2015 m. gegužės 27 d. 08:36 val., trečiadienis

Lietuvos naujienos

Auksinė žemaitės širdis

(3)

2013-04-14, 12:04

Sidas AKSOMAITIS, „Respublika“

Auksinė žemaitės širdis nuotrauka, foto

© Alvydo JANUŠEVIČIAUS nuotr.

Su cukriniu diabetu nuo vaikystės kovojanti plungiškė 15-metė Ieva Krivickaitė nesugebėtų nuversti kalnų, tačiau ši jauna mergina jau padarė kur kas daugiau, nei per visą gyvenimą geba nuveikti dažnas suaugęs žmogus. Ievos sukurtas stebuklas suteikė viltį išgyti onkologine liga sergančiai 2 metų Augustei.

300 tūkst. litų - tokią sumą mažosios Augustės gydymui paaukojo žmonės iš Lietuvos ir įvairių pasaulio kraštų, padėti mažylei suskubę vyresniosios jos draugės nutiestais pagalbos tiltais. O pagalbos Augustei Ieva ieškojo, kur tik pajėgė: rinkdama aukas beldėsi į žmonių duris, iš sakyklos kreipėsi į tikinčiuosius bažnyčioje, socialiniame tinkle - į geros valios žmones visame pasaulyje...

Tvirtoves griauna kūdikių lūpos

Pranciškonas Gediminas Numgaudis Ievai ieškant geros valios žmonių ėjo Pakutuvėnų Šv.Antano Paduviečio parapijos klebono pareigas ir leido paauglei iš sakyklos kreiptis į tikinčiuosius. Kunigas „Respublikai“ sakė, kad toks jaunos merginos poelgis - unikalus per visą jo tarnystės Dievui laiką.

„Pirmiausiai į mane pagalbos kreipėsi Ievos mama, - prisiminė brolis G.Numgaudis OFM. - Telefonu paskambinusi moteris guodėsi, kad jos dukra serga sunkia diabeto forma, kad gydosi Kauno klinikose ir prašė pasimelsti už ją. Aplankyti sergančiąją Kauno klinikose man nepavyko, tačiau maldose nuolat prašiau, kad Viešpats jai padėtų“.

Su Ieva kunigas netikėtai susitiko praėjus keliems mėnesiams po Ievos mamos skambučio. Išvydęs paauglę merginą, kuri nedrąsiai pravėrė raštinės duris ir pasisakė ieškanti pagalbos savo sergančiai mažajai draugei, kunigas intuityviai suvokė, kad čia ta pati Ieva, kuriai Dievo malonės jis prašo maldose. Tai netrukus patvirtino ir jaunoji viešnia.

„Po mišių pakviečiau Ievą prie sakyklos ir ji papasakojo susirinkusiems tikintiesiems apie savo rūpestį dėl mažosios draugės, - prisiminė brolis Gediminas. - Man buvo labai gražu, kad paauglė mergina atėjo į bažnyčią su tokia intencija. Džiaugiausi, kad ji neabejinga svetimai bėdai ir kad žmonės atsiliepė į jos prašymą“.

Pranciškonas G.Numgaudis „Respublikai“ sakė, kad taurus 15-metės poelgis jam asocijuojasi su viena citata iš Šventojo Rašto.

„8-ojoje psalmėje autorius, įkvėptas Šventosios Dvasios, teigia: „Viešpatie, tu kūdikių lūpomis sugriauni priešų tvirtoves“, - citavo Šventąjį Raštą brolis Gediminas.

Žmonių nepasitikėjimo tvirtoves sugriovusi ir jų gerumą atvėrusi Ieva išrinkta „Metų vilties“ nominacijos laureate TV3 rengiamuose projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimuose.

Pirmą dieną tesurinko 50 litų

Svajonė padėti mažajai Augustei Ievos širdyje įsižiebė užpernai prieš Kalėdas, kai 15-metė, paūmėjus ligai, beveik pusmetį praleido Kauno klinikose. Čia jaunoji žemaitė ir susipažino su Auguste bei ją slaugančia mama Jolita Matkevičiene.

