2019 m. vasario 20 d. 10:58 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Kuo purvinesnis munduras - tuo geriau

(1)

Papiktink visuomenę - gausi šiltesnę vietelę. Tokiu principu lipama Temidės laiptais. Kuo purvinesni teisėjų mundurai, tuo aukštesnius postus, daugiau galių, geresnę algą jie gauna.

Tačiau kai kurie, tą visuomenę papiktinę bene labiausiai, kažkodėl nepelnytai užmirštami. Kartais netgi be pasigailėjimo išmetami iš Temidės tarnų    klano. Gal už savarankiškumą? Per didelę iniciatyvą? Nenorą dalintis?

Padarė gerą darbą

Ką tik saviškių iš Teisėjų tarybos malonės sulaukė Šiaulių apygardos teismo teisėjas Vytautas Kursevičius. Taryba nutarė siūlyti šalies vadovui Valdui Adamkui skirti jį šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininku.

Tarybos pritarimas reiškia, kad ji V.Kursevičiaus darbą vertina “gerai” arba “labai gerai”. Vadinasi, taip vertina ir nutartį, kuri šokiravo policijos tyrėjus, prokurorus, patyrusius teisininkus, Seimo vadovus.

Nieko labai baisaus V.Kursevičius ir nepadarė. Tik liepė nutraukti tyrimą dėl pusės milijono litų vertės įrenginių vagystės. Motyvas - tyrimas pernelyg ilgai užtruko.

Galbūt teisėjas kiek supykdė teisėsaugininkus, kurie jau rengėsi perduoti bylą teismui - užtat nudžiugino esamus ir būsimus nusikaltėlius. Advokatas ir buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas sako, jog sukurtas precedentas. Landa, per kurią gali mėginti išlįsti visokio plauko veikėjai. Žudikai, vagys, banditai. Smulkmena.

Pašūkavo ir pakilo

V.Kursevičius tiesiog pasuko kolegų pramintu keliu. Link durų, pro kurias įleidžiami tik nusipelnę. Arba pagarsėję.

Kaip koks Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Gintaras Seikalis. Temidės tarnas, savo nutartyje pakrikštijęs Seimo narius “marginalais”. Sulyginęs parlamentarus su “Mambu-jambu” genties čiabuviais. Išvadinęs tuščiagarbiais, kurie puikuojasi “blizgučiais, meilužėmis bei medžioklėmis Afrikoje”.

Teisėjų taryba nedelsdama išsikvietė G.Seikalį “ant kilimo”. Ne, pylos nedavė: tik padejavo, kad, matyt, teisėjui labai sunku, jei jau taip išsiliejo. O netrukus visuotiniame teisėjų suvažiavime G.Seikalis buvo išrinktas Teisėjų tarybos nariu.

KT - buvusi milicininkė

Konstituciniame Teisme (KT) sėdi ir pagrindinį šalies įstatymą tautai aiškina Toma Birmontienė. Buvusi milicijos kapitonė, Minsko aukštosios milicijos mokyklos Vilniaus fakulteto dėstytoja.

Vienas iškiliausių jos darbų - disertacija “Tarybinės milicijos sukūrimas Lietuvoje”. Joje - liaupsės tarybų valdžiai bei jos įvykdytam žygdarbiui: nuslopintam partizanų judėjimui Lietuvoje. Disertaciją Maskvoje T.Birmontienė apsigynė 1989 m. Kai Atgimimas Lietuvoje jau buvo įsibėgėjęs.

Vėliau, paskaičiusi paskaitas Lietuvos teisės universitete, padirbėjusi prezidento V.Adamkaus patarėja teisės klausimais T.Birmontienė tapo KT teisėja. Pačiam V.Adamkui pasiūlius.

Su Teisėjų tarybos ir prezidento palaiminimu į Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės kėdę atsisėdo Alma Urbanavičienė. Garsiąją “šlepečių bylą” nagrinėjusi ir kelią V.Adamkui į rinkimus 1997 m. atvėrusi teisėja. Nusprendusi, kad iš JAV atvykęs V.Adamkus trejus metus gyveno Šiauliuose.

Paskatinta už palankumą EBSW

Ką tik Teisėjų taryba paskelbė “teigiamai įvertinusi” prezidento V.Adamkaus ketinimą papildyti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolektyvą naujais nariais. Tarp jų - ir Vilniaus apygardos teismo teisėja Virginija Volskienė.

Ji - viena iš teisėjų, kurie nagrinėjo EBSW koncerno, pasisavinusio iš žmonių daugiau kaip 80 mln. litų, bylas. Viena iš teisėjų, priėmusių koncerno vadovams palankius sprendimus.

Įvertinti V.Volskienės bei dar kelių teisėjų sprendimus Teisėjų tarybos paprašė EBSW veiklą tyrusi Seimo laikinoji komisija. Taryba nusprendė, jog teisėjos veiksmai buvo susiję su “teisingumo vykdymu konkrečioje byloje”. Už priimtą sprendimą bausti jos nevalia, nes tai “prieštarautų teismo nepriklausomumo principui”.

Aukščiausiajame Teisme pluša teisėja Sigita Rudėnaitė. Irgi V.Adamkaus pasirinkta ir Teisėjų tarybos patvirtinta kandidatė. Kurios karjerai nepakenkė į viešumą patekę faktai, jog S.Rudėnaitės giminaičiai susigrąžino žemę Baltųjų Lakajų pakrantėje pagal priimtą neteisėtą nutartį, kurią paskelbė buvusi S.Rudėnaitės bendrakursė.

Kaip ir tai, kad vienoje S.Rudėnaitės nagrinėtoje byloje buvo parašytos visiškai skirtingos nutartys. Vienoje prašymas buvo patenkintas, kitoje - atmestas. Viena nutartis buvo paskelbta teisme, kita - internete. Paskelbta, kad kalta ne teisėja, o jos padėjėja.

Viskas čia gerai

Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė tikina, kad viskas čia gerai. Esą visuomenei nėra ko piktintis, nes “niekas karjeros dar nepadarė”.

“Kokia to Gintaro Seikalio karjera? Jis kaip buvo 2-ojo teismo teisėjas, taip ir liko. Jo pasiekimų karjeroje tikrai nėra. Jei matote karjerą, kad jį visuotinis teisėjų susirinkimas išrinko į Teisėjų tarybą, čia jau reikėtų klausti ne manęs, o teisėjų, kurie jį rinko”, - bėrė pirmininkė.

Dėl V.Kursevičiaus, pasak jos, Teisėjų taryba tik patarė prezidentui. “Prezidentas yra laisvas apsispręsti, skirti jį ar ne, mūsų patarimas nėra privalomas”, - gynėsi L.Garnelienė.

Tomas BERŽINSKAS, Mantas Stankevičius

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vic

2018-05-05   11:25

IP: 82.1.157.122

Kodėl nėra straipsnio autoriaus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Tarnyba tikina: dėl „Brexit'o“ vaistų tiekimas nesutriks nuotrauka, foto

Pasaulis,  Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba teigia, kad Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos...

Darbe užpuolė neblaivus, agresyvus klientas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19 Klaipėdos m. PK gautas vyriškio,...

Plungės m., stipriai sumuštas vyras nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19, apie 19.00 val., Plungės m.,...

Plungės r. pasinaudojo svetima banko kortele nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-19 gautas vyro, gim. 1955 m., pareiškimas, kad tądien apgaulės būdu nepažįstamas...

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...