2019 m. balandžio 21 d. 21:05 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Eligijus Masiulis: „Elektroninio balsavimo įstatymas leistų balsuoti užsienio lietuviams ne tik savivaldybių rinkimuose“

(3)

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, pritardamas Konservatorių politikos komiteto iniciatyvai sudaryti galimybes Lietuvos piliečiams, gyvenantiems ir dirbantiems užsienyje, balsuoti ir savivaldybių rinkimuose, primena, kad praėjo daugiau nei metai, kai Seimui yra pateiktas Elektroninio balsavimo įstatymas.

Pasak E. Masiulio, įteisinus elektroninį balsavimą, užsienyje gyvenantys ir dirbantys Lietuvos piliečiai, turėtų daugiau galimybių balsuoti visuose rinkimuose.

„Siūlyčiau konservatoriams ne tik aptarti vidaus susitikimuose galimybes, bet dar šio Seimo rudens sesijoje pritarti minėtam įstatymui ir sudaryti daugiau galimybių Lietuvos piliečiams įgyvendinti savo konstitucinę teisę – balsuoti“,– pabrėžė E. Masiulis.

Kaip teigia ministras, įteisinę elektroninį balsavimą ir taip sudarę palankesnes sąlygas balsuoti, leisime užsienyje gyvenantiems lietuviams galutinai nenutraukti saitų su tėvyne.

„Dėl politinio abejingumo problemai atimame galbūt paskutinį motyvą išlaikyti Lietuvos pilietybę, o paskui stebimės, kad mūsų liko mažiau nei trys milijonai“, – akcentavo E. Masiulis.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

XXI a. baudžiava Lietuvoje

2012-08-29   13:09

IP: 81.107.125.164

22 metus
Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių.
Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės.
Kai ...
Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus:
- pieno 1 litrą;
- miltų 1 kilogramą;
- cukraus 1 kilogramą;
- 6 kiaušinius;
- aliejaus 1 litrą;
- dyzelino 1 litrą.
Tai ...
Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.

Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys).

Kad gyventi oriai Lietuvoje ...
Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi.

(2012 kovas)

NEREMK SISTEMOS, NEBALSUOK!

2012-08-29   12:37

IP: 212.84.206.250

Šiais metais Lietuvoje įvyko trys referendumų iniciatyvos (ketvirta dar vyksta). Nė vienai iniciatyvai nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus (netikrintų surinktų parašų skaičius: 45 026; 109 933; 123 641). Iki šių metų buvo dar 16 referendumų iniciatyvų, kurių organizatoriams taip pat nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus. Ir tai nė kiek nestebina, kadangi tarybų Lietuvoje, 1989 metais, priimtas Referendumo įstatymas nustatė aukščiausią parašų kvotą, kurios nėra nė vienoje valstybėje. Palyginimui su nedemokratinėmis valstybėmis:
- Rusijoje gyvena 140 mln. gyventojų, referendumui inicijuoti reikia surinkti 2 mln. parašų, imant pagal Lietuvos principą, reikėtų 14 mln. parašų;
- Baltarusijoje gyvena 9,7 mln. gyventojų, referendumui inicijuoti reikia 450 tūkst. parašų, pagal Lietuvos analogiją reikėtų 970 tūkst.
Be to, Baltarusijos ir Rusijos gyventojai turi teisę dalyvauti vietos (miesto, savivaldybės ir pan.) referendumuose. Lietuvos piliečiai tokios teisės neturi, kadangi šios teisės nenumato Lietuvos Respublikos Konstitucija. Nors birželio 21 d. Seimas ratifikavo Europos vietos savivaldos chartijos papildomą protokolą dėl teisės dalyvauti sprendžiant vietos valdžios reikalus, kurio 2 straipsnio 2 dalies ii punkte viena iš nurodytų priemonių spręsti vietos valdžios reikalus yra REFERENDUMAS, tačiau, mes DEMOKRATINĖS valstybės gyventojai iki šiol neturime VIETOS REFERENDUMO!
Šių tiesioginės demokratijos teisių nebūvimas Lietuvoje leido susiformuoti visagaliams partokratiniams ir oligarchiniams klanams, kurių jokie rinkimai nesunaikins, kadangi rinkimai sukurti ne jų sunaikinimui, tačiau jų interesų apsaugai. Šiemet vyks 6 rinkimai į seimą, ir kaip visada, bus rinkėjų, kurie naiviai tikės, jog pagaliau balsuoja už tuos, kurie atstovaus ne kapitalo, tačiau piliečių interesus. Tačiau bus, kaip visada, – vienas pavardes pakeis kitos pavardės ir esama sistema toliau sėkmingai funkcionuos. Niekas kitas, jokie, net geriausi atstovai, negali tinkamai atstovauti piliečio, kaip jis pats. Tačiau sistema pati nenori reformuotis, nenori piliečiams suteikti tiesioginės demokratijos teisių, kurias turėdami jie galėtų kontroliuoti savo išrinktus atstovus ir priimti sprendimus svarbiausiais valstybės ar miesto klausimais.
Kadangi seimo nariai balsavo prieš demokratines teises, prieš tai, jog su rinkimais būtų surengtas referendumas dėl demokratinių teisių tautai suteikimo, tai vienintelis būdas, kurį šiandien turi piliečiai - tai boikotuoti rinkimus ir tokiu būdu parodyti, jog nepritaria ir nepalaiko esamos sistemos ir jos politinio elito, kuris pasisavino pagal Konstituciją tautai priklausančias suverenias galias, parodyti, kad tautai nereikalinga tokia valdžia, kuri negirdi piliečių. Kandidatuojančios partijos ir asmenys tokiam pasipriešinimui nepritars ir nepalaikys, jie kartu su valdžia ragins savo balsavimu paremti valdžią, kadangi jie nors ir aršiai kritikuoja sistemą, tačiau kartu labai nori į ją patekti, tapti jos dalimi, nauju klanu.
facebook.com/264586623602209/posts/101820073295413
SEIMO RINKIMŲ BOIKOTAVIMAS – TAI BALSAVIMAS UŽ TIKRĄ DEMOKRATIJĄ.
youtube.com/watch?v=W9XoqX2Rzjg

Alma

2012-08-29   10:11

IP: 81.7.78.57

Per 4 metus nenusprendę balsuoti seime dėl elektroninio balsavimo ne tik užsieniečiams, bet ir lietuvos gyventojams, esantiems Lietuvoje, nepadarys to iki šios seimo kadencijos pabaigos. Konservama ir Čaplikui tai nenaudinga, nes juos išmes iš seimo kaip muses iš barščių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Turkijoje keliavusi Dovilė: lagamine buvo ir maudymosi kostiumėlis, ir slidinėjimo akiniai nuotrauka, foto

Kelionės, Urbanizacijos paveikti miestai, sniegu padengtos viršukalnės, istorija žavintys muziejai. "Vis dažniau atsiranda...

Netoli Dovilų dega miškas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 16.22 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Ambersail II prestižinėje regatoje pelnė 3 vietą nuotrauka, foto

Sportas, Po 5 intensyvių lenktynių dienų prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ regatoje...

Sendvario seniūnijoje piktina šiukšlinantys statytojai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sendvario seniūnija yra tarsi nuolatinė statybų aikštelė. Tačiau naujakurių laimę temdo kai...

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...