2019 m. gegužės 23 d. 22:13 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Nerijus Udrėnas:" Prezidentė savo nuomonę dėl VAE išsakys po Vyriausybės sprendimo"

Nerijus Udrėnas:" Prezidentė savo nuomonę dėl VAE išsakys po Vyriausybės sprendimo" nuotrauka, foto

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Kol nėra galutinio Vyriausybės sprendimo dėl Nacionalinės energetikos strategiją rengusios darbo grupės išvadų, Prezidentė Dalia Grybauskaitė nenori komentuoti, ar Lietuvai reikalinga Visagino atominė elektrinė (VAE), sako šalies vadovės patarėjas Nerijus Udrėnas.

"Prezidentė nenorėtų komentuoti, kol nėra galutinio Vyriausybės sprendimo tiek dėl darbo grupės išvadų, tiek dėl visos energetikos strategijos, kurią dar reikėtų paruošti", - sakė N. Udrėnas antradienį interviu "Žinių radijui" metu paklaustas, ar, Prezidentės nuomone, Lietuvai reikia naujos atominės elektrinės.

Pasak N. Udrėno, kitų ES šalių pavyzdys rodo, kad branduolinė energija padeda užsitikrinti pakankamą ir pigią elektros energijos gamybą ir būtent branduolinė energetika užtikrina didžiausią energetinį saugumą ilgą laikotarpį.

Tačiau, pažymėjo N. Udrėnas, tokio projekto finansavimas, struktūros turi būti detaliai aptarti tiek politiniame, tiek visuomeniniame lygyje, o piliečiai turi gauti objektyvią ir suprantamą informaciją apie projekto naudą valstybei.

"Vienokiu ar kitokiu atveju svarbu turėti realų, įgyvendinamą planą, kaip Lietuva galės užsitikrinti konkurencingą ir patikimą elektros energijos tiekimą artimiausiems 50 metų", - pažymėjo Prezidentės patarėjas.

Taip pat, sakė N. Udrėnas, įmanomas ir toks variantas, kad valstybė apsispręstų tik dėl bendriausių energetikos vystymo krypčių, o dėl konkrečių projektų spręstų įmonės.

"Pavyzdys, kaip tą Suomija vykdo, gana pamokantis - valstybė beveik nesikiša į komercinę projektų įgyvendinimo pusę, bet užtikrina reguliavimą, priežiūrą ir palieka įmonėms veikti. Taip galbūt ir šiuo atveju - būtų aiškus politinis apsisprendimas dėl energetikos krypčių vystymo, o jau konkrečius projektus, kaip juos įgyvendinti, palikti įmonėms spręsti. (...) Įmonių lygiu būtų galima apsispręsti dėl konkrečių detalių", - sakė N. Udrėnas.

Dabartinis VAE projektas, pagal specialistų išvadas, negali būti įgyvendinamas, pirmadienį sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak Premjero, VAE projektas buvo įvertintas darbo grupėje ir suformuluota išvada, kad, pagal mokslininkų skaičiavimus, VAE pagaminta elektros energijos kaina būtų per didelė.

"Tai mes vis dėlto siūlome mūsų regioniniams partneriams ir investuotojui "Hitachi" įvertinti mūsų pasiūlymus ir rasti tolesnį sprendimą", - dėstė A. Butkevičius.

"Šitas projektas, apie ką šiandien kalbėjome, galime drąsiai pasakyti, kad jį įgyvendinus praktiškai rinkoje kaina bus aukštesnė, kada elektros energija bus gaminama", - sakė Premjeras.

A. Butkevičius neįvardino, kas galėtų pagerinti projekto finansavimo sąlygas. Esą regioniniai partneriai turėtų išsiaiškinti, ką galima padaryti keičiant projektą.

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje žadėta pristatyti Lietuvos energetikos strategiją, tačiau aiškėja, kad parlamentarams bus pristatytos mokslininkų ir darbo grupės išvados. Ne anksčiau kaip rudenį, pasak Premjero, politinėms partijoms ketinama siūlyti pasirašyti susitarimą dėl vadinamosios energetikos strategijos.

Pirmadienį Vyriausybės strateginiame komitete Vyriausybės sudaryta darbo grupė pristatė pasiūlymus dėl ekonomiškai optimalaus ir vartotojams palankaus apsirūpinimo elektros energija ir kitais energijos ištekliais.

Įgyvendinami elektros jungčių "LitPolLink" ir "NordBalt" projektai bei Lietuvos dalyvavimas Šiaurės šalių elektros biržoje "Nord Pool Spot" sustiprins Lietuvos energetinį saugumą elektros sektoriuje, tačiau darniai Lietuvos energetikos sektoriaus plėtrai užtikrinti ir Lietuvos priklausomybei nuo elektros energijos importo sumažinti yra būtini konkurencingi elektros energijos generavimo pajėgumai, teigiama darbo grupės išvadose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Jūra, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...