2019 m. vasario 21 d. 03:25 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Festivalis "Palangos gaida" - atsvara Basanavičiaus gatvei.

2003-08-11, 12:00

Giedrė PETKEVIČIŪTĖ

Į Palangą sugrįžo seniausias estradinės muzikos festivalis, nuo šiol turintis naują pavadinimą - "Palangos gaida".
Tris vakarus iš eilės - penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį - kurorto vasaros estradoje koncertavo žinomi šalyje estradinės muzikos atlikėjai ir scenos naujokai, kuriems žadama perspektyvi ateitis.
1975 metais pirmą kartą surengtas festivalis pastaruosius ketverius metus nebuvo rengiamas, tačiau LTV kartu su VšĮ "Kamerfonus" nutarė jį atgaivinti.
Tiesa, tiek žiūrovų, kad estrados salė būtų sausakimša, organizatoriams surinkti nepavyko. Tačiau, pastebi festivalio prodiuserė Laima Bingelytė, tokios tendencijos yra kone visuose renginiuose.
Koncertuose dalyvavę atlikėjai neneigė, kad maloniau koncertuoti pilnai salei žiūrovų, tačiau pabrėžė, kad visų svarbiausia - šilta publika. "Tada netgi ne taip svarbu, kiek žmonių mūsų klausosi. O šiame koncerte publika yra labai šilta", - teigė penktadienį festivalyje koncertavusios trio "Trys panteros" dainininkės Rasa Juzukonytė, Raimonda Tallat-Kelpšaitė ir Nomeda Vilkanauskaitė.
Beje, dainininkės, išeidamos į sceną, švelniai pakumščiavo vienai kitai nugaras - tokį ritualą jos sako atliekančios prieš kiekvieną savo pasirodymą. "Mes šitaip atsipalaiduojame", - paaiškino "panteros".
Pasak dainininkių, šis festivalis yra tarsi atsvara J. Basanavičiaus gatvei. Ypač jos džiaugiasi tuo, kad į koncertus pakviesta nemažai jaunų, bet perspektyvių atlikėjų. "Lietuva iš tiesų yra daininga tauta. Tik gaila, kad dažnai į sceną lipa ne tie, kam reikia. Todėl šiuo atveju festivalio organizatorius galima tik pasveikinti."
Klaipėdietė Muzikinio teatro solistė Valerija Balsytė prieš eidama dainuoti persižegnojo - kad sektųsi. Ją audringais plojimais aktyviai palaikė dainininkas Deivis. Vaikinas taip pat dainavo su V. Balsyte duetu.
Festivalio sugrįžimu labai džiaugėsi Stasys Povilaitis - jis, žinia, šiame festivalyje yra koncertavęs daugiausia kartų. Atlikėjas tai vadina neeiliniu įvykiu.
S. Povilaitis šiuo metu daug koncertuoja - pailsėti garsus dainininkas žada rugsėjį. "Tiesa, šio rugsėjo savaitgaliai bus gana aktyvūs. Net nustebau - daug miestų savo šventes mini būtent rugsėjį. Sulaukiau daug kvietimų. Bet, nepaisant to, poilsiui liks penkios savaitės dienos. O dabar yra atvirkščiai - penkias dienas dirbu, o dvi - ilsiuosi", - sakė S. Povilaitis.
Tačiau ir dabar atlikėjas randa laiko sau: "Iki pietų einu prie jūros, nusimaudau. Vėliau, prieš koncertą, dar randu pusvalandį miegui, - šypsojosi jis. - Per daug saulėje nebūnu, bet vis tiek įdegiau. Juk Palangoje esu nuo gegužės. Tad negaliu sakyti, kad vien dirbu."
Pasak Viktoro Malinausko, kad seniausias kurorto festivalis vėl būtų tradicinis, nori visi atlikėjai. Dainininkas priminė, kad poilsiautojai buvo pamėgę šį renginį, suvažiuodavo specialiai į jį iš visos Lietuvos.
"Mums čia labai gera atvažiuoti. Ir ne dėl pinigų - tiesiog malonu tokioj gražioj šventėj susitikti su senais pažįstamais, - teigė jis, pridūręs, kad progos pabendrauti su kolegomis atlikėjais yra gana retos. - Tai pirmas rimtas bandymas atgaivinti festivalį. Puiki scenogracija, puikus garsas, visas kolektyvas dirbo labai darniai."
V. Malinauskas pabrėžė, kad tokių festivalių Palangoje akivaizdžiai trūksta. "Palanga būtų nyki be gražios lietuviškos estradinės muzikos. Vien tik jūros ir Basanavičiaus gatvės nepakanka."
Po didelės pertraukos Palangoje koncertavo Aistė Pilvelytė, beje, daugelį nustebinusi nauju savo įvaizdžiu. Pastaruoju metu scenoje retai besirodanti dainininkė iš blondinės tapo brunete. "Dabar manęs niekas neatpažįsta... Netgi draugai ir kolegos, - šypsojosi Aistė. - Bet aš iš prigimties esu tamsi. Nežinau, gal kada vėl tapsiu šviesiaplauke - kaip šaus į galvą."
Anot Aistės, "į Palangą sugrįžti labai gera". Kurį laiką Ispanijoje gyvenusi dainininkė sako, kad dabar klausytojai apie ją girdės daugiau - rudenį ji ketina atgaivinti savo muzikinę karjerą.
Penktadienį pirmajame "Palangos gaidos" koncerte dalyvavo O. Vyšniauskas, S. Povilaitis, "Trys panteros", V. Malinauskas, Deivis, V. Balsytė, A. Pilvelytė, J. Bendikaitė, J. Bruzga, R. Šilinskas ir R. Striškaitė. Jie koncertavo su Lietuvos radijo ir televizijos orkestru.
Šeštadienį vyko vakaras "S. Povilaitis ir bičiuliai". Koncerte dalyvavo S. Povilaitis, Č. Gabalis, R. Čivilytė, Klaipėdos "Vėtrungės" gimnazijos estrados-džiazo studija "Bugs band", V. Grubliauskas-Kongas.
Vakar vakare, baigiamajame koncerte, surengtos simbolinės varžytuvės tarp Vilniaus ir Kauno atlikėjų. Susirungė vilniečiai J. Miščiukaitė, I. Starošaitė, V. Riaubiškytė, N. Ramanauskas, R. Bubnelis ir kauniečiai E. Sipavičius, A. Stravinskas, R. Morozovaitė, I. Ašakaitė, L. Adomaitis. Geriausiuosius rinko patys koncerto žiūrovai.
Visus festivalio koncertus vedė televizijos žiūrovams gerai pažįstami Greta Šapkaitė ir Aurimas Dautartas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Namuose - sėkmingas revanšas prieš KTU nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai trečiadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse namuose nugalėjo "Kauno Ąžuolo-KTU" ekipą....

"Atlantas" jau treniruojasi ir turi trenerį nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia Vakarų regiono futbolo sirgaliams - Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo...

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų nuotrauka, foto

Lietuva, Gyventojų, besidžiaugiančių gerėjančiu gyvenimu, šalyje daugėja. Per pastaruosius metus 3 proc....

LRTK „Simpsonus“ paliks ramybėje nuotrauka, foto

Lietuva, Įvertinusi atliktą tyrimą ir papildomą informaciją, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK)...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...