2019 m. kovo 23 d. 00:12 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Komentarai

2012-10-17, 14:59

Pikasas2

2012-10-17   16:09

IP: 78.62.86.131

COPY:
Lietuvos ambasadoje Londone norinčiųjų balsuoti netrūko

2012-10-14, Tiesa.com

Sekmadienio popietę prie ambasados nusidriekė rinkėjų eilė.

Sekmadienį atvykusių balsuoti į Lietuvos ambasadą Londone rinkėjų nepasirodė mažai. Jau nuo vidurdienio dalis rinkėjų netilpo į gan mažą ambasados laukiamojo salę ir turėjo rikiuotis į kelių dešimčių žmonių eilę lauke. Iš anksto neužsiregistravusiems rinkėjams eilėje teko laukti apie pusvalandį, o anksčiau pareiškę norą balsuoti ambasadoje, tą galėjo padaryti daug greičiau.

Ambasados darbuotojai užsiminė, kad neprognozavo tokios mūsų tautiečių apgulties, tačiau iš anksto registruotų rinkėjų skaičius buvo didesnis nei ankstesniais metais ir tas matėsi akivaizdžiai iš atėjusių balsuoti minios. Balsavimo dienai einant į pabaigą eilė tik didėjo, tačiau visi norintys pabalsuoti suspėjo.

Į ambasadą atvykęs balsuoti 28 metų Saulius sakė, kad kur bebūtų, visuomet stengiasi dalyvauti rinkimuose, nes nenori, kad už jį balsą atiduotų kiti. Jau antrus metus Londone gyvenantis vyras neslėpė, kad grįžti į Lietuvą planuoja, tačiau jo apsisprendimą lems ir išrinkta nauja valdžia. Kita kalbinta lietuvė Aušra sakė, kad ne visi jos pažįstami lietuviai, gyvenantys Londone, sugebėjo rasti laiko balsavimui, tačiau ir abejingi Seimo rinkimų aktualijoms neliko.”

P.S. Kol kas nėra rezultatų apie balsavimą Londono ambasadoje. Yra tik duomenys gauti paštu (I.Degutienė – 33,51, N.Venckienė- 30,14, A.Lydeka – 11,23 proc.). Kažkodėl tenka laukti, kol VRK informacinėje sistemoje tas vienintelis nulis bus panaikintas. Internete radau dėl to daug nustebusių rinkėjų. Kai kurie jų skundžiasi ir trukdžiais, kai buvo norima susisiekti su Londone esančia ambasada rinkimų laikotarpiu.

Malonu, kad Jungtinėje Kartalystėje gyvenantys LR piliečiai yra tokie aktyvūs per Seimo rinkimus. Juos neatbaidė nei Konstitucinio teismo (pirm.E.Kūris) aferiūkštė bandant savavališkai keisti Konstitucijos teksto žodžių prasmę bei naikinti Seimo teises priimant Pilietybės įstatymo pataisas, nei internetinio balsavimo atsisakymas, nei pilamos visokios paplavos ant emigrantų galvų mūsų “purvasklaidoje”. Per ilgą eilę metų esu parašęs šimtus išsamių komentarų, gindamas tautiečių teises ir skatindamas tiesti ekonominius, kultūrinius, tautinius tiltus tarp gyvenančių Lietuvoje ir svečiose šalyse. Dalinai tuos tiltus sugriovė prezidentės “veto” , kuris netgi atgaliniu terminu panaikino LR pilietybes dešimtims tūkstatančių LR piliečių, kurie jas buvo gavę ir saugoję teisėtu būdu pagal buvusio Pilietybės įstatymo nuostatas.

Pikasas

2012-10-17   16:08

IP: 78.62.86.131

COPY:
VRK skelbia kliedesius apie balsavimą Jungtinėje Karalystėje. (ekspertai.eu)

"(...)Taigi, visi Anglijoje balsavę lietuviai, anot VRK, savo valią pareiškė paštu. Nežinia, iš kokio marso atskraidinti šie duomenys, bet su žemiška realybe jie neturi nieko bendro.
Anglijoje gyvenanti rašytoja Zita Čepaitė, pati kelias valandas laukusi eilėje prie ambasados, ekspertai.eu paliudijo, kad rinkimų dieną prie mūsų šalies atstovybės buvo tikras balsuoti norinčių žmonių atplūdis:
"Buvo labai daug žmonių, eilėje stovėjome po dvi valandas. Mano pažįstamas, kuris stovėjo prie durų, sakė, kad taip buvo nuo pat ryto. Iki 10 dar buvo įmanoma, o po to jau prasidėjo eilės. Ir kai aš apie 17 valandą išėjau, dar laukė daugybė žmonių. Balsuoti atėjo ir tie, kurie buvo užsiregistravę, ir tie, kurie nebuvo užsiregistravę iš anksto. Aktyvumas buvo didžiulis – neįtikėtinai didelis.

O kaip vertinate žinią, kad VRK svetainėje paskelbta, jog balsadėžėje nebuvo rasta nė vieno biuletenio – viskas yra gauta paštu?

Keista. Aš pati mečiau biuletenį į dėžę. Man belaukiant eilėje viena dėžė buvo pilna pridėta. Atėjo vaikinas su kita dėže, parodė, kad tuščia, ir pastatė ant stalo. Man išeinant ir ta dėžė jau buvo prisipildžiusi. Aš nežinau, kur dingo tie balsai, jeigu balsadėžės jiems tuščios. Jeigu tai tiesa, tai turbūt yra didžiulis skandalas."

Anot VRK, nė vienas žmogus nebalsavo ir ambasadose Airijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijoje, Latvijoje, Kanadoje, Ispanijoje, Egipte, Gruzijoje, Izraelyje, Kazachstane, Rumunijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Kinijoje, generaliniuose konsulatuose Niujorke ir Los Andžele. Ten taip pat balsadėžėse esą neaptikta nė vieno biuletenio.

Tačiau didžiojoje dalyje atstovybių vaizdas visai kitas. Ir paštu, ir atstovybėse žmonės balsavo Argentinoje, Armėnijoje, Austrijoje, Azerbaidžane, Belgijoje, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Graikijoje, Italijoje, Japonijoje, Nyderlandų Karalystėje, Norvegojoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Indijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, generaliniame konsulate Čikagoje."

P.s. Manau, kad situacija verta išsamaus tyrimo. Jei buvo sudarytos sąlygos falsifikuoti rinkimų rezultatus, kalti asmenys privalo už tai atsakyti įstatymo numatyta tvarka.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Klaipėdoje varžėsi stalo teniso ateitis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijoje, dvi dienas vyko Lietuvos jaunių stalo teniso...

Prisiminė išskirtinius Alfonso Ramanausko nuopelnus nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vyko išskirtinė atminimo lentos Lietuvos...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (570) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (5) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Klaipėdietis leidėjas, kultūros paveldo ekspertas, ICOMOS narys Kęstutis Demereckas atliko buvusių senųjų...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 5 val.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...