2018 m. lapkričio 19 d. 12:08 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Kalėdinių švenčių scenarijų kūrimas - jau įpusėjęs

2004-11-13, 12:00

Evelina KAMINSKAITĖ

Šventėms artėjant

Švenčių rengėjai sako, kad pamažu mokomasi
ne tik "baliavoti", bet ir švęsti

Kalėdų švenčių renginių planavimas tampa toks pat įprastas, kaip ir eglutės puošimas ar žąsies kepimas. O šiemet į uostamiesčio renginių organizatorius kreipiasi ne tik įmonės, bet ir įdomiu reginiu savo artimuosius norinčios pradžiuginti šeimos.

Pamažu mūsų perimama vakarietiška tradicija Kalėdų šventėms ruoštis dar ankstyvą rudenį verčia renginių organizatorius gerai pasukti galvas. Pasak pramogų rengėjų, užsakovai renginius užsako kasmet vis anksčiau (šiemet - prieš du-tris mėnesius), tampa vis reiklesni kokybei ir tuo pačiu negaili išlaidų įspūdingiems reginiams.

Gerokai iš anksto rezervuojamos ne tik vietos viešbučių rengiamose šventėse, bet ir užsakomos Kalėdų Senelių paslaugos.

Psichologai savo ruožtu kasmet vis didesnei grupei tautiečių diagnozuoja prieššventinę depresiją. Tad kylant "kalėdinių paslaugų" poreikiui ir kainoms, didėja ir neatlaikiusiųjų švenčių maratono skaičius.

Paankstėjo ir šventimas

Dar visai neseniai kalėdinėms ir naujametinėms šventėms mieste ar įmonėse pakakdavo minimalių sąnaudų. Įstaigos atšvęsdavo "suneštiniuose" baliukuose, o miestas šventinę duoklę savo gyventojams atiduodavo prie pagrindinės eglės su samdytu Kalėdų Seniu.

Šiandien šias šventes organizuoti vis dažniau patikima profesionaliems rengėjams. Be to, atšvęsti jau suplanuotų švenčių kviečia viešbučiai ir restoranai, kaimo turizmo sodybos, o renginio sąmata gali siekti ir 100 tūkstančių litų.

"Scenarijai artėjančioms šventėms jau rašomi", - sako renginius organizuojančios firmos "Sekvencija" direktorius Algirdas Guzauskas.

Pasak jo, šiemet šventiniai renginiai užsakomi žymiai ankščiau, taip pat paankstinamos ir šventimo datos. "Jei seniau švenčių data dažniausiai būdavo savaitės iki Naujųjų dienomis, tai dabar įmonės švenčia gruodžio 12-tą, 15-tą. Išmintingi vadovai įmonėms šventes užsako dar spalio pradžioje", - sako A. Guzauskas.

Renginius organizuojančios agentūros "Vox Maris" projektų vadovas Irmantas Karpis taip pat tvirtina, jog šventinis sujudimas kasmet vis ankstesnis. Jei užpernai pirmieji klientai į agentūrą kreipėsi lapkričio viduryje, pernai - spalį, tai šiemet renginius užsisako jau rugsėjo viduryje.

Kainą lemia svečiai

Svarbesnis užsakovams, pasak "Sekvencijos" direktoriaus, tapo ir šventės turinys. "Daugėja norinčiųjų švęsti, o ne vien "baliavoti", - teigia A. Guzauskas. Nors paslaugos brangsta, užsakovai, pasak jo, už kokybę pasirengę sumokėti.

Profesionalių rengėjų paslaugų kainos skirtingos. Jos priklauso nuo svečių skaičiaus ir siekia nuo 50 iki 100 litų vienam žmogui. Kainą, pasak A. Guzausko, lemia ir renginio vieta bei pageidaujamos atrakcijos.

Renginių organizavimo firmos "Promo plius" savininkės Vilijos Kaušpėdienės teigimu, kuo daugiau žmonių susirenka į švente, tuo renginio sąmata vienam žmogui yra mažesnė. Pasak organizatorės, šiais metais užsakovai pasiruošę išleisti apie šimtą litų vienam svečiui. Į šią kainą įeis ir maistas bei gėrimai, ir pageidaujamos atrakcijos.

I. Karpio teigimu, profesionaliai suorganizuotas renginys gali atsieiti ir 10, ir 100 tūkstančio litų. Viskas priklausys nuo to, kokios apimties paslaugų reikalaus užsakovas. Agentūra, pasak I. Karpio, gali pasirūpinti ne tik renginio idėja, bet ir vieta, maistu ir t. t. Užsakovas procesui palengvinti gauna specialų klausimyną.

Artistai irgi pabrango

"Nuo gruodžio 25-osios populiarūs atlikėjai "plėšomi į gabalus", - sako A. Guzauskas. Panorus, kad renginyje linksmintų meno artistas ar žinomas atlikėjas, organizatorių paslaugos, pasak A. Guzausko, brangs. "Užsakovai nori įdomaus ir kokybiško renginio, bet už kokybę mokėti negaili", - teigia jis.

Pasak V. Kaušpėdienės, šiemet atlikėjai "pasibrangino" irgi gerokai anksčiau. Jei seniau kalėdinės kainos buvo taikomos apie gruodžio vidurį, tai šiemet, visi kaip susitarę, jas pakėlė nuo gruodžio pradžios.

Mini spektaklis šeimai

"Pastebime, kad vis daugiau dėmesio užsakovai skiria kultūrinei renginio pusei, mažėja vien tik "restoraninių" švenčių", - sako V. Kaušpėdienė. Pasak jos, vis dažniau apsiribojama kuklesnėmis vaišėmis, bet negailima įspūdingesniam reginiui.

