2018 m. gegužės 23 d. 19:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Dėl JOS trys vyrai ners į Baltijos bangas

(20)

2009-06-10, 12:00

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Dėl JOS trys vyrai ners į Baltijos bangas nuotrauka, foto

Prieš kelias savaites "Vakarų ekspresui" drąsiai pareiškę, kad baidarėmis ruošiasi perplaukti Baltijos jūrą, trys klaipėdiečiai savo sumanymo atsisakyti neketina. Liepos 27-ąją Jurdanas Butkus, Marius Norvaišas ir Paulius Paulionis žada startuoti iš Elando (Švedija) ir, atsižvelgiant į orą bei vėjo kryptį, per keletą parų įveikti apie 300 kilometrų iki Klaipėdos.

Šį savo žygį trijulė skiria Lietuvos vardo tūkstantmečiui bei visiems drąsiems lietuviams, išdrįsusiems nerti į Baltijos bangas - Arūnui Rinkevičiui, Vidmantui Urbonui, Vytautui Germanavičiui, Vytautui Žaliui, Audriui Skurvydui ir prieš 15 metų tragiškai žuvusiam klaipėdiečiui Gintarui Paulioniui, kurio sūnus Paulius pats išbandys kadaise tėvo nuplauktą maršrutą.

Į jūrą vyrai ruošiasi pakiliai nusiteikę ir apsiginklavę šūkiu "Dėl tavęs aš perplauksiu jūrą".

"Kiekvienas svajoja perplaukti savo jūrą. Vieniems jūra - tai savo rankomis pasodintas medis, kitiems - pastatytas namas ar doru žmogumi užaugintas vaikas. Mes ne svajojame, o norime perplaukti Baltijos jūrą. Ne dėl to, kad ieškotume nepamatuotų iššūkių ar vaikytumėmės rekordų. Be jūros mūsų ir jūsų gyvenimas būtų gerokai skurdesnis. Kiekvienas mūsų į šį žygį deda savas viltis ir skirtingas prasmes. Tačiau visus tris mus jungia tas pats troškimas - dovanoti šį plaukimą TAI, kuri mums visiems brangiausia ir į kurią visuomet norisi grįžti net iš pačių nuostabiausių pasaulio kampelių, - Tėvynei Lietuvai", - taip savo žygio prasmę įvardija Jurdanas, Marius ir Paulius.

Ilgai brandintas tikslas

Visiems trims vyrams šis plaukimas nėra spontaniškai į galvą šovusi mintis, o ilgai brandintas gyvenimo tikslas.

"Kai žmonės manęs klausia, kam visa tai, pusiau juokais, pusiau rimtai atsakau: čia vietoje medžio pasodinimo. Dar vienas stimulas - išbandyti savo jėgas, patirti kažką tokio... Mintis perplaukti Baltijos jūrą kilo prieš penkerius, o gal net septynerius metus. Iš pradžių galvojau plaukti jachta, tačiau netikėtai pirminė idėja išsirutuliojo iki šio projekto. Kažkada užsirašydamas dalykus, kuriuos norėčiau padaryti gyvenime, įrašiau: "Perplaukti Baltijos jūrą." Dabar šį įrašą galėsiu išbraukti", - pasakoja Marius, juokaujantis, kad greičiausiai gimė su irklais, nes į pirmą žygį baidarėmis plaukė būdamas vos pusantrų metukų. Vėliau M. Norvaišas ne kartą savo jėgas išbandė Lietuvos bei užsienio vandenyse ir kasmet surengia po keturis rimtus žygius.

Marius Norvaišas, Jurdanas Butkus ir Paulius Paulionis savo žygį trijulė skiria Lietuvos vardo tūkstantmečiui bei visiems drąsiems lietuviams, išdrįsusiems nerti į Baltijos bangas.

Pasak. P. Paulionio, gali išgirsti tūkstančius pasakojimų, perskaityti šimtus knygų, tačiau tai niekada nebus tikras, paties patirtas išgyvenimas. Galbūt todėl nuo vaikystės jį traukia dalykai, kuriems reikia drąsos, vidinės jėgos ir gebėjimo nugalėti save.

Paulius yra "Fire Walking Institute of Researh and Education" (JAV) instruktorius, laisvu laiku Lietuvoje organizuojantis motyvacinius mokymus vaikštant per žarijas. Taip pat jis važinėja motociklais, valdo jėgos aitvarus, yra Lietuvos šunų kinkinių sporto klubo "Aliaska" narys.

