2019 m. sausio 21 d. 16:42 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

E. Gentvilas prabilo apie A. Guogos ir E. Masiulio pokalbį: „Nebijai problemų su koncernu?“

2018-05-16, 18:12

Modesta Gaučaitė, lrytas.lt

E. Gentvilas prabilo apie A. Guogos ir E. Masiulio pokalbį: „Nebijai problemų su koncernu?“ nuotrauka, foto

Eugenijus Gentvilas.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

„MG Baltic“ ir Eligijaus Masiulio bylai pasiekus teismą ima aiškėti daugiau iki šiol nutylėtų detalių. Kalbėdamas lrytas.lt tiesioginėje transliacijoje Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas sakė apie tai, kad E.Masiulis gali turėti ryšių su Dariaus Mockaus vadovaujamu koncernu girdėjęs jau anksčiau.

Apie koncerno įtaką teigė nežinojęs

Paviešintoje Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje, kuri buvo skirta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) rašoma, kad 2006-aisiais buvo įsteigta koncerno „MG Baltic“ pilnai kontroliuojama partija. Nors dokumente partijos pavadinimas užtušuotas, nesunku nuspėti, kad tai – Liberalų sąjūdis.

Šiuo metu partijai vadovaujantis E.Gentvilas teigė, kad apie tai, jog koncernas galėjo turėti įtakos Liberalų sąjūdžio steigimui, nežinojo. „Jokio įtarimo, kad galėtų kas nors už to stovėti, kokia nors verslo grupuotė, nebuvo. <...> Man nebuvo žinoma, aš asmeniškai nebuvau susitikęs ir nesusitikinėjau. Esu STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba – Aut.) deklaravęs, kad mano vienintelis darbinis susitikimas su D.Mockumi ir Raimondu Kurlianskiu buvo 2002 metais“, – transliacijoje kalbėjo E.Gentvilas.

Jis tikino, kad partiją kūrė patys politikai, ne „MG Baltic“. Liberalų vedlys pasakojo, kad kurti naują partiją prireikė, nes buvusios Liberalų ir Centro sąjungos lyderis Artūras Zuokas buvo linksniuojamas neteisėtų žmonių laisvės suvaržymų istorijose, juodosios buhalterijos byloje ir t.t.

„Natūralu, kad turėdami partijos pirmininką, kuris buvo teisiamas, mes norėjome nuversti A.Zuoką. Pasisuko viskas taip, kad jis dalį mūsų, aktyvių partijos narių išmėtė, penki nariai sustabdė narystę partijoje. Galimybės nuversti A.Zuoką neliko. Tada pasirinkome Petro Auštrevičiaus iš anksto siūlytą scenarijų – kurti naują partiją“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas.

Naujos įsteigtos partijos lyderiai, pasak E.Gentvilo, tuomet sutarė, kad vadovaus P.Auštrevičius, kuris pats norėjo tapti partijos pirmininku. Juo tapti siūlyta ir pačiam E.Gentvilui, bet jis vadovauti Liberalų sąjūdžiui nenorėjo.

Dabartinis liberalų vedlys teigė, kad partija neatmeta galimybės kreiptis į teismą dėl dalykinės reputacijos menkinimo. Skųstis ketinama dėl to, jog VSD dokumente Liberalų sąjūdis vadinamas koncerno kontroliuojama partija.

Apie laiškus užsimindavo

Ne ką mažiau triukšmo nei VSD dokumentas, visuomenėje sukėlė ir „Lietuvos ryto“ paskelbtas prezidentės Dalios Grybauskaitės ir E.Masiulio susirašinėjimas.

- Ar E.Masiulis yra jums sakęs, kad susirašinėja su prezidente? lrytas.lt tiesioginėje transliacijoje klausimą išgirdo E.Gentvilas.

– Nė vieno laiško ir nė vienos žinutės nesu matęs, jis man tikrai nėra rodęs. Kadangi Seime netoli vienas nuo kito sėdėjome, jis man pasakydavo: „Ai, žinai, čia su prezidente savaitgalį susirašiau.“ Kažkada į telefoną žiūrėdamas kažką pasakė, bet nežinau žinute ar elektroniniu paštu susirašinėjo.

Jis pasakydavo, kad susirašo, bendrauja. Kaip dažnai, kokiais klausimais – nežinau. Aš dabar tikrai nepamenu, kažko reikšmingo jis nėra pasakęs ar pacitavęs. Bet mano atrodo tai mūsų partijos vidaus elgsenos klausimu – galbūt.

Apie kokius nors prokurorus, tyrimus, skalikus, šunininkystę ir kitus dalykus jis man nėra minėjęs. Bet pats faktas, jis man yra davęs suprasti, kad jis bendrauja su prezidente susirašinėdamas. Todėl aš tikiu, kad tie laiškai gali būti autentiški.

– O jūs pats esate gavęs laiškų iš el.pašto tulpes@lrpk.lt?

– Ne. Aš pats esu rašęs laiškus vienu ar kitu klausimu prezidentės patarėjams. Su prezidente, galbūt, kai Klaipėdos uoste dirbau esu kalbėjęs, ji man paskambino, aš jai neskambinau. Kalbėjome darbiniais dalykais. Jokio susirašinėjimo nesu turėjęs. Tapęs partijos pirmininku buvau pakviestas pasikalbėti.

A.Guoga paklausė apie koncerną

Kalbėdamas tiesioginėje transliacijoje E.Gentvilas prakalbo ir apie tai, jog dar gerokai prieš kilusį politinės korupcijos skandalą girdėjo užuominų, apie galimus E.Masiulio ryšius su koncernu.

- Jau skelbta, kad E.Masiulio susitikimų su „MG Baltic“ vadovais buvo ne vienas. Jis tuo metu buvo partijos pirmininkas, jūs – vienas ryškiausių partijos veidų. Jūsų bendravimo buvo daug. Ar jūs girdėjote apie tuos susitikimus, galimus susitarimus ir pan.?

– Aš girdėjau tik vieną kartą ir dabar jau galiu apie tai kalbėti, nes tai esu liudijęs STT. Galiu apsirikti dėl dienos, bet 2015-ųjų lapkričio 6-ąją, susitikime pas Antaną Guogą, dalyvavo taip pat E.Masiulis, G.Steponavičius ir aš. Pietavome, pietų metas, žmonės blaivūs

Aš girdėjau E.Masiulio kalbas apie kažkokius Antano Guogos biznius, suprask – galimas biznio problemas. Aš nesakau, kad nešvarus biznis, bet galimas jo problemas. A.Guoga pasako: „Ai, aš čia Modestą (Kaseliauską, buvusį VMI vadovą – Aut.) esu pasiėmęs, manau viską išspręsiu.“

O A.Guoga klausė Eligijaus, ar jis nebijo problemų su koncernu, bet nepaminėjo konkretaus koncerno.

Aš tik tiek užfiksavau, tai buvo penktadienis. Kitą antradienį, grįžęs į Vilnių, Eligijaus klausiau: „Apie kokį koncerną A.Guoga su tavimi šnekėjo?“ Jis atsakė: „Gal „MG Baltic.“ Na, galbūt.

Klausiau ar jam neatrodo, kad A.Guoga jį šantažavo, kad kažką žino apie tavo santykius su koncernu. E.Masiulis atsakė: „Baik tu, ten nieko blogo nėra.“ Noriu pabrėžti, kad tuo metu jau vyko E.Masiulio, R.Kurlianskio ir t.t. pasiklausymas.

Tai aš vienintelį tokį atvejį esu užfiksavęs iš A.Guogos, tai esu paliudijęs. Daugiau apie kokius nors ryšius aš nežinau, nežinojau. <...> Dabar sakau tai, ko negalėjau sakyti, nes baigėsi ikiteisminis tyrimas.

- O jūs dar bendraujate su E.Masiuliu?

– Ne. Po jo išėjimo iš partijos ir iš Seimo kalbėjomės tik du kartus – tai yra 2016 metų liepos 8-ąją, mano iniciatyva, norėjau pasikalbėti, kalbėjomės dviese. Paskui jau su jo advokatais 2016 metų rugpjūčio 23-ąją. Tai štai, jau dveji metai, kai mes nebendraujame išskyrus pasveikinimai su gimtadieniais žinutėmis.

Nenoriu bendrauti, nenoriu dviprasmybių. Aš ir taip neišvengiamai esu priverstas kalbėti apie šiuos dalykus, aiškinti, kad nieko nežinau. Gerbiau savo studentą, savo buvusį partijos vadovą. Atsitiko, kaip atsitiko. Dabar turime kitų problemų, o ne eiti, su E.Masiuliu bendrauti, klausinėti, kodėl taip padarė, kodėl neinformavo, kodėl nuslėpė. Tam yra teisėsauga.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Vadovauti Klaipėdos universitetui siekia vienas kandidatas – laikinasis rektorius Artūras Razbadauskas.

E. Masiulis Klaipėdos meru netaps - nesurinko parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, „MG Baltic“ byloje politine korupcija kaltinamas Klaipėdos mero posto norėjęs siekti...

Vetavo pataisas dėl lengvatos perkant tarnybinius butus nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo Seime priimtas pataisas, sukuriančias lengvatines sąlygas tarnybinių...

Klaipėdietis bagažinėje vežė 1000 pakelių cigarečių nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiestyje patikrinę automobilį ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...