2018 m. spalio 23 d. 17:09 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Dumpių gyventojai baiminasi regioninio sąvartyno kaimynystės

Dumpių gyventojai baiminasi regioninio sąvartyno kaimynystės  nuotrauka, foto

Aktualijos

Dumpių gyventojų ir miesto vadovų susitikime UAB "Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras" direktorius Š. Reikalas patikino dumpiškius, kad būsimajame regioniniame sąvartyne nebus nei dulkių, nei kvapo

Jau nekart rašėme, jog Klaipėdos pakraštyje, Dumpių kaime, numatoma įrengti regioninį buitinių atliekų sąvartyną. Jam įrengti bus panaudotos ES paramos fondų lėšos. Dumpiuose yra Klaipėdos miesto vandens valymo įrenginiai su atviru dumblo baseinu, čia taip pat veikia ir pavojingų atliekų aikštelė. Šių apylinkių gyventojai, susirūpinę dėl dar vieno atliekų šalinimo objekto - regioninio sąvartyno statybos, kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę. Penktadienį įvykusiame miesto vadovų ir gyventojų susitikime buvo aptarti jiems rūpimi klausimai.

Nuogąstauja dėl žemės kainos

Susitikime Savivaldybėje dalyvavo keli kreipimąsi pasirašę Gružeikių, Spengių sodų bendrijų, šių kaimų gyventojų atstovai. Anot vietos gyventojų, jiems daugelį metų tenka uostyti pūvančio dumblo dvoką iš valymo įrenginių, nerimą kelia šią vasarą atsiradusi pavojingų atliekų aikštelė. Kita vertus, gyventojai pripažino, jog dumblas mažiau dvokia, nes duobės yra nuolat užpilamos, o apsilankę pavojingų atliekų aikštelėje, kurią eksploatuoja bendrovė "Klaipėdos Toksika" įsitikino, jog ji tvarkingai įrengta. Panašu, kad gyventojai daugiau baiminasi dėl to, jog, jų manymu, dėl atliekų šalinimo objektų kaimynystės nuvertės čia įsigyta žemė, bus apribota gyvenamoji statyba.

"Dar mums kaimynystėje betrūksta krematoriumo", - sakė gyventojams atstovaujanti klaipėdietė Eglė Pocienė. - Kodėl visi šie objektai yra būtent Dumpiuose? Gal ir kitiems gyventojams reikėtų dalintis ekologine atsakomybe? Sąvartynas rengiamas per arti Klaipėdos miesto - vos dviejų kilometrų atstumu. Kodėl sąvartynui neparenkama kita vieta - toliau nuo miesto, kur mažiau gyventojų?"

Sąvartynas - europinio lygio

Klaipėdos miesto komunalinių atliekų sąvartynui valstybinio fondo žemėje Dumpių kaime vieta buvo parinkta dar prieš 11 metų. Šiuo metu eksploatuojamas Kalotės sąvartynas, į kurį vežamos komunalinės uostamiesčio atliekos, jau baigiamas užpildyti.

"Dumpiuose turėjo atsidaryti miesto sąvartynas, uždarius jį Kalotėje. Tačiau pagal Lietuvoje įgyvendinamą vieningą atliekų tvarkymo sistemos ISPA projektą, regione turi likti tik vienas sąvartynas", - sakė UAB "Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro" direktorius Šarūnas Reikalas. - Specialistų nuomone, Dumpiai yra optimaliausia vieta regioniniam sąvartynui. Juk pusė regiono gyventojų - klaipėdiečiai. O kuo sąvartynas toliau - tuo brangesni atliekų išvežimo kaštai".

Pasak direktoriaus, naujasis sąvartynas Dumpiuose bus įrengtas, laikantis griežtų ES reikalavimų, siekiant apsaugoti vandenį, dirvožemį nuo taršos, saugiai bus surenkamas filtratas, nuo kelio sąvartyną užstos 20 m aukščio pylimas, apsodintas medžiais.

"Nebus nei dulkių, nei kvapo, nei tokio atliekų kalno kaip Kalotėje", - sakė "Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro" direktorius Š. Reikalas, pakvietęs gyventojus aktyviai stebėti projekto įgyvendinimo procesą.

Gyventojams buvo įteikta po aplanką dokumentų kopijų apie būsimąjį Dumpių sąvartyną.

Regiono atliekų tvarkymui - 11 mln. eurų

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Leono Makūno, iškelti būsimą savartyną iš Dumpių, kaip to pageidauja gyventojų atstovai, nėra jokių galimybių.

"Klaipėdos regionui tai reikštų prarasti 11 mln. eurų investicijų į atliekų tvarkymo sistemą. Prieš gaunanat finansavimą iš Europos Sąjungos paramos fondų, projekto galimybių studija buvo patvirtinta septyniose savivaldybėse. Norint surasti kitą vietą sąvartynui prireiktų mažiausiai dviejų metų ir tektų vėl iš naujo ieškoti finansavimo.

Parenkant vietą sąvartynui Dumpiuose, nepadaryta jokių pažeidimų", - sakė administracijos direktorius L. Makūnas. Tokios pat nuomonės buvo ir miesto mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė: "Visur gyvena žmonės. Jeigu taip mėtysime iš anksto suplanuotus objektus iš vienos vietos į kitą, niekada neturėsime civilizuotai sutvarkytų sričių". 

Jolanta BENIUŠYTĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Dėl vėjo nutraukiami keltų reisai iš Senosios perkėlos nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl stiprėjančios vandens srovės uoste ir vėjo šiandien (spalio 23 d.)...

"Šeimos gydytojai nenori sergančių mažamečių" nuotrauka, foto

Sveikata, Didelį ligų bagažą turintys mažamečiai ir senjorai privačiose sveikatos priežiūros įstaigose dažnai...

STT sulaikė Šilutės rajono valdžią nuotrauka, foto

Kriminalai, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo...

„Vakarų ekspreso“ redakcijoje - Gitanas Nausėda nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį „Vakarų ekspreso“ redakcijoje lankėsi kandidatas į Lietuvos prezidentus Gitanas Nausėda.

Sveikata, Paskelbta prieš 3 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...