2019 m. vasario 23 d. 13:24 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Dvasinė pagalba - reikalinga, bet neatrasta

Po mėnesio 15-ąjį gimtadienį švęsiantis Dvasinės pagalbos jaunimui centras (DPJC) praėjusią savaitę sukvietė klaipėdiečius į konferenciją "Už vaikus atsakingi visi", kurioje aptarė pagalbos jaunimui situaciją mieste.

Didelio susidomėjimo sulaukusios konferencijos metu apžvelgtas praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos mokyklose atliktas pagalbos jaunimui poreikio mieste tyrimas, kurio rezultatus pristatė psichologas ir lektorius Antanas Kairys.

Šis tyrimas - pagal Europos ekonominės erdvės ir finansinio mechanizmo bei Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų sistemą įgyvendinamo paprojekčio "Dvasinės pagalbos jaunimui centro darbuotojų ir savanorių įgūdžių stiprinimas ir kvalifikacijos kėlimas siekiant efektyviau patenkinti visuomenės poreikius" dalis. Gauta 137 920,59 Lt dydžio parama labdaros ir paramos fondui atvėrė galimybę atnaujinti darbuotojų įgūdžius, kritiškai įvertinti vykdomas programas bei populiarinti savanorystę.

Stresas, nesutarimai su tėvais, mintys apie bėgimą iš namų - visos šios bėdos nesvetimos daugumai jaunų klaipėdiečių. Respondentai aktualiomis temomis įvardijo ir patyčių, seksualinės bei fizinės prievartos, narkotikų bei suicido problemas.

Beje, dauguma - apie 70 proc. - apklaustų vaikų ir jaunuolių teigė, jog spręsdami savo bėdas pagalbos kreipiasi į draugus, ir tik apie 3 proc. - į mokyklos psichologą. Tyrimo metu buvo nagrinėti ir savanorystės klausimai - vaikų ir tėvų apklausa parodė, kad daugumai savanoriška veikla tebėra neatrasta žemė, kurios nauda ir vertingumas - migloti.

Neigiamas arba abejingas visuomenės požiūris į savanorystę - viena iš kliūčių jai išpopuliarėti. Tačiau jos propaguotojai nenuleidžia rankų, mat šios veiklos vertingumas - dvigubas.

Viena vertus, savanoriai gali laiku suteikti pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia, kita vertus, patys žengia asmenybės tobulėjimo keliu ir įgyja vertingų įgūdžių. DPJC vykdomo paprojekčio koordinatorės Danguolės Misiukonienės pateikti skaičiai - įspūdingi: vien per praėjusius metus centre buvo vykdomos 7 įvairios programos ir plušėjo 96 savanoriai, kurie miestui padovanojo net 6 357 neatlygintino darbo valandas.

Nuoseklumas ir kantrybė - geriausios priemonės gydyti ne tik palūžusią sielą, bet ir visuomenės piktžaizdes, - šią mintį iliustravo ne vieno konferencijos dalyvio pasisakymai. Pasak Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorės Jolantos Navickienės, prevencinio darbo švietimo įstaigose vizija - ne vienkartiniai projektai, o vieninga nenutrūkstama sistema, kuri aprėptų visus žmogaus amžiaus tarpsnius ir būtų pažįstama ir prieinama tam, kuriam prireikė psichologinės paramos.

Konferencijos metu pristatyto jaunimo poreikių tyrimo rezultatus DPJC komanda panaudos rengdama organizacijos strateginį planą ir atnaujindama programas.

Valerija LEBEDEVA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Skeletai spintoje: aiškėja, kad Tauragės politikų šeima suko verslą su buvusiu KGB viršininku nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Tauragės tarybos posėdyje Pranas Petrošius nusprendė kartą ir visiems laikams atsakyti į...

Nuo delfinų terapijos iki geoterminio vandens nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda – labai patrauklus miestas rekreacinių, turizmo ir sveikatinimo paslaugų...

Geriausias moterų futbolo treneris – „Bangos“ strategas nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilmingas 2018 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų vakaras, kuriame...

Burbulai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuva vėl dūzgia. Šįkart dėl korumpuotų teisininkų. Ponia Valentina dėl to nė...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 37 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 45 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...