Krašto apsaugos savanorių pajėgoms - 25-eri

Krašto apsaugos savanorių pajėgoms - 25-eri

2016 m. sausio 17 dieną Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgoms - 25-eri! Lietuvių tautai niekada nebuvo svetima savanorystės idėja. Jos vedami, skirtingu laiku Tėvynės ginti stojo įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir socialinės padėties žmonės. Priešindamiesi ginklu, žodžiu, spauda ir tikėjimu, jie stengėsi išsivaduoti, iškovoti bei įtvirtinti valstybingumą ir nepriklausomybę.

XX a. pab. dar prieš paskelbiant, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė, jau buvo galvojama apie kariuomenės atkūrimą. Pirmieji žingsniai buvo žengti 1989 m., kai pradėjo kurtis savanorių-žaliaraiščių būriai. 1990 m. buvo pradėta kurti karinė sistema, formuojama ir įgyvendinama krašto apsaugos koncepcija, o savanorių telkimąsi paspartino sovietų agresijos stiprėjimas. 1991 m. sausio įvykiai pasiekė kulminaciją, kai priešiškos jėgos stengėsi palaužti Lietuvos nepriklausomybės gyvybingumą. Šie įvykiai pakėlė dešimtis tūkstančių žmonių. Kario priesaiką davė ir savanoriais tapo ne tik į organizuoti Parlamento ir kitų objektų gynėjai, savanoriais buvo tūkstančiai nepriklausomų žmonių. 1991 m. sausio 17 d. buvo įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT, nuo 1998 m. gegužės 5 d. – Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP)), kuri įteisino grėsmės atveju pasiryžusių ginti valstybę savanorių veiklą.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo data yra laikoma 1991 m. gegužės 22 d. Tada ji vadinosi Klaipėdos savanorių rinktinė. 1999 m. sausio 15 d. Klaipėdos rinktinei buvo suteiktas Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės vardas. Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalis, viena iš 6 rinktinių, išsidėsčiusių visoje Lietuvos teritorijoje. Šiandien rinktinė sėkmingai vykdo karių savanorių rengimo, karo prievolės administravimo įgyvendinimo ir kitas užduotis Krašto apsaugos savanorių pajėgų sudėtyje.

Pagrindinis Rinktinės uždavinys - rengti karius savanorius, siekiant vystyti ir išlaikyti parengtus, perdislokuojamus, nustatytą laiką nustatytoje vietovėje išlaikomus pajėgumus, gebančius savarankiškai, naudojant mažų padalinių taktiką, Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų sudėtyje, užtikrinti nacionalinių poreikių ir Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

3-ioje rinktinėje tarnauja arti tūkstančio karių, kurie yra rengiami ginti valstybės sausumos teritoriją, dalyvauti tarptautinėse operacijose, prireikus, teikti paramą sąjungininkų ginkluotosioms pajėgoms, teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms. 3-ioji rinktinė susideda iš 8 pėstininkų kuopų, Štabo ir aptarnavimo kuopos ir bei rinktinės štabo.

301 pėstininkų kuopa, dislokuota Klaipėdoje. Tai kuopa, kuri yra pagrindinė rinktinės jėga. Kuopa jau kelerius metus vykdo taikos meto užduotis, remia VRM kovojant su stichinėmis nelaimėmis. Nuolatos yra vertinama, kaip viena iš geriausių kuopų visame KASP, todėl 2010 metais ji buvo išrinkta geriausia KASP kuopa. Kuopa pasižymi išskirtinės motyvacijos kariais, kurie geba modifikuoti ginklus taip gerindami karinį rengimą. Kuopos šūkis: „Kas iškovota, apginsime!”

302 pėstininkų kuopa, kuri įsikūrusi Gargžduose yra išrinkta pati geriausia kuopa Krašto apsaugos savanorių pajėgose 2015m.! Tai brandžios komandos pavyzdys sugebančios kryptingai siekti tikslų. Čia kūrybiškai sprendžiamos problemos, aktyvinamos naujovės, taikoma tikslinė bei žinių vadyba. Jos stiprybė kyla iš darnios organizacinės kultūros, glaudaus ryšio su Klaipėdos rajono gyventojais, bendruomenėmis, organizacijomis ir vietine valdžia. Gargždų kuopa yra darni šeima, kurioje šiuo metu tarnauja 105 kariai. Kiekvienas karys kuopai yra didelė vertybė, todėl čia puikai dera ilgamečių karių patirtis su jaunimo energija.. Kuopos vadovybė apdovanota Lietuvos Kariuomenės vado medaliais už pasižymėjimą, kuopos vadui sausio 17d. įteiktas kardas.

303 pėstininkų kuopa yra ištikimų karių savo gimtam kraštui ir apylinkėms pavyzdys, kuopos dislokacijos vieta – Plungė. Kai kurie kariai kuopoje tarnauja po arti 20 metų, nors ir gyvena už 300 km nuo kuopavietės, tačiau į pratybas visada atvažiuoja. Plungės kuopos šūkis „Valia mūsų galia!” puikiai apjungia senbuvių karių patirtį bei jaunų karių energiją bei entuziazmą.

304 pėstininkų kuopa yra įsikūrusi Skuode. Tai tikrų užsispyrusių žemaičių kuopa. Užsispyrimas tai pagrindinis kuopoje tarnaujančių vaikinų ir merginų bruožas, kurio pagalba įvykdomos visos kuopai keliamos užduotys. Kuopos kariai savo žinias ir įgytą patirtį tarptautinių pratybų bei tarptautinių operacijų metu, pritaiko kuopos pratybų metu ir ruošiant kuopos jaunuosius karius. Kuopos karius vienija vienas tikslas – savo mylimo krašto gynyba.

305 pėstininkų kuopa dislokuota Mažosios Lietuvos lopšyje – Šilutės raj. Minint 25-ąsias KASP metines svarbu išskirti Šilutės rajono gyventojus, jų aktyvumą ir ryžtą tapti kariais savanoriais, būti laisvės gynėjais, užtikrinat atkurtos nepriklausomybės gynimą. Šilutės raj. išskirtine savo geografine padėtimi, esamos sienos su Rusijos federacijos Kaliningrado sritimi ir jos militaristinių nusiteikimu, daugelį paskatino tapti kariais savanoriais, pasieniečiais, vykdyti parlamento ir kitu objektų, esančiu Klaipėdoje, Šilutėje, apsaugą. Šiandien Šilutės raj. 305 pėstininkų kuopos kariai savanoriai garbingai tęsia pradėtus pirmųjų karių savanorių darbus, užtikrina bendrų, rinktinės ir visos kariuomenės, užduočių įvykdymą. 305 pėstininkų kuopa viena iš aktyviausių skiriant karius į įvairias respublikines ir tarptautines pratybas. Kuopos kariai nuolat pasižymi sportiniais laimėjimais įvairiuose turnyruose, aktyvūs visuomeninėje veikloje, vienija ir palaiko įvairias saviraiškos iniciatyvas.

306 pėstininkų kuopa, įsikūrusi Kretingoje. Ši kuopa yra tarsi viena didelė šeima, kurią vienija ne tik meilė Tėvynei, bet ir pagarba vienas kitam, sąžiningumas, drąsa, vienybė – dirbame kartu kaip vienas kumštis ir esame pasiryžę ginti tai, kas brangu. Mėgstame išbandyti save, todėl priimdami kiekvieną mestą iššūkį, negailime jėgų ir siekiame kuo geriausių rezultatų. Nuolat tobuliname savo įgūdžius pratybose, tad neretai jas paįvairina pasienio tarnybos pareigūnai, kinologai, pasitelkiamas sraigtasparnis ir kita technika. Kiekvienas mūsų karys – vertybė, nes kiekvienas atėjome motyvuotas kilniausiu tikslu – ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

307 kuopa laimėjo rinktinės geriausio skyriaus varžybas (du metus iš eilės), laimėjo šaudymo varžybas rinktinės vado taurei laimėti. Kuopos atsakomybės rajonas ribojasi su RF Kaliningrado sritimi, esame pirmoje gynybos linijoje ir privalome būti budrūs.

308 pėstininkų kuopa 2 metus iš eilės demonstruoja labai gerus kovinio rengimo rezultatus. Nors Šilalės rajonas gyventojų skaičiumi vienas iš mažesnių Lietuvos mastu, tačiau rinktinės organizuojamose pratybose 308 pėstininkų kuopos kariai dalyvauja gausiausiai iš visų rinktinės kuopų. 308 pėstininkų kuopa yra geras pavyzdys kaip sėkmingai vystomas bendradarbiavimas su rajono savivalda. Kuopa aktyviai remia rajone veikiančią jaunųjų šaulių organizaciją. Kuopa pasižymi aktyviu dalyvavimu sportinėje veikloje ir aukštais sportiniais rezultatais.

Eina laikas, keičiasi žmonės, keičiasi vertybės ir idealai. Šiandieną KASP 3 rinktinėje - jauna nauja savanorių karta. Tačiau negalime pamiršti tų, kurie į savanorių tarnybą, į rinktinę atėjo prieš daug metų, geriausias to pavyzdys 307 pėstininkų kuopos (Tauragė) vyr. eil. Anatolijus Batūrinas, kurio tarnavimo stažas kovo 11 d. sieks net 25 metus. Kariai ateina į į karo tarnybą laisvu apsisprendimu, ir pasiryžę ginti Tėvynę. Šie bruožai neatsiranda tik iš valstybės konstitucijos, įstatymų ir karo vadų įsakymų, jie atsiranda ir subręsta pirmiausia žmogaus viduje: širdies balsas, pareigos ir solidarumo jausmas.

Tokių žmonių reikia rinktinei. Tokių žmonių reikia Lietuvai! Jei Tu toks – prisijunk!

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder