Kiek žinote Seimo narių?

Kiek žinote Seimo narių?

Per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį nuo 1990 m. Atkuriamojo Seimo Lietuvoje iš viso per rinkimus buvo išrinkta 1114 Seimo narių. Kai kurie net ne po vieną kartą. Lietuvoje turbūt nerastume žmogaus, kuris galėtų išvardyti visus kada nors buvusius Seimo narius. O kiek iš viso ką tik išėjusių seimūnų, valdžiusių šalį ketverius metus, pavardžių žino Lietuvos žmonės?

Štai žurnalistų kalbinta muzikė Eglė drąsiai sako, kad atmintinai žinotų apie 30 buvusios Seimo kadencijos atstovų. Ir tuojau pat vardija: Loreta Graužinienė, Andrius Kubilius, Gintaras Steponavičius, Eligijus Masiulis... „Iš naujai išrinkto Seimo žinočiau gal kokius tik 15. Dažniausiai atsimenu tuos, kurių mieste mačiau reklamas, apie kuriuos girdėjau per informacines priemones, be to, domiuosi politika, nelieku nuošalyje“, - teigia sostinės gyventoja.

Ji prisipažįsta, kad yra nemažai seimūnų, kurių ji nežino, o gal ir kiti nežino. Tačiau tai nereiškia, kad jie prastesni. Pasak jos, tokie parlamentarai kartais yra patys geriausi politikai, kurie iš tiesų dirba savo darbą, užuot brovęsi į televiziją, kaip tai mėgsta daryti ryškūs jų kolegos: „Tie, kurie tylūs ir nematomi, gal kartais net geresni. Kartais mes kritiškai žiūrime į tuos, kurie patys išsikelia. Bet į tai reikia individualiai žiūrėti, nes gali būti, kad tas tylesnis tikrai kažką gero daro, tik mes nežinome. O tie, kurie garsiai ir daug rėkia, nebūtinai yra teisūs. Kartais atrodo, kad jiems kaip tik kažkas negerai, gal net reikia pagalbos kreiptis.“

Tuo metu jos bendravardė pardavimo vadybininkė Eglė sako, kad dažniausiai pavyksta atsiminti vos dvidešimt Seimo narių iš visų 141. Dažniausiai tai dešimtukas tų, kurie išgarsėja savo blogais darbais ir skandalais, o kitas dešimtukas - dažniau matomų ir lyderiaujančių politikų. „Kiti gal ne tokie ryškūs. Kartais būna, kad tik iš žiniasklaidos sužinai, jog štai vienas ar kitas žmogus yra Seimo narys“, - teigia Eglė.

Ji sako, kad būtų daug geriau, jei apie Seimo narius būtų kalbama ne tik tuomet, kai jie garsiai pasisako ar įsivelia į skandalus, o dažniau visuomenei būtų pateikiama informacija apie vykstantį darbą. Tuomet žmonės politikus vertintų pagal rezultatus, o ne pagal pasisakymų skaičių ar parodymus televizijoje. „Dažniausiai tie, kurie gerai dirba, yra tylesni, jų darbai nematomi ir visuomenė apie juos gal niekuomet ir nesužino. Dažniausiai visuomenei nušviečiami blogi darbai ir skandalai. Tačiau manau, kad ir tie, kurių gal niekas pavardžių nežino, nėra prastesni politikai už dažniausiai per televiziją matomus“, - svarsto Eglė.

O štai ūkininku Arvydu prisistatęs vyriškis neabejoja, kad išvardytų mažiausiai 50 buvusios Seimo kadencijos parlamentarų, o gal net ir daugiau. „Su kai kuriais teko mokytis, kitus atsimenu, nes dažniau rodo per televiziją ar kalba naujienų portalai“, - teigia Arvydas.

Tačiau paklaustas, ar geras politikas tik tas, kuris dažnai ir garsiai pasisako televizoriaus ekrane, suglumsta: „Aš ir pats mėgstu geriau dirbti tyliai, tačiau padaryti daugiau. Nemėgstu pompastikos ir garsių pasisakymų.“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder