2019 m. vasario 20 d. 15:44 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Išsibarsčiusios tautinės jėgos buriamos į Lietuvių tautinį centrą

(3)

Lietuvoje įkurta dar viena politinių tikslų turinti organizacija - Lietuvių tautinis centras. Naujojo judėjimo iniciatoriai, tarp kurių yra ir Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, žada siekti suburti išsibarsčiusias tautines jėgas ir kovoti už lietuvybės išsaugojimą Lietuvoje bei išeivijoje.

Anot organizacijos vadovo Mariaus Kundroto, asociacijos gretose dalyvauja Lietuvos centro partijos, Lietuvos laisvės lygos, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, Lietuvos žygeivių sąjungos ir alternatyvaus jaunimo judėjimo atstovai.

"Lietuvių tautinis centras yra galimybė konsoliduoti tautines jėgas konstruktyviai veiklai ir sutelkti išsisklaidžiusias tautiškąsias sroves. Pagrindiniai uždaviniai yra sudaryti stiprų tautinį smegenų centrą ir pilietinės valios platformą, kuri padėtų pateikti valdžios institucijoms konkrečius reikalavimus", - naujienų agentūroje ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Kundrotas.

Lietuvių tautinis centras savo programoje yra numatęs siekti įstatymais apriboti imigraciją, pripažinti negaliojančiu sprendimą dėl Lisabonos sutarties ratifikavimo, paskelbti neterminuotą moratoriumą euro įvedimui ir dėl to surengti referendumą, remti gimstamumą lietuvių šeimose. Iš viso asociacija prisiėmė 11 įsipareigojimų.

Vienas iš naujosios organizacijos rėmėjų R. Ozolas, dėl ligos negalėjęs dalyvauti spaudos konferencijoje, atsiųstame laiške pažymėjo, kad "Lietuvių tautinis centras yra visuomeninė opozicija šalies politinei valdžiai".

"Stojimas į Europos Sąjungą (ES) iškėlė Lietuvai daug visiškai naujų klausimų, daugelio kurių nacionalinė vyriausybė tautos plėtotei naudinga linkme nebegali išspręsti, jei sprendimo procesuose nedalyvaus pati tauta", - teigė R. Ozolas.

Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka apgailestavo, kad Lietuvos jaunimą yra apėmusios kosmopolitizmo ir apolitiškumo "bacilos".

"Stipri tauta, tautiška tauta, nusiteikusi kovoti už tikrą lietuvišką valstybę bus tik tada, jei tautiškas bus jaunimas", - sakė J. Panka.

Asociacijos steigėjai tikino, kad tai nėra "dar vienas projektas "Rinkimai 2008", o ilgalaikis projektas, kurio tikslas yra tautos atstovavimas. Tiesa, asociacijos steigėjai pažadėjo paramą toms politinėms partijoms ir politikams, kurie prisiims Lietuvos tautinio centro įsipareigojimus.

Lietuvos žygeivių sąjungos pirmininkas Kęstutis Čeponis pažymėjo, jog šiuolaikinėje Europoje būtina skatinti tautiškumą.

"Situacija pas mus, kaip ir likusioje Europoje - visur valdo kosmopolitai, o tautiškai nusiteikę žmonės varomi vos ne į pogrindį. Bet koks tautiškumo pasireiškimas iškart suniekinamas ir supeikiamas. Bet juk turime sukurti tautų Europą, o ne dar vieną Sovietų Sąjungos analogiją, kaip šiuo metu bandoma daryti", - spaudos konferencijoje kalbėjo K. Čeponis, kuris yra vienas iš Lietuvių tautinio centro steigėjų.

Eltos inf.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2011-01-27   13:26

IP: 193.219.190.205

Reikia sakyti etnonacionalistiai bureliai buriasi i ...

Kovarnis

2010-05-02   07:35

Šiemet, Prie Mickevičiaus paminklo,
h t t p://uk.youtube.com/watch?v=Ip2N o1i1IDQ

Slibinas

2010-05-02   07:35

DĖMESIO! Čia nepaminėtas esminis dalykas. LTC kviečia visus, kam svarbus Lietuvos išlikimas, į MITINGĄ rugpjūčio 23 dieną, 16 valandą prie Onos bažnyčios, Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje.

Svarbu, kad mitingui yra gautas oficialus leidimas, todėl išvaikyti ar neleisti jo jau neišeis :). Šį kartą eisime palaikyt visi! Kviečiame prisijungti - pamatysit tai, ko Lietuvoj jau senai nebuvo ir prilygsta krepšinio pergalėms ;).

LTC oficiali informacija pirmiausia skelbiama: w w w.patriotai.lt

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Korupcija teismuose: tarp sulaikytųjų ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Kriminalai, Trečiadienį ryte Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro...

Prievartautojas po teismo sprendimo prapliupo keiksmais nuotrauka, foto

Kriminalai, 32 metų Tauragės gyventojas, visaip palauždamas aukų valią, savo lytinę aistrą tenkino...

Išrinkti gražiausi lietuviškų įmonių pavadinimai nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai....

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 15 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...