2019 m. vasario 23 d. 12:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Jaunimo pagalbininkai atsinaujina

2009-10-03, 12:00

Ugnė ŠALTENYTĖ

Klaipėdoje veikiantis Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) šiuo metu įgyvendina didelius užmojus - pagal Europos ekonominės erdvės ir finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų sistemą vykdomas paprojektis labdaros ir paramos fondui atveria galimybes atnaujinti darbuotojų įgūdžius, kritiškai įvertinti vykdomas programas bei populiarinti savanorystę.

Anot paprojekčio "Dvasinės pagalbos jaunimui centro darbuotojų ir savanorių įgūdžių stiprinimas ir kvalifikacijos kėlimas siekiant efektyviau patenkinti visuomenės poreikius" vadovės Violetos Jokubynaitės, beveik metus užtrukę jo rengimo darbai nenuvylė - klaipėdiečiai gavo 137920,59 Lt dydžio paramą, kurią panaudos DPJC veiklai visapusiškai atgaivinti.

"Rašydami projektą, ilgai svarstėme, kuri iš mūsų veiklos sričių reikalauja daugiausia dėmesio. Mąstėme apie investiciją į savo veiklos viešinimą, savanorystės propagavimą, savanorių mokymų finansavimą. Tačiau ilgainiui apsisprendėme, kad geriausia veikti kompleksiškai ir paskirstyti dėmesį bei lėšas visoms aktualioms sritims", - sakė V. Jokubynaitė.

Paprojekčio tikslai - plėtoti darbuotojų bei savanorių kompetencijas, suteikti jiems reikalingų žinių bei įgūdžių tolimesniam efektyviam darbui, žadinti jų motyvaciją ir plėtoti emocinės apsaugos būdus bei formuoti pozityvią visuomenės nuomonę apie nevyriausybines organizacijas ir jų veiklą.

Viena esminių projekto dalių - savanorių ir darbuotojų mokymai įvairiomis aktualiomis temomis. Kaip padaryti komandos darbą efektyvesnį, valdyti konfliktus bei stresą, tinkamai reprezentuoti organizaciją - tik keletas iš jų. Taip pat bus mokoma ir tokių kiekvienam nevyriausybinės organizacijos nariui aktualių dalykų, kaip strateginis planavimas, struktūrinių fondų lėšų pritraukimas, projektų valdymas. Seminarų ciklas prasidės spalį.

Savanorio darbe sunkiai išvengiama didelio psichologinio krūvio, tad, stiprinant darbuotojų bei savanorių emocinę būklę, centre jau įkurtos savęs pažinimo bei atvejų analizės grupės. Nuo birželio vyksta psichologų konsultacijos.

Įgyvendinant paprojektį, nebus apsiribojama darbuotojų įgūdžių tobulinimu. DPJC atsigręš į tuos, kam skirta savanorių pagalbą: planuojama atlikti pagrindinių centro vykdomų programų tikslinių grupių poreikių bei problemų tyrimą, į kurio rezultatus bus atsižvelgta rengiant organizacijos strateginį planą, atnaujinant programas.

Dar vienas DPJC siekis - pakeisti neigiamą visuomenės nuostatą į savanorišką veiklą. Plečiant informavimą, tikimasi sulaukti potencialių savanorių susidomėjimo ir formuoti palankų visuomenės požiūrį į savanorystę. Informacinė kampanija jau įpusėjo. Rugpjūtį UAB "Telemanija" sukūrė trumpus filmukus, pristatančius DPJC veiklą ir savanorystės idėjas. Jie buvo rodomi Baltijos televizijos, netrukus pasirodys ir "Balticum" televizijos eteryje.

Spaustuvė "Druka" išleido 300 lankstinukų apie DPJC veiklą ir paslaugas, o bendrovė "JCDecaux Lietuva" Klaipėdos miesto transporto stotelėse šį bei kitą mėnesį iš viso iškabins 140 plakatų. Šiuo metu yra atnaujinamas DPJC interneto tinklalapis www.dpjc.lt.

Paprojekčio metu pasiekti rezultatai bus ilgalaikiai, mat naujų žinių bei įgūdžių pasisėmusi DPJC komanda jais dalinsis su naujaisiais savanoriais, o sėkminga projektinės veiklos patirtis pravers įgyvendinant tolesnius sumanymus tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu. Šešioliktuosius metus Klaipėdoje gyvuojantis DPJC vykdo aštuonias įvairias psichologinės ir socialinės pagalbos programas, veda seminarus bei mokymus moksleiviams, jaunimui ir suaugusiesiems.

Ugnė ŠALTENYTĖ

Žymos: jaunimas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Geriausias moterų futbolo treneris – „Bangos“ strategas nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilmingas 2018 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų vakaras, kuriame...

Burbulai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuva vėl dūzgia. Šįkart dėl korumpuotų teisininkų. Ponia Valentina dėl to nė...

Klaipėdoje, laiptinėje padegti daiktai nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-22, nakties metu, užregistruotas padegimas Žardininkų g. Klaipėdoje, laiptinėje. Pirmajame aukšte buvo...

Tenkinti siūlys du peticijos reikalavimus nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės peticijų komisijos posėdyje nuspręsta, kad tenkintini yra...

Nuomonės, Paskelbta prieš 41 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...