2020 m. rugpjūčio 3 d. 15:03 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Komentarai

Gamtininkas

2010-05-02   07:36

Trumpa Kavaliausko atmintis. Buvo laikas kai jis pats sėmėsi didelius pinigus iš teritorijų planavimo. Dabar nuo to nustumtas, tai , matyt, beliko jam tik piktintis. Ir tame pačiame Krekenavos reg. parke sovietų laikų kolūkio gyvenvietę įsteigus parką jis pasiūlė paskelbti urbanistiniu draustiniu. Naujajame rengtame plane to atsisakyta. Beje, Kavaliauskas daug kur parkuose sąmoningai planavimo medžiagoje pateikdavo nelogiškus pasiūlymus nors užsakovai tam prieštaraudavio. Spėjama, kad šventasis profesorius tai darydavo sąmoningai, nes po to turėdavo galimybę gauti užsakymą naujiems planams rengti, kad ištaisytų paties užprogramuotus netinkamus pasiūlymus. Dabar, gavęs piniginius užsakymus bendreisiems planams rengti Kavaliauskas staiga pakeitė požiūrį į daugelį saugomų teritorijų klausimų ir "pamiršo" ką dar neseniai kalbėjo ir darė. Jo neapykanta gyvosios gamtos apsaugos idėjoms ir biologams senai žinoma, tad kaip visada Kavaliauskas nepraleido progos jiems įgelti. Nors tuo tik demonstruoja davo siaurą vien tik geografinį požiūrį į aplinkosaugą.

Mindaugas ne Stancikas

2010-05-02   07:33

Profesorius praleido gerą progą patylėti. Kažin kas sukurpė tokias kietai sukaltas parkų planavimo schemas, kurios jau tvirtinant būna moraliai pasenusios ir dešimtmečiui lemia visus parkų direkcijos veiksmus. Ir kažin kieno įtakoje atsirado tokia sudėtinga daugiapakopė dokumentų rengimo schema, kurioje pačių saugomų teritorijų direkcijų nuomonė liko paskutinėje vietoje. Tiesiog profesoriui sunku susitaikyti su tuo, kad šalia jo sukurtos pačios geriausios pasaulyje saugomų teritorijų doktrinos Lietuvoje atsirado dar viena - turiu omenyje Natura 2000. O žaliasis ar raudonasis terorizmas čia tikrai ne prie ko.

:)oho

2010-05-02   07:33

Vienas profesorius milijoną gavęs iš Neringos savivaldybės pareiškė nuomonę. Tai tų profesorių sovietinių Lietuvoj nors vežimu vežk, už dešras ir subinių laižymą habilitacijas gauna:)

Geo

2010-05-02   07:33

Keletas citatu is Profesoriaus pamintijimu, ir keletas komentaru ju adresu.

"Priviso įvairiausių fobijų, daug kas politizuojama."
Ypac per Profesoriaus paskaitas. Kas lanke - zino.

"Aplinkosaugoje turi būti aiškiai atskirta - kas yra vadinamieji gamtos altoriai, šventos vietos, kurių nevalia liesti, o kas ne."
Tai kodel Profesorius taip propoguoja polifunkcini zonavima ir keikia viska grieztai reglamentuojancio monofunkcinio salininkus?

"Savotiškai į klanus susibūrė ne tik politikai, verslininkai, bet ir mokslininkai."
Profesoriau, kuriam is ju Jus atstovaujate?

"Neretai jokio viešojo intereso net nėra: jie gauna projektus, užsakymus, Europos Sąjungos pinigus. Jiems kuo daugiau saugomų teritorijų - tuo geriau, nes gauna užsakymus, darbus ir pinigus."
Profesorius, beja, irgi, kaip planuotoju samdomas ekspertas, is kurio nauda tik tokia, kad tingima su juo gincytis.

"Neretai brukama mintis, kad kas nors bus sunaikinta, tačiau net nepagalvojama, kad tos gamtinės vertybės išliko net tada, kai visai jokio apsauginio režimo nebuvo."
Tai kam tada, Profesoriui reikejo organizuoti visu saugomu teritoriju steigima, jei ir taip viskas saugu?

"Yra daug nesąmonių pridaryta teisiniuose aktuose. (…) Dažnai teisiniai aktai logiškai prieštarauja patys sau. Tie, kurie kūrė tuos aktus, niekada net nebuvo dirbę teritorijų planavimo srityje."
Betgi pats Profesorius kure LT planavimo teises sistema...

simonas

2010-05-02   07:33

Na, ziauriai nusisnekejo specas.

TILTAS: Bronislovas 2008-01-11

2010-05-02   07:33

tiltas reikalingas tam, kad panaikinus neringos sav., jos vietoje bus ikurta seniunija, kuri priklausys silutes rajonui - mastykite!!!

Balys

2010-05-02   07:33

Tilto iš Neringos į kontinentą idėja ateina iš 13 a. Klaipėdai vaduoti mariomis atvyko tiek daug Sembos prūsų, kad suplukdę valtis viena greta kitos, atvykusieji sausuma per neriją galėjo jomis pereiti ir pulti kryžininkų pasistatytą Memelio pilį. Tikėkime, kad, kada nors baltų palikuonys šią amžių idėją įgyvendins.

ornitologas G

2010-05-02   07:33

Nusišneka profesorius kad Natūra 2000 tai š. visa Nerija yra Natūra 2000 išskyrus gyvenvietes ir nieko negalima nei planuoti nei daryti jeigu Nerijos gamtą mylime

D.Stancikas

2010-05-02   07:33

Dažnai paskaitau kaltinimus "Vakarų eskreso" komentaruose, kad kažką rašinėju, už kažkokius pinigus ir kad man turi būti gėda. Šiandien ir vėl skaitau, linos ir dar vieno personažo kaltinimus dėl "šlykščių komentarų" ir kažkokių pinigų, tad nusprendžiau vieną kartą atsakyti. Šlykščių komentarų nerašiau ir nerašau (tokių apskritai bent jau po šiuo str neradau), nes nemėgstu asmeniškumų. Šlykštokai daro tie žmonės, kurie meluoja vadindami mane ketvirtu ar penktu vyru, kurie apskritai į dalykines diskusijas velia asmeninius ir intymius dalykus. Kaip ir visi tie melagingi gandai apie mūsų šeimą, apie kažkokias mūsų užmačias - tai šmeižtai, o ne argumentai. Pinigų man niekas už komentarus nemoka, pagaliau turiu galimybių pareikšti savo nuomonę ne viename leidinyje, ką retkarčiais ir darau. Gaila, kad "Vakarų eksprese", Kuršių nerijos tema čia spausdinami dažniausiai vienpusiai straipsniai (paskaitykite žurnalisto klausimus), bet suprantu: Neringos savivaldybė už tai moka 130 tūkst per metus). Bet tokiu atveju nelabai suprantu, kodėl man turėtų būti gėda ar negarbė parašyti bent komentarą po straipsniu Vakarų eksprese". Sutinku su čia rašusiu, kad svarbu ne kas rašo, o ką rašo. O dėl Aurelijos Stancikienės "komentarų", tai man tik šypsena: jūs, mieli ir nevisai mieli oponentai, matyt, nelabai įsivaizduojate, kiek ji turi reikalų, jei įsivaizduojate ją kiauras dienas sėdint prie kompiuterio "komentarų". Ir šiandien jai jau trečias susirinkimas. Gero vėjo visiems.

Bronislovas

2010-05-02   07:33

Kadangi nesu nei Stančikkienė nei Kavaliausko studentas, o mėgstu argumentus, tai man visai vienodai, kas rašo, svarbu ką rašo. Todėl ir noriu išgirsti argumentus dėl to absurdiško tilto iš Preilos į Kintus, kada tie srautai bus paskaičiuoti ir kas tai darys?

1 ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Vadovaudamasis Seimo Statutu, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo...

„R.Karbauskio melagystes apskundžiau Seimo etikos sargams“ nuotrauka, foto

Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Buvęs kikboksininkas „Maximoje“ vienu smūgiu „atjungė“ apsaugininką nuotrauka, foto

Kriminalai, Karantino metu į parduotuvę „Maxima“ be veido apsauginės kaukės atėjęs ir konflikto...

Mini festivalis prie jūros Karklėje pildo muzikinę eilutę: tegyvuoja hiphopas! nuotrauka, foto

Renginiai, Kaip jau skelbta anksčiau, dėl įvestų masinių renginių ribojimų, kurie pristabdė didelę...

Virginijaus Tamošiūno tapybos parodos atidarymas nuotrauka, foto

Parodos, Šių metų rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje, Mados...

Egzaminų perlaikyme – privalomos kaukės nuotrauka, foto

Švietimas, Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvoje sugriežtinus asmens apsaugos priemonių dėvėjimo sąlygas uždarose...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...