"Per Baltiją sugalvojau plaukti prieš gerus trejus metus ir planavau tai padaryti 2010-aisiais. Bet mes planuojam, o Dievas juokiasi", - šypsosi vyras, neslepiantis, kad plaukimą skirs valtimi "Alfred Jensen" Baltiją perplaukusio ir prie Lietuvos krantų žuvusio tėvo atminimui.

Gimė per gimtadienį

Tačiau Pauliaus ir Mariaus planus pakoregavo ne Dievas, o Jurdanas. Būtent jis pirmasis garsiai ištarė "plauksiu". Tą ilgai širdy nešiotą žodį su džiaugsmu pasigavo P. Paulionis bei M. Norvaišas ir pasiūlė Jurdanui jungtis į komandą ir plaukti trise.

"Man ši idėja kilo prieš dvejus metus. Tada pamaniau: jei Urbonas vienas gali perplaukti jūrą, tai kodėl negalėčiau aš to paties padaryti baidare? Pirmą kartą apie tai garsiai prasitariau pernai per savo gimtadienį. Daugelis nepatikėjo. Tada dar nesumojau, kad būtent šiais metais bus minimas Lietuvos vardo tūkstantmetis. Taigi atsirado dar vienas papildomas stimulas įgyvendinti šį sumanymą", - prisiminė idėjos ištakas J. Butkus.

Jo idėja - plaukti iš Švedijos namo, į Klaipėdą: "Aš nenoriu bėgti iš Lietuvos. Šis plaukimas galėtų simbolizuot visų po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių grįžimą į savo Tėvynę. Gal skamba keistai, bet tokia mano mintis. Džiugu, kad jai pritarė ir Marius bei Paulius."

Jurdanas - aktyvus Klaipėdos orientavimosi sporto klubo "Jaunystė" narys ir baidarių sporto entuziastas, dalyvaujantis daugumoje šalies vandens ir kitokių, fizinės ištvermės reikalaujančio sporto varžybų.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad gegužės mėnesį J. Butkus padarė būsimo žygio repeticiją - sėkmingai pasirodęs Lietuvos tūkstantmečio regatoje jis nuo Vilniaus iki uostamiesčio baidare per 5 paras įveikė 430 kilometrų.

Šiuo metu Jurdanas, Paulius ir Marius intensyviai treniruojasi ir ieško specialaus, šiam žygiui būtino inventoriaus, nuo kurio priklauso žygio saugumas ir sėkmė.

"Reikia prisijaukinti ne tik jūrą, bet ir įrangą, kurią dar ne visą esame sukomplektavę ir su kuria žygio metu būsime kelias dienas neišskiriamai "suaugę". Todėl su didžiuliu dėkingumu priimsime bet kokią pagalbą, kuri mums padės lengviau įgyvendinti užsibrėžtą tikslą", - sakė Baltijos jūrą siekiantys perplaukti trys klaipėdiečiai.

Rolanda LUKOŠEVIČIENĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Dzordzas

2010-05-02   07:39

Taip, kelio atgal nėra ir mes neiruošiam trauktis. Iki starto liko 18 dienų.
Aci0 už gerus palinkėjimus.

2010-05-02   07:39

Vytautas Germanavicius, Audronis S*****ydas ir Vytautas Zalys linki Jums vakaru vejo! Na, pagaliau. VZ

2010-05-02   07:39

Vytautas Germanavicius, Audronis S*****ydas ir Vytautas Zalys linki Jums vakaru vejo! Na, pagaliau. VZ

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Antradienį skėčius reikėtų pasiimti daugelyje rajonų, o artėjant savaitgaliui sugrįš vasariška...

Savaitgalį žadami net 27 laipsniai šilumos nuotrauka, foto

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB....

S. Sondeckis ir D. Banionis su KGB nebendradarbiavo nuotrauka, foto

„MG Baltic“ ir Eligijaus Masiulio bylai pasiekus teismą ima aiškėti daugiau iki...

E. Gentvilas prabilo apie A. Guogos ir E. Masiulio pokalbį: „Nebijai problemų su koncernu?“ nuotrauka, foto

Didžiausia kibernetinių patyčių auka save vadinanti socialinė aktyvistė Monika Levinski (Monica Lewinsky)...

Lietuvoje lankysis Monika Levinski nuotrauka, foto

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Kairių poligone griaudėjo haubicų šūviai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose vyko netiesioginės ugnies paramos kovinio...

Lietuvos paštas žada patogumų ir naujovių nuotrauka, foto

Ūkis, Permainas išgyvenantis valstybės valdomas Lietuvos paštas palengva modernizuojasi. Miestuose ir rajonuose kai...

Kultūra, Paskelbta prieš 30 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...