Šventimo pobūdis, panašu, keičiasi ne tik organizuojant įmonės ar masines šventes, bet ir švenčiant šeimos rate. "Atrodo, kad sėdėjimas prie stalo pamažu tampa atgyvena. Žmonės renkasi reginį ir šventę", - teigia V. Kaušpėdienė.

Nors naudotis profesionalių rengėjų paslaugomis nėra pigu, tačiau yra užsakymų ir iš pavienių žmonių, norinčių pramogos siauram artimųjų ratui. Kartą, pasak organizatorės, teko samdyti aktorių su programėle vieno kambario butuke šventusiai šeimai.

Kalėdų Senio iš organizatorių, pasak V. Kaušpėdienės, šeimos neretai reikalauja paskutinę dieną ir taip pat negaili pinigų šiai pramogai.

Kalėdų Senių paklausa auga

Kalėdų Senelių "paslaugomis" užsiimančios agentūros ir pavieniai, "etatiniai", dovanų dalintojai, kuriais prieš šventes paprastai tampa teatrų aktoriai ir Klaipėdos universiteto Režisūros katedros studentai, jau sulaukia užsakymų.

Vienos Kalėdų Senio paslaugas teikiančios agentūros koordinatorius, prisistatęs "vyriausiuoju nykštuku" sakė, kad žmonės reikalauja ne tik įprasto Senelio, bet užsisako ir įvairių pasakų personažų paslaugas.

Kalėdų Senelio paslaugos, pasak "vyriausiojo nykštuko", dviem valandoms kainuoja apie 300 litų. Atrodytų brangu, bet pasak pačių Senelių, nemažai kainuoja drabužiai, kuriuos per šventes nusėdi ir nutampo daugybė vaikų, taip pat originalios kaukės ir kitos priemonės. Be to, Kalėdų Senelio darbas - sezoninis.

Pasak jau 40 metų "seneliaujančio" Dramos teatro vadovo Gedimino Pranckūno, "derinimai" jau prasidėję.

"Niekada nesisiūlyčiau pats. Mes, senieji, tikri Seneliai, jokių cirkų nedarom, tiesiog nuoširdžiai su vaikais šokam, plojam, be jokių komercijų", - sako dažniausiai vaikų kolektyvuose "dirbantis" aktorius.

Pasak jo, "seneliavimo" nuovargį nuima blizgančios vaiko akys, jo susidomėjimas, žinovo povyza. "Juk trejų metų vaikas - beveik profesorius, viską išmano apie Senelio batus, barzdą", - sako profesionalus Kalėdų Senelis.

Vakarėlis ant viešbučio stogo

Organizuojamus kalėdinius vakarus jau ėmė reklamuoti ir kai kurie restoranai bei viešbučiai. Vieni programas rengia patys - tereikia atvykstant į šventę atitinkamai pasipuošti, kiti tik nuomoja savo konferencijų sales ir surengia vaišes.

Pasak viešbučio "Radisson SAS Klaipėda" pardavimų vadovės Aistės Matjošaitytės, su šventiniais užsakymais į viešbutį klientai kreipėsi dar rugsėjį bei spalio pradžioje. Daugiausiai užsakymų - iki gruodžio 20-osios. Dienomis po Kalėdų vakarėliai viešbutyje paprastai skiriami vaikams, Naujametę naktį - specialus renginys.

Jei vakarai teminiai, pasak A. Matjošaitytės, prireikia ir profesionalių organizatorių pagalbos, tik bėda, kad Klaipėdoje, vadovės manymu, tokių firmų nedaug, tad tenka kreiptis į vilniečius.

Viešbutis "Vecekrug" kalėdinius vakarėlius kvies švęsti ant ...stogo. Pasak jo direktorės Virginijos Beliauskienės, dalį vakarėlio svečiai bus kviečiami praleisti ant įrengto viešbučio stogo, ruošiant patiekalus ant grotelių. Svečiai bus kviečiami ne tik švęsti Naujuosius, bet ir bus apgyvendinti, o ryte gaus "atgaivinančius" pusryčius.

Pasak Palangos viešbučio "Palanga" komercijos direktorės Giedrės Gliaubertienės, vienas klientas apie viešbučio rengiamas kalėdines šventes teiravosi dar rugpjūtį. Į Palangą šventėms žada atvykti ne tik vilniečių ar klaipėdiečių, bet ir svečių iš Maskvos, Kaliningrado.

"Kaukių balius Naujųjų naktį bus labai brangus, bet tikrai įspūdingas", - sako G. Gliaubertienė. Svečiams bus siūlomos maudynės lauko baseine, šoks baleto artistai, dainuos vyrų choras.

Pernai Naujųjų Metų sutikimas šalies aukštesnės klasės viešbučiuose vienam žmogui kainavo nuo 100 iki 500 ir daugiau litų. Šiais metais, pasak viešbučių atstovų, kainos gali būti didesnės ne tik dėl pasikeitusios ekonominės situacijos, bet ir įspūdingesnių - brangesnių - reginių.

Evelina KAMINSKAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Lietuvos savivaldybių indeksas: geriausia Klaipėda nuotrauka, foto

Lietuva, Jau septinti metai tarp didžiųjų miestų išsiskiria du lyderiai – Klaipėda...

Nusilenkė Lietuvai, muziejui įteikęs kilnią dovaną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Salantiškis krašto istorijos žinovas ir kolekcionierius 40-metis Paulius Vaniuchinas, anksčiau Kretingos muziejui...

Iš buto vagys išsinešė buitinę techniką nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienį, apie 14.00 val. atvykusi į savo butą esantį Kretingos r. Kretingsodžio...

Ruošiasi restauruoti Nidos bažnyčią nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybė ieško, kas restauruotų Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčią.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Neringa, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...