Interpeliacija Aurelijui Verygai subliuško

Interpeliacija Aurelijui Verygai subliuško

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga išsaugojo savo pareigas.

„Pasitikėjimas jums pareikštas“, - po ministrui palankaus balsavimo Seime sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Parlamentarai pritarė redakcinės komisijos parengtam nutarimo projektui, kuriame buvo siūloma pritarti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakymams į interpeliacijos iniciatorių klausimus.

Už tai balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 33, susilaikė 4 parlamentarai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, atstovaudamas 46 Seimo nariams, ketvirtadienį Seimo posėdyje pateikė interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai.

Seimo nariai pareikalavo ministro atsakyti į 15 klausimų, susijusių su medikų ir rezidentų atlyginimais, maksimaliais asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo terminais, sveikatos priežiūros įstaigų personalo darbo užmokesčio tvarka, kontroliniais pirkimais ir receptinių vaistų sąrašu, kompensuojamųjų vaistų kainyno sudarymo tvarka, meningokokine vakcina, priklausomybės ligų centrų pertvarka, vykdoma reorganizacija Sveikatos apsaugos ministerijoje, e. sveikatos sistema ir kt.

Ministras A. Veryga Seimo posėdyje pristatė atsakymus į jam pateiktus klausimus, pabrėždamas, kad neigiami visuomenės nuomonės tyrimų rezultatai nėra pagrindas atsistatydinti. „Tie, kurie inicijuoja ir įgyvendina pokyčius tose srityse, kuriose jau seniai reikėjo, visada sulauks nepalankių vertinimų. Sveikatos apsaugos ministrai, deja, bet ir kitose šalyse nėra labai palankiai vertinami, nes tai yra labai jautri sritis. Mano atsistatydinimas prieštarautų mano ir visos koalicijos ryžtui eiti toliau permainų keliu ir siekti teigiamų pokyčių sveikatos sistemoje ir įgyvendinti Vyriausybės programą. Tai rodytų bėgimą nuo problemų ir atsakomybės vengimą“, - teigė A. Veryga.

Seimo statutas nustato, kad sesijos metu ne mažesnė kaip 1/5 Seimo narių grupė gali pateikti interpeliaciją Ministrui Pirmininkui ar ministrui, reikalaudama paaiškinti šių pareigūnų priimtų sprendimų motyvus. Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo Pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Projekte turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui. Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder