2018 m. balandžio 25 d. 17:27 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis - KGB agentai

(13)

Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis - KGB agentai nuotrauka, foto

Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis.

Aktorius Donatas Banionis ir dirigentas Saulius Sondeckis sovietų okupacijos metais buvo užverbuoti dirbti KGB agentais, paskelbė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Interneto svetainėje kgbveikla.lt skelbiama, kad D. Banionis turėjo agento „Broniaus“ slapyvardį, buvo užverbuotas 1970 metais ir teikė KGB žinias apie Amerikos lietuvius.

„KGB dokumentuose esama informacijos, kad agentas „Bronius“ užverbuotas 1970 m. spalio mėn., dėl jo dalykinių ir asmeninių savybių kontaktuojant su užsienio lietuviais“, - rašoma pažymoje.

KGB veiklą viešinančioje interneto svetainėje aprašomas tais metais vykęs jo apsilankymas Jungtinėse Valstijose „Santaros Šviesos“ federacijos kvietimu.

„Prieš kelionę agentas buvo instruktuotas apie JAV lietuvių veiklą, taip pat suteikta vertingos informacijos ir buvo duotos užduotys, kurias jis įvykdė. Agentas užmezgė ryšius su kai kuriais lietuvių išeiviais, kurie domino KGB. Pateikė juos charakterizuojančias žinias. Tai galėjo palengvinti operatyvinį darbą (sekimą) šių veikėjų vizito Lietuvoje metu“, – rašoma interneto svetainėje.

„KGB dokumentuose teigiama, kad ši agento „Bronius“ kelionė į JAV buvo naudinga ideologiniam darbui, t.y. tinkamam režimui Sovietų Sąjungos nušvietimui JAV lietuvių akyse. 1974 m. iš agentūrinio tinklo išbrauktas, tikėtina dėl to, kad tais metais buvo išrinktas LSSR Aukščiausios tarybos deputatu“, – nurodo centras.

S. Sondeckis, anot KGB dokumentų, buvo užverbuotas 1962 metais, turėjo agento „Saliuto“ slapyvardį ir agentūriniame tinkle buvo iki 1982-ųjų liepos. KGB domino į JAV emigravęs S. Sondeckio tėvas Jackus Sondeckis.

„KGB dokumentuose esama informacijos, kad S. Sondeckis užverbuotas 1962 m. ir agentūriniame tinkle buvo iki 1982-ųjų liepos. KGB domino S. Sondeckio tėvas Jackus Sondeckis, kuris buvo emigravęs į JAV ir priklausė VLIK valdybai ir redagavo laikraštį „Keleivis“ (KGB J. Sondeckį įvardijo objektu „Ded“).“, – skelbia kgbveikla.lt.

Anot dokumentų, 1967 metais KGB gavo informacijos, kad J. Sondeckis nori užmegzti ryšius su sūnumi ir nusprendė tuo pasinaudoti, siekta padaryti įtaką tėvui, kad jis atsisakytų nuo antisovietines veiklos ir atvyktų į Lietuvą, kur galima jį būtų sekti ir išnaudoti aktyviau. 1968 m. abiejų susitikimas buvo suorganizuotas Kanadoje, kur S. Sondeckis keliavo koncertuoti.

D. Banionis mirė 2014 metais, būdamas 90 metų amžiaus. S. Sondeckis – 2016-aisiais, eidamas 88-uosius metus. Jie abu buvo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Informacija apie D. Banionį ir S. Sondeckį pateikiama čia: http://www.kgbveikla.lt/lt/agentu-sarasas/agent/1679/banionis-donatas-s-juozo ir http://www.kgbveikla.lt/lt/agentu-sarasas/agent/1680/sondeckis-saulius-laurynas-jackovic

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Žymos: kgb

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Stasys

2018-01-10   23:06

IP: 5.59.44.32

Kažkada rusų artistė Ranevskaja pasakė: gražūs žmonės irgi šika....Taigi ne tik lietuviai šika ant savo įžymybių, šika ir ruskiai (turiu omeny Banionį ir Sondeckį). Šiandien iki pat plintuso buvo apšiktas rusų režisierius Eldaras Rezanovas. Apšikimq visada daro menkystos,nesugebantys nieko sukurti ar padaryti. Taip buvo visda. Žmogus - režisierius, sukures filmus „Karnavalo naktis“ ir kitus populiarius filmus– šiandien buvo išmurkdytas šūdo vonioje. Buvo pasakyta apie jo durnuma ir talento nebuvimą. O pasakotojai savo pasiūtimu ir tuščiažodiavimu tiesiog stulbino: Riazanova apkaltino net sovietų santvarkos problemomis...Ura.....

