2018 m. birželio 20 d. 01:24 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Griūva melo sistema

(30)

2017-02-12, 19:59

Zigmas VAIŠVILA, Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras

Griūva melo sistema nuotrauka, foto

Vasario 1-ąją Europos Parlamentas diskutavo dėl JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) įsako, sustabdžiusio Barako Obamos programą dėl 11 tūkst. imigrantų perkėlimo į JAV 2017 m. Pasirodo, tai nesuderinama su esminėmis demokratijos vertybėmis - laisve, nediskriminavimu ir solidarumu. Priminsiu viešai skelbtas jų tezes:

a) „JAV visada buvo laisvės ir pagrindinių teisių šalis, o dabar D.Trampas toleruoja kankinimus“, o tokiais veiksmais „pati valstybė tampa nusikalstama“.

Z.VAIŠVILA.
Kol kas tik Lietuvos prezidentė Rusiją buvo pavadinusi teroristine, t.y. nusikalstama, valstybe. Drąsių „politikų“ gretos gausėja.

b) Toks JAV elgesys yra „išpuolis prieš Europos teisinę kultūrą ir esmines vertybes“, todėl EP paragino, kol draudimas neatšauktas, nekviesti D.Trampo apsilankyti ES.

Z.VAIŠVILA.
Bet ir uždrausti JAV prezidentui atvykti į Europą jiems nepavyks. Tikra problema EP lengvos duonos valgytojams. Nemanau, kad jie nepastebėjo būsimo JAV ambasadoriaus ES pareiškimų, kad eurui liko gyvuoti daugiausia 18 mėnesių, o ES ir 2017 metų pabaigos gali nesulaukti. Automatiškai neliks ir EP. Priminsiu, kad ir kita Sąjunga - TSRS - taip pat be jokios prievartos, tik keliems vyrams susirinkus Belovežo girioje, nesulaukė 1991 metų pabaigos.

c) Šis įsakas yra „gryna diskriminacija“, skirta kurstyti populizmui ir nacionalizmui. Tačiau Europos lyderiai atsilaikys „krūvai populistų ir nacionalistų, kurie nori mus sunaikinti“.

Z.VAIŠVILA.
Vargas Europai dėl tokių „lyderių“, nesuprantančių, kas vyksta. Vadinamieji Europos „lyderiai“, akivaizdu, jau nėra jokie lyderiai. Kol jiems už jiems mokamą atlygį reikėjo įgyvendinti JAV sukurtus besąlygiškų „laisvių“ be jokios atsakomybės siekius ES, tol jie buvo lyderiai. Tačiau tokie gali tik įgyvendinti kitų nurodymus, bet ne savo viziją. Jie ir neturi savo vizijos.

d) „Kas galėjo pagalvoti, kad taip greitai gali išgaruoti mums įprastos teisės ir laisvės? Tai simbolizuoja liberaliosios demokratijos mirtį.“ ES turi „imtis lyderystės išsaugant tarptautinę teisę, žmogaus teises ir laisves“ bei „sukurti Europoje priešingą modelį negu tas, kurį kuria D.Trampas“.

Z.VAIŠVILA.
Neįkursite priešingo modelio, t.y. JAV pagimdyto modelio, be JAV paramos ir, svarbiausia, be JAV lėšų ir JAV valdžios noro, kad tai jūs darytumėte. D.Trampas Europai pasakė aiškiai - pasirūpinkite savimi patys.

Šioje EP diskusijoje pasigedau diskusijos apie tai, kas vyksta ne JAV, o pačioje Europoje. Keletas naujų faktų:

a) Trečiajame pagal dydį Švedijos mieste Malmėje, kuriame 40 proc. gyventojų yra imigrantai, policija ir valdžia kreipėsi į visuomenę paramos, nes policija, kurioje dėl Švedijos ilgametės politikos imigrantų atžvilgiu nedaug lieka norinčiųjų tarnauti, nebesusitvarko su daugiadienėmis masinėmis imigrantų riaušėmis.

b) Vokietijos finansų ministras Volfgangas Šoiblė (Wolfgang Scheuble), didelis kanclerės Angelos Merkel politikos rėmėjas ir aršus ES centralizavimo ir pavertimo viena valstybe apologetas, sausio 27 d. pareiškė apgailestavimą dėl Vokietijos „atvirų dienų“ perkeliamiems migrantams politikos: „Mes, politikai, taip pat esame žmonės ir mes taip pat darome klaidų, bet galima iš jų pasimokyti.“ Artėjant Vokietijos parlamento rinkimams, teks „mokytis“, nes vien 2016 metais V.Šoiblės vadovaujama Finansų ministerija šiems neteisėtiems vienašališkiems A.Merkel sprendimams išleido 21,7 mlrd. eurų.

Lietuvos atgimimo laikais (kaip dabar Lietuvoje nenorima prisiminti vadinamojo TSRS persitvarkymo laikotarpio!) Tarybų Sąjungą vadindavome MELO IMPERIJA.

Tai, kas vyksta šiandien pasaulyje, o kartu Europos Sąjungoje ir jos neteisėtoje narėje Lietuvos Respublikoje, taip pat reikia vadinti tikru pavadinimu - dar vienos, tik daug didesnės, pasaulinio valdymo sistemos, grįstos LABAI DIDELIU MELU, griuvimas.

Šios VISUOTINĖS MELO SISTEMOS griuvimas bus daug skausmingesnis. TSRS Kremliaus apologetai melavo ir mūsų Atgimimo laikotarpiu. Tačiau tuomet beveik visi mes supratome, kad tai yra MELAS.

Šiandien suprasti naująjį MELĄ daugumai mūsų žmonių yra labai sunku. Nes tai ne tik skausminga ir psichologiškai sunku. Žmogus pirmiausia psichologiškai bijo bet kokio naujo ekonominio, politinio ar, dar blogiau, karinio sukrėtimo. Todėl jam labai norisi tikėti, kad viskas aplinkui gražu ir saugu.

Laikas bėga negailestingai. Todėl pradėkime atsitokėti nelaukdami. Nuo ko pradėti?

Visų pirma nuo suvokimo, kad ne Lietuva ir net ne Ukraina yra pasaulio centras.

Daug metų truko ilgametė „lietuviška“ (tik kabutėse galima rašyti šį žodį) vietinė propaganda, finansuojama ir mūsų, ir vakarietiškomis lėšomis. Tačiau nepaisydami to pabandykime suvokti daug kam skaudžią tikrovę - naujasis JAV prezidentas ir Rusijos prezidentas bendrauja tarpusavyje ne dėl Lietuvos ir net ne dėl Ukrainos, kurios valdžia pakišinėja ne tik savo tautą, bet ir Lietuvą, atvirai skelbdama apie Lietuvos vykdomus ginkluotės tiekimus Ukrainos valdžiai. Šiuos du didžiųjų valstybių vadovus sieja kiti, esminiai, dalykai. Yra ir tai, kas juos skiria.

D.Trampas neatsirado lyg iš dangaus nukritęs. Tik labai paviršutiniškai galvojantieji gali taip manyti. JAV prezidento rinkimai yra vieno iš dviejų kandidatų rinkimai. Kiti - tik statistai. Vieną iš šių dviejų kandidatų - D.Trampą - pasirinko ir į šią startinę poziciją įstatė pakankamai stiprios ir įtakingos JAV jėgos.

Pagal svarbiausius kadrinius paskyrimus matyti, kad, pirma, tai yra JAV naftos kompanijos ir karinis pramoninis kompleksas. T.y. šios ir kitos įtakingos jėgos, supratusios, kad JAV nebegali mokėti už išpūstą viso pasaulio politinio elito politiką, beatodairiškai didindamos realia gamyba ir realiomis paslaugomis nepagrįstą BVP, kurio didžioji dalis yra finansinės ir su jomis susijusios paslaugos. Šie įtakingi JAV sluoksniai nusprendė nebeaptarnauti jų valstybės sąskaita tarpnacionalinių korporacijų, iš esmės nieko nemokančių JAV biudžetui. Naujoji JAV administracija nusprendė, kad buvusi JAV politika, dėl kurios ir iš JAV buvo iškelta didžioji gamyba bei valstybės pajamos, - tai ne jų politika.

Šią ekspansinę politiką, aptarnaujamą atviromis karinėmis intervencijomis, o nuo 1999 m. vadinamosiomis spalvotosiomis revoliucijomis, ir dangstomą vadinamosiomis liberaliomis vertybėmis, reprezentavo kita kandidatė į JAV prezidentus Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Todėl pasikartosiu - D.Trampas, remiamas įtakingų JAV sluoksnių, pakilo rimtam susirėmimui su tarpnacionalinėmis kompanijomis, kurios pasitelkusios visame Vakarų pasaulyje išvešėjusį „politinį elitą“ ir jį aptarnaujančią gerai mokamą žiniasklaidą, kurie gyvena iš šių orinių, realiais dalykais nepadengtų lėšų (vietinių ir iš šono primokamų), yra esminis dalykas.

Šią naują JAV politiką pradedantiesiems įgyvendinti rūpi ne dviejų „pasaulio bambų“ - Lietuvos ar Ukrainos - nepriklausomybė ir mūsų ekonominė gerovė ar saugumas. Jiems rūpi jų tikslai. Nes ekspansinė JAV politika atsigręžė prieš šią šalį - JAV doleriui gresia realus pavojus. Neužtenka tik emituoti jį.

Todėl neturėtų stebinti, kad ką tik NATO vadovybė, kalbėjusi vienaip, ėmė ir atidėjo NATO ir Ukrainos susitikimą dėl ginkluotės - paskelbta, kad NATO nenori erzinti Rusijos. Tokia nauja realybė.

