2019 m. kovo 22 d. 12:49 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Klaipėdai - laisvosios rinkos apologetų liaupsės

(7)

Klaipėdai - laisvosios rinkos apologetų liaupsės nuotrauka, foto

PATARIMAS. Anot Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertų, nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio tarifų sumažinimas galėtų dar labiau prisidėti prie investicinės aplinkos gerinimo Klaipėdoje.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) jau trečius metus iš eilės Klaipėdos savivaldybę tituluoja geriausia tarp Lietuvos miestų.

Instituto tyrimas vertina, kiek savivaldybėse yra užtikrinama žmonių laisvė rinktis paslaugas ir jų tiekėją bei patiems imtis veiklos. Taip pat - kaip efektyviai panaudojami iš mokesčių surinkti pinigai.

"Savivaldybės savo sprendimais gali tiek pagerinti, tiek pabloginti gyventojų ir verslo sąlygas. Viena pagrindinių priežasčių, pelniusių pirmą vietą Klaipėdos miestui, yra palankios sąlygos investicijoms, kurios yra svarbus produktyvumo ir darbo užmokesčio augimo šaltinis. Statistika rodo, kad tose Lietuvos savivaldybėse, kuriose daugiau investicijų, yra mažesnis nedarbas, gyventojai uždirba daugiau ir yra mažiau priklausomi nuo socialinių pašalpų", - teigia LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Jau 2004 metais Klaipėda daugiau nei du kartus lenkė šalies vidurkį lyginant vienam gyventojui tenkančias materialines investicijas - t.y. išlaidas, skiriamas ilgalaikiam turtui įsigyti ar atnaujinti. Per 7 metus Klaipėdos miestas sugebėjo padidinti jų kiekį dar 51 proc. - iki 9 501 Lt.

Anot LLRI, Klaipėdoje investuotojams patrauklu tai, kad yra parengtas bendrasis miesto planas, sklypai su infrastruktūra, pasirašomos privataus ir viešo sektoriaus partnerystės sutartys. Teigiamai įvertintas ir savivaldybės administracijos darbas, o silpniausiai uostamiestis pasirodė mokesčių srityje.

Pasak Ž. Šilėno, nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio tarifų sumažinimas galėtų dar labiau prisidėti prie investicinės aplinkos gerinimo Klaipėdoje.

Informacija

Indekse buvo vertinama 10 gyventojams ir investuotojams aktualiausių savivaldybės veiklos sričių - komunalinio ūkio, transporto, švietimo, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos, turto valdymo ir biudžeto.

Indekse teigiamai vertinama savivaldybė, kuri: taupo mokesčių mokėtojų pinigus, gyvena pagal savo pajamas, skaidriai naudoja biudžeto lėšas; neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių ar įstaigų; mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias sąlygas verslui; efektyviai valdo turimą turtą ir privatizuoja tą turtą, kuris nėra būtinas pagrindinėms funkcijoms vykdyti; atsisako nebūtinų, nepirminių savo funkcijų; savo funkcijoms vykdyti pasitelkia efektyviau veikiantį privatų sektorių; mažina administracinę ir biurokratinę naštą.

7-ių miestų savivaldybių reitinge po Klaipėdos (67,3 balo) toliau rikiuojasi Vilnius (62,8 balo), Panevėžys (59,7 balo), Kaunas (56,9), Šiauliai (52,9), Palanga (51,3) ir Alytus (48,8).

Geriausiųjų penketuką iš 53-ių ne miestų savivaldybių sudaro Kauno (68,4), Plungės (62,6), Druskininkų (62,2) Mažeikių (61,7) ir Kėdainių (61,5) rajonų savivaldybės.

100 proc. pirminės sveikatos priežiūros įstaigų (šeimos gydytojai) Plungės raj. savivaldybėje yra privačios.

Neringos savivaldybės moksleiviui tenka 27 kv. m mokyklos ploto (maždaug tokio dydžio yra vieno kambario butas, sovietmečiu statytuose daugiabučiuose). Vidutiniškai Lietuvoje vienam mokiniui tenka 15 kv. m.

"Dėmesio vertas pasiūlymas"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras

Dabar tų vertinimų ir reitingavimų yra įvairiausių, bet, mano vertinimu, šis Laisvosios rinkos instituto reitingas yra vienas nešališkiausių ir objektyviausių. Šiuo atveju neužsisakysi reklamos kokiame nors leidinyje ar portale ir taip galbūt pakilsi aukščiau. Šio tyrimo rezultatai turėtų džiuginti ne tik politinį antstatą, bet ir kiekvieną gyvenantį ar dirbantį Klaipėdoje - ir privačiame versle, ir biudžetiniame sektoriuje, nes tai yra  bendras visų pasiekimas.

O rekomendaciją mažinti nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio tarifus galima vertinti kaip dalykišką ir dėmesio vertą pasiūlymą. Visgi negalime galvoti apie totalų, visuotinį šių mokesčių mažinimą arba net atleidimą nuo jų. Reikia galbūt daugiau lankstumo šia forma remiant smulkųjį ir vidutinį verslą, tačiau reikia ir aiškių rezultatų, kaip tokia lengvata prisidės prie miesto gerovės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Usninukas

2013-10-17   20:58

IP: 78.61.204.14

Klaipėda gal būt pirmauja vien tik todėl kad čia jūra,uostas,patogus strategine vieta užsieniečiams.Tik tuo...Liberalų vadžia, kad gerai gyventų:) ir turėtų kuo ,,pasišviesti" prieš kitus miestus ,leidžia LEZe statyti ką nori ir kam nori.Verčia tą ,,pirmaujančią"Klaipėdą pamazgų duobe.Va dabar palaiminta dar viena-plastmasinių santechnikos detalių, gamyklos statyba, kuriai poveikio aplinkai vertinimas(,,ačių" Kairį)neprivalomas.Gyventojus aptarnaujančios ir pavaldžios savivaldybei įmonės lupa nepagrystus mokesčius be jokių svyravimų.Tad kuo čia girtis,ponai mieli?Gėėėėėda.Kasdieninis, akiplėšiškas melas visuomenei, nepaisymas viešo intereso tampa būtina norma.

jėga

2013-10-17   11:55

IP: 88.119.136.6

Klaipėda- jėga! Vienintelis Lietuvos miestas varantis į priekį. Vilnius - parazituojanti ir prasiskolinusi biurokratų irkštva, Kaunas - degalinė tarp Vilniaus ir Klaiupėdos, Šiauliai ir Panevėžys - net liežuvis neapsiverčia jų pavadinti miestais :)

miestietei

2013-10-17   08:19

IP: 78.61.243.239

Kažkodėl nuo tų kvapų įtakos mieste didėja šimtamečių ir ilgaamžių skaičius?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Nuoseklios prevencinės veiklos nauda – akivaizdi nuotrauka, foto

Klaipėda, Prisijungus prie sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių“, Kretingoje dvi dienas vyko šio...

Kviečiama įvertinti Klaipėdos savivaldybės darbą nuotrauka, foto

Klaipėda, Ar jums tenka ilgai laukti priėmimo pas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos skyrių...

Talinas atsisako plastikinių indų nuotrauka, foto

Pasaulis, Nuo spalio 1 d. visuose Taline vykstančiuose viešuosiuose renginiuose bus draudžiama naudoti...

Klaipėdiečiai kyla į ketvirtfinalio mūšį nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien 20 val. praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai Klaipėdos "Neptūno-Akvaservis"...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...