Nojus

2018-01-09   12:47

IP: 78.56.216.204

Nepriestarauju viesinimams, bet laikas pasirinktas itin nepalankus- ir didziosios metu sventes, ir Valstybes jubiliejus- blogiau nesugalvosi.Kaip turi jaustis kiti garbus sovietmecio zmones, kurie po ju mirties galbut bus apkaltinti bendradarbiavimu be galimybes apsiginti!? Ir baikim kovoti su mirusiaisiais- tesiilsisi jie ramybeje.

mano nuomone

2018-01-07   09:10

IP: 193.216.32.9

didžiausia bėda tai , kad po 1991 m valdant konservatoriams , liberalams , socdemams nebuvo atlikta desovietizacija ir nebuvo kgb agentams draudimo nors 10 m nedalyvauti politinėje veikloje bei tapti valdininku. Dar reikėjo suskaičiuoti visą Lietuvos turtą ir neleisti jo išparceliuoti , nereikėjo leisti kilnoti žemes ....Vienu žodžiu nebuvo to, kuriam tikrai rūpėtų atgavusi nepriklausomybę Lietuva ir lietuviai , o ne asmeninis turtėjimas. Manau 1991 apsivalius nebūtų reikėję seimo nariams ( už balsavo ir konservatoriai ir liberalai ir kiti ) dar 75 m neviešinti dirbusius su kgb , nes dabar mano galva , tie „užsislaptinę“ gali vaidinti „patriotus“ ir garsiausiai rėkti „ kremliniai, vatnikai , sovietinės lakierkos „ ir taip kiršinti bei skaldyti žmones. Noriu tikėti , kad būtume išvengę ir partinių sąrašų ir draugelių , kurie "įsikabinę " į biudžetą sugebėjo 28m metus „siurbti“ mūsų pinigus . Manau viešinti reikia dar likusius gyvus ir "aktyviai" dirbančius vardan tos Lietuvos , o tie jau išėję ... jau išėjo ir niekas nežinos tiesos ......Manau tai yra priežastis mūsų mizerinių pensijų, algų , o didelė tik emigracija ....liūdna.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių pastaruoju metu kritikos sulaukęs žemės ūkio ministras...

Žemės ūkio ministras traukiasi iš pareigų nuotrauka, foto

Savaitgalį, lyginant su kitomis lietingomis ir vėsiomis savaitės dienomis, šiluma į...

Lietus nesitraukia, bet savaitgalį laukiama šilumos nuotrauka, foto

Premjeras šį trečiadienį žada pranešti, ar žemės ūkio ministras gali toliau...

Premjeras šiandien spręs Broniaus Markausko likimą nuotrauka, foto

Vyriausybė teikia Seimui pataisas, kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų sąlygas...

Siūlo lengvinti užsieniečių tapimą partijų nariais nuotrauka, foto

Tikrino vaisių įmonę ir rado narkotikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Balandžio 25 d. Klaipėdos pareigūnai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos...

Transliavo rusišką TV - gavo 150 tūkst. eurų baudą nuotrauka, foto

TV ir radijas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skyrė 150 tūkst. eurų baudą televizijos...

Vieniši pensininkai bijo naujos sukčių bangos nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors įvairiose žiniasklaidos priemonėse dažnai pranešama ir įspėjama apie vis įžūlesnių sukčių...

„Neptūnas“ į Kėdainius išvyksta be Edgaro Želionio nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien nuo 18 val. Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Kėdainiuose žais Lietuvos krepšinio lygos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 44 min.

TV ir radijas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...