Dar Lietuvoje nepaskelbta, kad JAV prezidentas įsaku sušvelnino JAV sankcijas Rusijos saugumui. Laukiama Kremliaus komentaro. Kodėl?

Todėl, kad naujajai JAV administracijai reikia rimtų bendrininkų, kad įgyvendinti jos, o ne Lietuvos, tikslus.

D.Trampui ir jo bendražygiams reikia skaldyti toli pažengusius Rusijos santykius su Kinija, kuri drauge su Rusija, Indija, PAR, Brazilija sukūrė Kinijos juanio alternatyvą JAV doleriui kaip rezervinei pasaulinei valiutai. Atkreipkime dėmesį į D.Trampo priešiškus pareiškimus Kinijos ir Irano atžvilgiu.

Ne viskas taip paprasta ir vienareikšmiška. Tačiau Lietuvai reikia labai atidžiai žiūrėti, kas ir kodėl vyksta. Ne tik nelįsti į visokias avantiūras su ginklų prekyba. Būsime palikti likimo valiai, kaip JAV ir ES likimo valiai paliko Ukrainą. Ir visų pirma dėl Ukrainos valdžios.

O ką gi daro Lietuva, prezidentė, Vyriausybė, naujasis Seimas? Be „skandalingųjų“ istorijų, matome tik tai, kad nuosekliai pagal prezidentės ir ministro pirmininko iniciatyvas urmu keičiami beveik visi dar nepakeisti valstybės įmonių ir tarnybų vadovai. Bijau, kad tikrasis šios „pertvarkos“ tikslas yra užsitikrinti, kad skęstančiame laive likusios lėšos būtų skirstomos tinkamai ir tam, kam reikia. O po to visi spruks iš šio skęstančio laivo paskui išsivaikštančią tautą? Kur? Visur ta pati krizė ateina. Todėl pats laikas susitelkti visiems Lietuvoje. Dėl bendro mūsų tikslo - mūsų išlikimo.

Domėkimės ir atidžiai sekime, ką daro Jungtinė Karalystė, kurios parlamento Bendruomenių rūmai ką tik 498 balsais prieš 114 balsuota už „Brexit“ įstatymą.

Nematyti mūsų valdžios valstybinio mąstymo ir valstybės politikos. Kaip valstybė judame iš inercijos nežinia kur. Mūsų pagrindinis buvęs vedlys JAV pasakė atvirai, kad JAV užsiims savo problemomis. Ne mūsų. Kitas vedlys - Europos Sąjunga - netruks išnykti. Ką darysime?

Visų pirma būtina užsienio politika ir skubus pasiruošimas dar vienam nenumaldomai artėjančiam valstybingumo atgavimui, jei jis įvyktų net ir be mūsų valdžios iniciatyvos. Tačiau nėra jokių tikro ruošimosi valstybingumui veiksmų - pasiruošimo lito grąžinimui, jo padengimo rezervo sukūrimo, pasirengimo sienų kontrolei, sąlygų sudarymo ne oligopolinėms prekybos sistemoms, o gamybai ir verslui, pirmiausia provincijoje, sąlygų jau beišnykstančiam smulkiajam verslui sudarymo...

Patiems nesirūpinant savo ateitimi, ja pasirūpins kiti. Norinčiųjų atsiras.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika"

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

senas patefonas

2017-02-15   16:00

IP: 86.100.179.241

Tuoj Huylo paskelbs Trampa rusu priesu ir Zigmukas pakeis plokstele.

---

2017-02-15   08:40

IP: 86.100.107.136

Vaišviliukas visai nusivažiavo.

kmmm

2017-02-14   20:13

IP: 86.100.112.3

pasakykim aciu valdui adamkui,klad ikiso mus i ta europos sajunga,o dar aciu sakalienei,kuri uzdege zalia sviesa ivaikinimo tarnybai grobt vaikus is lietuviu seimu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Alytaus rotušės aikštėje penktadienį į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą situacijos stabilizavimo...

Į operaciją Malyje išlydėti Lietuvos kariai nuotrauka, foto

"Klaipėdos kovas" - Latvijos vicečempionas nuotrauka, foto

Sportas, Regbio klubo "Klaipėdos kovas" atstovai, treniruojami šios sporto šakos entuziasto Donato Streckio,...

Klaipėdos veteranai gerino šalies rekordus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos veteranų sporto klubo "Ąžuolas" nariai Lietuvos rekordus gerino Kvėdarnoje...

Artūras Žalys: Džiaugiuosi kartu su "Neptūnu" nuotrauka, foto

Sportas, Nepaisant daugybės audrų ir štormų, "Neptūno" ekipos laivui pavyko ne tik išsilaikyti...

Į Klaipėdą atvyks kraujo donorystės akcija nuotrauka, foto

Sveikata, Praėjusią savaitę Lietuvoje buvo minima Pasaulinė kraujo donorų diena bei prasidėjo tradicinė...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...