2019 m. vasario 23 d. 20:36 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Klaipėdoje skambėjo neįgaliųjų muzika

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija "Guboja“ Klaipėdoje II respublikinį jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursą-festivalį "Perliukai“.

Tai - nacionalinis jaunų dainininkų ir instrumentalistų renginys, kuriuo siekiama ugdyti neįgalių vaikų, jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, skatinti saviraišką, atrinkti geriausius vokalinius, instrumentinius ansamblius ir solistus.

"Perliukai“ – integruotas, edukacinis, jaunų muzikų debiutų renginys, kuriame neįgalieji kūrybiškai bendradarbiauja su profesionaliais muzikantais, sveikaisiais bendraamžiais. Šiais metais zoniniai konkursai-festivaliai jau vyko Vilniuje ir Šiauliuose.

Trečiasis šio festivalio renginys – Klaipėdos zoninis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas-festivalis jau įvyko Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncerto salėje. Konkursinėje programoje varžėsi 4-29 metų neįgalieji muzikantai iš Klaipėdos, Gargžų, Kretingos, Panevėžio ir Mažeikių. Festivalį vainikavo šeštadienį vykęs neįgaliųjų nacionalinio "Spalvų muzikos“ orkestro koncertas. Programoje skambėjo įvairių stilių ir žanrų muzika, nuo klasikos iki populiariosios muzikos.

"Spalvų muzikos" orkestras yra unikalus, vienintelis tokio pobūdžio kolektyvas Lietuvoje. Orkestro išskirtinumas – veikla nacionaliniu lygmeniu, siekis pristatyti visuomenei neįgaliuosius muzikantus kaip lygiaverčius kūrėjus, padėti jiems, nepriklausomai nuo negalios, gyvenimo, mokymo vietos įgyti sceninės, koncertinės patirties, ugdyti socialinius įgūdžius.

Šis kolektyvas įkurtas 1998 m. Vilniuje, o orkestro pagrindą sudaro neįgalūs žmonės iš įvairių miestų: Vilniaus, Šiaulių, Alytaus, Druskininkų, o šiemet pirmą kartą su orkestru grojo neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" kolektyvas. Tai išsipildžiusi muzikalios įstaigos svajonė, brandinta net penketą metų.

Beje, unikalaus "Spalvų muzikos" orkestro pagrindiniai vadovai Romualdas ir Valerija Brūzgos - Klaipėdos universiteto menų fakulteto absolventai, kas labai maloni staigmena klaipėdiečiams.

Neįgaliųjų muzikinį renginį organizavusi Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos "Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė pristatė klaipėdiečiams orkestro istoriją, pasidalijo mintimis apie dalyvavimą Jūros šventėje, apie ateities planus.

Artėjant Tarptautinei žmonių su negalia dienai, pastebima, kad trūksta panašaus pobūdžio projektų, kuriuose mes, sveikieji, išgirstume neįgaliųjų balsą. Šiame renginyje kaip tik ir buvo pristatyti negalią turinčių žmonių kūrybiniai pasiekimai. "Spalvų muzikos" koncertas buvo graži dovana klaipėdiečiams, o neigaliesiems - didžiulių jų pastangų įvertinimas.

Danutė DAUKANTIENĖ, BĮ Neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" direktorė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Ekonomikos vertinime - daugiau pozityvumo nuotrauka, foto

Ūkis, Gyventojai pozityviau vertina šalies ekonominę ir savo šeimos finansinę padėtį. Nuotaikos...

„Su gera bėgimo batų pora galima užkariauti pasaulį" nuotrauka, foto

Žmonės, Garsus japonų rašytojas Haruki Murakami savo knygose bėgimo sportą įvardija kaip savo...

Šilumos aukciono rezultatai mažina šilumos kainą vartotojams nuotrauka, foto

Euras, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) patvirtinus ir įsigaliojus naujai...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...