Miškininkai dėl vykdomos reformos ruošiasi streikui

Miškininkai dėl vykdomos reformos ruošiasi streikui

Valstybinių miškų valdymo pertvarka nepatenkinti urėdijų darbuotojai pradėjo ruoštis streikui, praneša Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF). Šios kraštutinės priemonės esą nutarta imtis po antradienį įvykusio Trišalės tarybos posėdžio. LMPF atstovai tikėjęsi, kad bus pateikti atsakymai į federacijos pateiktus reikalavimus.

LMPF teigimu, Aplinkos ministerijai pavaldi Generalinė miškų urėdija su federacija yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Pagal ją reformos negali būti vykdomos prieš tai neinformavus ir nepasikonsultavus su darbuotojais.

Pasak LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės, miškininkai palikti nežinioje, koks modelis galėtų būti po reformos.

„Pirmiausia klausimai turėjo būti aptarti su socialiniais partneriais, o tik tuomet nukeliauti į įstatymo projektą. Kėlėme šį klausimą prieš patenkant projektui į Seimą, tačiau konsultacijos vyko formaliai, realių derybų nebuvo, jų laukiame. Man skambina žmogus iš regiono, kuris turi šeimą ir pasiėmęs paskolą, ir klausia, ar jam jau reikia ieškotis naujo darbo, ar ne, ir nieko negaliu jam atsakyti“, - naujienų agentūrai ELTA sakė I. Ruginienė.

Federacijos pirmininkė teigė, kad streikui dar tik ruošiamasi ir laukiama valdžios veiksmų.

„Aptarėme antradienį tai Trišalėje taryboje ir dabar imsimės veiksmų, kad derybinė grupė būtų sudaryta. Jeigu tai neįvyks, mes planuojame gegužės mėnesį tikrai skelbti streiką. Jis būtų neterminuotas. Nesame tie žmonės, kurie iškart imasi radikalių veiksmų“, - kalbėjo I. Ruginienė.

Streiko metu būtų atliekamos tik būtiniausios funkcijos - saugomi miškai nuo gaisro, vagysčių, vykdomi atsodinimų įsipareigojimai. Tačiau bus sustabdyta visa prekyba mediena.

Seime šiuo metu svarstoma Aplinkos ministerijos rengiama valstybinių miškų valdymo pertvarka numato įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ steigimą, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais regionuose. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas.

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą, ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder