2019 m. gegužės 19 d. 23:19 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Jaroslavas Neverovičius: "VAE projekto tęstinumas galimas tik įgyvendinus tris sąlygas"

Jaroslavas Neverovičius: "VAE projekto tęstinumas galimas tik įgyvendinus tris sąlygas" nuotrauka, foto

© Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius ketvirtadienį Seime, pristatymas darbo grupės dėl energetikos strategijos krypčių pasiūlymus, sakė, jog Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas gali būti tęsiamas tik įgyvendinus tris sąlygas.

Pirmoji sąlyga, pasak ministro, - regioninių partnerių įsipareigojimas dalyvauti projekte rašytine forma, taip užtikrinant įgyvendinimo išlaidų, atsakomybės ir rizikos pasidalinimą.

Antroji - kartu su strateginiu investuotoju ir regioniniais partneriais užtikrinti projekto maksimalų finansavimą žemiausiais kaštais iš tarptautinių finansinių institucijų ir kredito agentūrų, tokiu būdu užtikrinant VAE pagaminamos elektros energijos konkurencingumą.

"Trečia - užtikrinti tęstinį ir išsamų visuomenės informavimą apie projektą, atsižvelgiant į tai, kad projektas gali būti įgyvendintas tik esant nacionaliniam susitarimui dėl racionalaus, konkurencingo, darnaus ir perspektyvaus elektros energijos tiekimo užtikrinimo. Projektas turi būti vystomas naudojant moderniausią ir praktikoje išbandytą branduolinę technologiją", - sakė J. Neverovičius.

Ministras pažymėjo, kad šiuo metu negalima galutinai įvertinti Visagino atominės elektrinės įtakos ir reikšmės Baltijos šalių sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais ir VAE rezervinės galios klausimų.

"Sprendimai paaiškės šių metų rudenį, kai bus užbaigtas Baltijos valstybių integracijos į vidaus rinką galimų jungčių įrengimo galimybių studija", - teigė J. Neverovičius.

Darbo grupė, pasak J. Neverovičiaus, priėjo išvadą, kad vidiniai elektros energijos generavimo pajėgumai Lietuvai būtini.

"Darniai energetikos sektoriaus plėtrai užtikrinti, Lietuvos priklausomybei nuo elektros energijos importo sumažinti yra būtini konkurencingi elektros energijos generavimo pajėgumai", - sakė J. Neverovičius.

Taip pat energetikos ministras pabrėžė, kad turi būti laipsniškai mažinama šiuo metu subsidijuojama nekonkurencinga elektros energijos gamyba energetiniam saugumui užtikrinti ir atsinaujinančiai energijai remti.

To siekiama, pagal darbo grupės išvadas, turėtų būti statant nuolat rinkoje veikiančius konkurencingus elektros energijos generavimo pajėgumus.

Ministro teigimu, darbo grupės išvadose teigiama, kad kaip geriausias elektros energija scenarijus įvertintas subalansuotas ir diversifikuotas apsirūpinimas elektros energija.

"Kaip ekonomiškai labiausiai pagrįstas ir vartotojams mažiausią kainą sąlygosiantis apsirūpinimo elektros energija scenarijus įvertintas subalansuotas ir diversifikuotas apsirūpinimas elektros energija, kuris yra paremtas atsinaujinančių energetikos išteklių plėtra, kogeneracinės energijos vystymu, tam panaudojant vietinius energetinius resursus, elektros energijos gamyba iš diversifikuotų dujų tiekimo šaltinių, taip pat branduolinės energetikos plėtra, diversifikuotu elektros energijos importu", - sakė J. Neverovičius.

Ministras taip pat pabrėžė, kad Vyriausybės iniciatyva politinėms partijoms bus siūloma pasirašyti platų nacionalinį susitarimą dėl energetikos, taip maksimaliai depolitizuojant energetinius klausimus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...