Vasaros laikas

Lietuvoje įvestas vasaros laikas

Sekmadienį, 3 valandą nakties, Lietuvoje įvestas vasaros laikas. Jei to dar nespėjote padaryti, laikrodžių rodykles reikia pasukti valanda į priekį.

Vasaros laikas galios septynis mėnesius. Jis bus atšauktas paskutinį spalio sekmadienį, spalio 28-osios naktį.

Laikas du kartus per metus keičiamas atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl vasaros laiko susitarimų. Sezoninis laikas įvedamas daugumoje Europos valstybių ir nemažai kitų pasaulio šalių. 

Europos Komisija yra paskelbusi ataskaitą apie sezoninio laiko poveikį įvairioms ūkio šakoms ir kitiems sektoriams. Ji buvo parengta pagal Europos Sąjungos (ES) narių pateiktą informaciją - nė viena valstybė tada nepareiškė noro atsisakyti vasaros laiko.

Iki šiol nesutariama, ar verta daryti žalą žmonių sveikatai dėl tam tikros naudos taupant energiją, nors ryškaus teigiamo ekonominio efekto esą nėra.

Pastaraisiais metais bent šešios ES šalys reiškia norą, kad laikas nebebūtų kaitaliojimas. Vis dėlto dauguma šalių šios problemos nesureikšmina.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas pasiūlė Vyriausybei pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl galimybės pakeisti direktyvos dėl vasaros laiko nuostatas, suteikiant galimybę kiekvienai ES šaliai narei pačiai apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo jos teritorijoje, atsižvelgiant į vasaros laiko poveikio analizės rezultatus. 

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Briuselyje jau yra pareiškęs poziciją, kad Lietuva nebenori persukinėti laiko, bet oficialaus laiško Vyriausybė Europos Komisijai dar nėra išsiuntusi. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder