2019 m. birželio 17 d. 10:29 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Kariškiai gerina savo įvaizdį civilių akyse.

Praeitą penktadienį ir šeštadienį Tauragės r., Sakalinėje, vyko karininkų ir civilių - valdžios bei žiniasklaidos atstovų susitikimas. Renginio tikslas - supažindinti civilines institucijas su regiono bei karinės apygardos problematika, pasikeitimais. Šio kasmetinio seminaro organizatorius, Vakarų karinės apygardos štabas Klaipėdoje, parengė plačią ir įdomią programą.

Kariuomenės politika - skaidri

Tokie seminarai - kasmetiniai. Vakarų karinės apygardos vadas Česlovas Šlegaitis džiaugėsi, kad palyginti su praėjusiais metais, šiemet renginys susilaukė didesnio šalies miestų ir rajonų valdžios atstovų ir žiniasklaidos dėmesio.
Pasak pono Šlegaičio, seminarų metu yra užmezgami glaudesni ryšiai tarp civilinės valdžios atstovų ir kariškių, supažindinant, kas vyksta kariuomenėje, kokios yra dalinių vystymo koncepcijos ir kt. Tokiu būdu karinės institucijos galės lengviau spręsti civilių problemas. Be to, taip yra kuriamas Lietuvos karinių pajėgų įvaizdis.
Marijampolės apskrities viršininko pavaduotojas Jonas Ščeponis pripažino, jog civilių požiūris į kariškius keičiasi. Karinių instancijų politika nėra uždara. Pasak Krašto apsaugos ministerijos (KAM) viceministro Jono Gečo, yra siekiama maksimalaus skaidrumo. Visuomenė turi būti informuojama apie karinių pajėgų formavimą Lietuvoje.
KAM viceministro nuomone, gerėjantį visuomenės požiūrį į kariškius ir lemia tokia politika. 1992-1993 metais buvo bandoma kurti Baltijos batalioną Alytaus rajone, tačiau nesėkmingai. Civilinės institucijos šio militaristinio projekto nerėmė.
Tuo tarpu karinių instancijų politikai tapus skaidresne, pasikeitė požiūris į kariuomenę ir iš ekonominės pusės. Pavyzdžiui, šiais metais Telšių rajono valdžia pati nori, kad šiame rajone būtų kuriami kariniai daliniai. Ponas Gečas paaiškino, jog tokie projektai yra naudingi, kadangi kuriamos naujos darbo vietos, papildomi savivaldybių biudžetai.
Be to, taikos metu kariuomenė atlieka žmonių gelbėjimo, išminavimo darbus. KAM duomenimis, kasmet yra išminuojama apie 70 tūkst. sviedinių ir minų.

Kareiviška košė nebeverdama

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su LDK Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono, įsikūrusio Tauragės rajone, kareivinių aplinka: aprodytos patalpos, pratybų aikštelės, militaristinė įranga. Šiuo metu kareivinėse tarnybą atlieka 26 karininkai, 132 seržantai bei 232 kareiviai. Dauguma jų apgyvendinti moderniose 2001 metais pastatytose kareivinėse. Sovietų kariuomenės pastatuose įsikūrę karininkai, saugoma inžinierinė įranga.
Žvelgiant į šauktinių buitį, įdomumo dėlei paminėtina, kad keliamasi yra 5 val. 30 min., miegas - nuo 21 val. 30 min. Tad per parą kareiviai miega 8 valandas. Laisvalaikiu yra sportuojama, rečiau - skaitomos knygos. Kaip pasakoja bibliotekininkė Nijolė Aksamitauskienė, mėgstamiausios yra fantastinės knygos ir detektyvai. Knygos perkamos KAM lėšomis.
Rūpinantis kareivių saugumu, jie yra nemokamai skiepijami nuo erkinio encefalito, veikia medicininės pagalbos punktas. Kaip spėjo pastebėti seminaro dalyviai, maistas taip pat yra geras. Kareiviška košė jau atgyvenusi. Lietuviai yra sočiau maitinami už, pavyzdžiui, skandinavus. Pietums buvo patiekta sriuba, didelė porcija kiaulienos kepsnio ir kompotas.

Labdara iš Švedijos

Nuo 2001 metų yra pradėtas vykdyti Švedijos armijos paramos Baltijos valstybėms projektas. Jį atlieka SWEDINT - Tarptautinė švedų armijos komanda. Įrangą dovanojama todėl, kad Švedijoje yra mažinamas karinių padalinių skaičius. Iki 2003 metų Lietuvos kariuomenė gaus karinės įrangos už pusę milijardo litų. Kaip sako ponas Gečas, tai nėra itin brangi technika.
SWEDINT taip pat remia Latviją bei Estiją.
Seminare dalyvavo ir švedų kariuomenės paskirtas ginklų ir militaristinės autotechnikos instruktorius Lietuvai. Jo nuomone, Lietuvos kariuomenė daro didelę pažangą, ypač išaugo profesinių žinių lygis.
Tokia parama yra itin vertinga, kadangi sovietinės armijos technika yra labai atgyvenusi. Naujovė Lietuvos armijai yra, pavyzdžiui, mobilus autonomiškas miestelis. Jame neribotą laiką gali gyventi 3 tūkst. žmonių, yra lauko dušai, virtuvės ir kt.
Seminaro metu buvo surengta ginklų, pabūklų ir karinės autotechnikos paroda. Svečiai galėjo išbandyti savo taiklumą šaudymo varžybose, kuriose, beje, nugalėjo Klaipėdos apskrities dalyviai. Tarp jų, deja, nebuvo nė vieno Klaipėdos miesto valdžios atstovo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Pavogti automobilio žibintai

Nemirsetoje - BALTOPS 2019 karių išsilaipinimo operacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Birželio 16 d. Nemirsetos paplūdimio teritorijoje vyko tarptautinėse jūrinėse pratybose BALTOPS...

Astrologinė prognozė savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Klaipėda, Paskelbta prieš 16 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...