karklės...

Alkoholis, pamestas vaikas ir nelegalūs čeburekai nuotrauka, foto

Kriminalai, Per kiek daugiau nei pusvalandį – beveik 10 administracinio nusižengimo protokolų....

Moteris žaginęs ir žudęs klaipėdietis veržiasi į laisvę nuotrauka, foto

Kriminalai, Prieš du dešimtmečius Klaipėdą kraupinęs ir iki gyvos galvos įkalintas Anatolijus Kiseliovas...

Laikas ruoštis mokslo metų režimui nuotrauka, foto

Švietimas, "Sveiki. Mūsų vaikai (paaugliško amžiaus) labai mėgsta ilgai pamiegoti. Vasara baigiasi, bet...

Renginiai, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...