Bankomatas: netikėtos radybos virto vagyste

Bankomatas: netikėtos radybos virto vagyste

Kretingiškis 80-metis Vytautas Špokas, „Swedbank“ patalpose esančiame bankomate aptikęs 100 eurų, sutriko ir juos pasiėmė, manydamas, kad, jei pinigų kažkas pasiges, pagal jo kortelės duomenis bei kamerų fiksuotą įrašą galės jį surasti. Tačiau atsitiko taip, kad senolis turėjo reikalų su policija, o jo neryžtingumas buvo įvertintas kaip grynų gryniausia vagystė.

Pinigai „išmušė iš vėžių“

V. Špokas pasakojo internetu eilinį kartą susimokėjęs mokesčius, tačiau, kilus įtarimų, ar gerai atliko operacijas, nuėjęs į „Swedbank“ pasitikrinti, ar iš kortelės išskaičiuoti pinigai. „Ten stovi 3 bankomatai: pirmasis nepriėmė kortelės, o, kai priėjau prie antrojo, šis blykčiojo. Norėjau kišti kortelę, bet žiūriu – kyšo pinigai – 2 banknotai po 50 eurų. Aplinkui nė vieno žmogaus, galvoju: paimsiu pinigus, gal kažkieno kortelę pavogė ir vagis pabėgo nespėjęs pasiimti pinigų. Arba kas pamatęs, sakys – atiduok, čia mano pinigai. Paėmiau kupiūras, palaukiau, galvoju, gal kas pasiges jų, bet niekas taip ir negrįžo“, – pasakojo vyras.

Vytautas neslėpė, jog suabejojęs banko darbuotojomis: „Paliksiu pinigus, o kaip paskui įrodysiu, kad joms įdaviau?“

Grįžęs namo apie šį nutikimą jis papasakojo regos negalią turinčiai savo žmonai Aldonai. Abu svarstė, ką daryti. „Sakiau, dieve dieve, gal tam žmogui pinigų labai reikia, o pas mus guli. Kaip taip nutiko, kad paliko juos?“ – „Pajūrio naujienoms“ pasakojo A. Špokienė.

„Tą šimtinę padėjau į sekciją, kad grąžinčiau tam, kas ją paliko. Mačiau kameras, galvoju – bankas praneš, kam sugrąžinti pinigus, – aparatas juk užfiksavo, kad po to užmaršaus žmogaus bankomatu naudojausi aš“, – atviravo kretingiškis.

Moteris prašė nebausti

Praėjus mėnesiui, V. Špokas išnešė į kiemą šiukšles ir pamatė įsukant policijos ekipažą. „Pareigūnai priėję sako – pasisavinai pinigus. Paaiškinau – ne, tebeturiu, einam parodysiu, kur padėjau, nes noriu grąžinti tam, kam jie priklauso“, – tvirtino jis.

Pinigus bankomate palikusi kretingiškė R. M. (pageidavo jos neviešinti) iš pradžių kreipėsi į banko vadovybę. „Po kiek laiko man paskambino iš banko ir pasakė, kad pinigus pasisavinęs žmogus identifikuotas, ir aš privalau kreiptis į policiją“, – atviravo moteris. Ji neslėpė pinigus bankomate palikusi per išsiblaškymą, nes vienu metu maigiusi telefono klavišus, pasigedusi jų po kažkiek laiko.

V. Špokui atvykus į Kretingos policijos komisariatą pas tyrėją Kristiną Bruzdeilynaitę, buvo pakviesta ir R. M., kuriai jis pinigus išsyk sugrąžino. Moteris tvirtino iš pagarbos senoliui tyrėjos prašiusi jo nebausti, tačiau pareigūnė pasakiusi, jog surašytas pažeidimo protokolas, ir atšaukti tvarkos negalinti.

V. Špokas buvo nubaustas 45 eurų bauda, kurią privalo sumokėti ligi rugsėjo 8 d., antraip byla būsianti išsiųsta į teismą, ir vyrui gresia nuobauda ligi 300 eurų. Pagal administracinės teisės kodekso 108 str. 1 dalį už panašų nusižengimą numatoma bauda nuo 90 iki 300 eurų, tačiau senoliui geranoriškai grąžinus pinigus, minimali bauda buvo sumažinta perpus.

Bauda – tyrimo pasekmė

Į redakciją raudodama paskambinusi 83-jų Vytauto Špoko žmona Aldona guodėsi, jog šioje istorijoje labiausiai skaudina tai, kad jiedu buvę apvaginti.

„Tiek metų dirbau siuvėja – svetimos atraižos nesu pasisavinusi. Vytautas ligi pensijos ėjo į jūrą. Nieko nei iš žmogaus, nei iš valstybės nesam pavogę, ir staiga tapome vagimis. Juk vyras tam ir saugojo pasidėjęs tą šimtinę, kad koks sukčius jų nepasisavintų. Negaliu atsitokėti, kad apvagino ir dar baudą uždėjo. Gyvenam iš kuklių pensijų – tegaunam vos po 200 eurų, taupom vaistams, kurui. Tie atimti eurai mums yra labai dideli pinigai“, – atviravo A. Špokienė.

Senoliai sakė norintys paviešinti šią situaciją, kad ir kiti žmonės pasimokytų, kaip, norėdamas gero, gali būti apkaltintas ir nubaustas. Tačiau Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas laikosi tvirtos nuomonės, jog šis atvejis yra gryniausia vagystė: „Žmogus pinigus rado ne kažkur gatvėje, o bankomate, esančiame banko patalpose. Pinigai – svetimi, o jis įsikišo juos į kišenę. Argi tai – ne vagystė?“

Jo žodžiais, vyras tame pačiame banke privalėjo ieškoti apsaugos darbuotojo, jei nepasitikėjo banko darbuotojais, arba pranešti policijai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder