2017 m. rugsėjo 22 d. 18:29 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Gabrielius Landsbergis ragina inicijuoti eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio atšaukimo procedūrą

(4)

Gabrielius Landsbergis ragina inicijuoti eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio atšaukimo procedūrą nuotrauka, foto

Seimo narys Gabrielius Landsbergis.

© Stasio Žumbio nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas, Seimo (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, ragindamas ryžtingai inicijuoti Lietuvos atstovo Europos Komisijoje Vytenio Povilo Andriukaičio atšaukimo procedūrą dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių eurokomisaro teiginių, kurie yra žalingi Lietuvai, neigia konsensusu įgyvendinamą valstybės energetinės nepriklausomybės politiką ir griežtą valstybinę poziciją Astravo atominės elektrinės (AE) klausimu.

„Iki šiol visos Lietuvos politinės parlamentinės partijos, Vyriausybė ir visas Seimas laikėsi bendros pozicijos bei konsensuso principu įgyvendinamos politikos dėl Astravo AE keliamo pavojaus. Visais įmanomais būdais stengėmės tiek santykiuose su kaimynais, tiek platesnėje tarptautinėje erdvėje padaryti viską, kad šis Lietuvai grėsmę keliantis projektas būtų sustabdytas. Bendromis pastangomis Seime buvo priimtas įstatymas, kuriam pritarėte jūs asmeniškai ir jūsų Vyriausybė, ir kurį įgyvendinus Astravo AE pagaminta elektra nepateks į Lietuvos elektros sistemą. Kremlius iki šiol nervingai stebėjo tokį vieningą Lietuvos politikų veikimą ir, kiek mums yra žinoma, dėjo dideles lobistines pastangas įvairiose Europos Sąjungos valstybėse bei pačiame Briuselyje, siekdamas sustabdyti sėkmingą Lietuvos veiklą telkti tarptautinę bendruomenę priešinantis Astravo AE projektui, - rašoma kreipimesi į Ministrą Pirmininką. - V. P. Andriukaitis, būdamas Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, akivaizdžiai pademonstravo, kad jam Lietuvos oficiali pozicija yra nepriimtina. Taip pat pademonstravo, kad jam Kremliaus lobistų argumentai yra artimesni. Suprantama, kad kiekvienas Lietuvos pilietis gali turėti savo nuomonę ir ją viešai reikšti, tačiau kai tas pilietis yra Europos Komisijos narys - jo vieši pasisakymai yra žalingi Lietuvai ir labai naudingi Kremliui“.

Parlamentaras pabrėžia, kad V. P. Andriukaičio žodžiai atkartoja Kremliaus ir Aleksandro Lukašenkos propagandinius ir dezinformacinius teiginius apie Lietuvą, yra labai žalingi Lietuvos saugumo interesams ir naudingi tik Kremliaus geopolitiniams tikslams, kurių įrankiu yra Astravo AE projektas, keliantis didžiulę fizinę grėsmę Lietuvai ir Vilniui.

„Suprantu, kad Vytenis Povilas Andriukaitis jau pradėjo 2019 metų Prezidento rinkimų kampaniją, kurioje sieks surinkti visų Lietuvos rinkėjų, simpatizuojančių Kremliaus politikai, balsus. To irgi negalime uždrausti. Manau, nieko šis V. P. Andriukaičio politinis ėjimas nestebintų, jeigu tokį siekį vykdytų tiesiog Lietuvos Respublikos pilietis Vytenis Povilas Andriukaitis. Jis būtų ne pirmas ir greičiausiai ne paskutinis Lietuvos politikas, kuris tokiu žalingu Lietuvai būdu siektų savo asmeninės sėkmės būsimuose rinkimuose. Tačiau kai taip elgiasi ir tokius teiginius viešai reiškia Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, sukuriama situacija, kuri ypač žalinga Lietuvai, labai naudinga Kremliui ir nenaudinga pačiai Europos Komisijai. Nes Vytenis Povilas Andriukaitis kalba ne kaip Lietuvos, o kaip Kremliaus ir „Rosatom“ deleguotas Europos Komisijos narys“, - sako G. Landsbergis. Politikas atkreipia dėmesį, kad Europos Komisijos narių elgesio kodeksas nurodo, kad Europos Komisijos narys, ketinantis dalyvauti rinkimuose, turi apie tai informuoti Komisijos pirmininką ir išeiti nemokamų atostogų.

Kreipimesi cituojamas leidinio „Ekspress nedelia“ interviu „Visuomenėje vis daugiau individualizmo ir egoizmo“, kuriame eurokomisaras teigia, kad Lietuvos užsienio politika skatina visuomenės baimę, kad santykiuose su Rusija stokojama ekonominės logikos ir apskritai, kad valstybės požiūryje į Rusiją politika yra painiojama su ekonomika. „Taip pat interviu priekaištaujama dėl Lietuvos reiškiamų protestų dėl branduolinės saugos ir tarptautinių konvencijų pažeidimų Astrave statant atominę elektrinę, nes esą baltarusiai daugiau nei kiti patyrė išbandymų dėl Černobylio katastrofos pasekmių ir dėl to yra labiau nei visi kiti susirūpinę statomos atominės elektrinės saugumu. Tokiu būdu V. P. Andriukaitis siekia kritikuoti Lietuvos Vyriausybės tvirtą poziciją dėl to, kad statant Astravo AE nesilaikoma branduolinės saugos reikalavimų ir pažeidžiamos tarptautinės konvencijos. Taip pat tame pačiame interviu V. P. Andriukaitis kritikuoja oficialią Lietuvos energetinės nepriklausomybės politiką, kaip vėlgi neekonomišką, atskiras šios politikos dalis vadina „idiotizmu“, - pastebima Seimo TS-LKD frakcijos Viešųjų ryšių grupės pranešime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-09-14   22:53

IP: 188.69.195.17

gabrieliau, verciau sesk ant dviracio su savo kuprotu seniu ir suk dinama tai nereikes pirkti is belorusijos elektros

laiko sprendimai

2017-09-14   12:27

IP: 77.90.117.5

ne vyriausybė, o konservatoriai su seneliu ir anūku bijo grėsmės iš Astravo. Mūsų, iki šiol neuždaryta IAE su išvogtais pinigais- didesnė grėsmė ir Lietuvai, ir Baltarusijai. Kodėl ta tema nešnekat, konservai?

Pipec

2017-09-14   01:36

IP: 78.57.226.160

žodžio laisvei. Tuojau kitą nuomonę beretės visiems iškastruos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Liberalų sąjūdžio pirmininko pirmasis pavaduotojas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus...

„Manome, kad įtarimai partijai bus paneigti" nuotrauka, foto

Vienoje stambiausių politinės korupcijos bylų teisėsauga reiškia įtarimus dviem parlamentinėms partijoms...

Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai - įtarimai korupcija nuotrauka, foto

Turbūt atvykdama į Seime vykusią Vyriausybės valandą teisingumo ministrė Milda Vainiutė klausimo...

Ministrei - klausimas apie Neringą Venckienę nuotrauka, foto

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti...

Nusitaikė į Naglio Puteikio neliečiamybę nuotrauka, foto

Net ir sumokėjęs gali gauti baudą nuotrauka, foto

Automobiliai, Nors lietuviškas internetas vertinamas kone geriausiai pasaulyje, jis pridarė nemalonumų Palangos miesto...

„Neptūnas“ pasirašė sutartį su įžaidėju iš JAV nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ stiprinasi: į komandos gretas artimiausiomis dienomis įsilies 28 metų 183...

Lygiadienis ant Klaipėdos piliakalnių nuotrauka, foto

Klaipėda, Rudens lygiadienį Klaipėdoje pirmą kartą organizuojama šventė ant Žardės piliakalnio. Jos metu...

Apšvietimas išjungiamas sulig saulės patekėjimu nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio Plytinės rajono gyventoja "Vakarų ekspresui" pasiskundė, kad ankstų pirmadienio rytą, apie...

Automobiliai, Paskelbta prieš 28 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Naudinga informacija

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...