„Mes apie porą mėnesių ligoninėje praleidome kartu ir labai prisirišome vieni prie kitų, - pasakojo Ieva „Respublikai“. - Ligoninėje kartu sutikome ir Kalėdas. Prieš Naujuosius metus mane išleido namo, o Augustė su mama liko ten. Buvo labai liūdna išsiskirti, žinant, kad Augustės dar laukia ilgas gydymas“.

Ieva žinojo, kad regos nervo vėžio kamuojamai mažajai jos draugei gali padėti Vokietijoje atliekama protonų pluošto terapija. Žinojo ir tai, kad šiai procedūrai atlikti reikės mažiausiai 200 tūkst. litų, kurių sergančios mažylės mama neturi.

„Pirmiausiai paprašiau, kad ligoninėje Augustę prižiūrėti likusi jos mama atsidarytų banko sąskaitą, į kurią būtų galima pervesti pinigus, - prisiminė Ieva. - Kai sąskaita jau buvo atidaryta, įkėliau Augustės nuotrauką į vieną socialinį tinklą, jame sukurtoje anketoje aprašiau visą situaciją. Laikui bėgant prie socialiniame tinkle sukurtos Augustės grupės prisijungė labai daug žmonių, jie siūlė pagalbą, teiravosi apie Augustės sveikatą“.

Tačiau pradžia buvo nelengva. Pernai prieš Velykas išėjusi rinkti aukų Augustei Ieva su draugėmis per dieną tesurinko vos 50 litų. Ievos mama Jūratė Krivickienė prisiminė tąkart dukrai pasakiusi, kad nieko iš šio sumanymo nebus. Bet Ievai rankos nenusviro.

„Tikėjau, kad gerų žmonių yra daug, - teigė Ieva „Respublikai“. - Tiesiog žinojau, kad reikia surinkti pinigus, kad mes darysime viską šiam tikslui pasiekti. Tai, kad pavyko - ne mūsų, o visų aukojusių žmonių nuopelnas“.

Pagalbos mažajai draugei Ieva ieškojo ir Dievo namuose, ir lankydamasi tėvų susirinkimuose Plungės Ryto pagrindinėje mokykloje, kurioje mokosi pati. 15-metės sužadintas žmonių gerumas pamažu virto į galingą cunamį, kurį dar labiau sustiprino prie paramos akcijos gausiai prisijungę lietuviai iš užsienio.

Užsidegimo pavydėjo ir suaugusieji

Ievos klasės auklėtoja Danutė Garbenčienė „Respublikai“ pasakojo, kad į paauglės iniciatyvą mokyklos bendruomenė žvelgė nevienareikšmiškai.

„Nėra ką slėpti - iš pradžių buvo ir skeptiškai žiūrinčių į tokį Ievos užsidegimą, - prisiminė auklėtoja. - Ir aš pati iš pradžių visą šį jos sumanymą vertinau su nemaža atsargumo doze. Traukėme pečiais ir galvojome, kas čia bus. O Ieva, nekreipdama dėmesio į skeptikus, apie pagalbos laukiančią mergaitę pasakojo ir per klasės valandėles, ir per tėvų susirinkimus, ir per pertraukas. Augustės ligos istorija mums buvo kaip ant delno“.

Ieva su savo drauge Eligija pynė apyrankes, jas pardavinėjo, prekiavo sodo gėrybėmis, rinko aukas. Sergančiai mergaitei aukas iš tikinčiųjų rinkti ketinusi paauglė iš vienų Dievo namų buvo išprašyta lauk, tačiau ir tai neatšaldė jos ryžto. Tada jaunoji žemaitė sėdo į taksi ir nuvažiavo į Pakutuvėnus, esančius už keliolikos kilometrų nuo Plungės - pas pranciškoną G.Numgaudį. Brolis Gediminas ją suprato ir leido rinkti aukas po pamaldų. Kai tikintieji po pamaldų kartą suaukojo apie 1 tūkst. litų, džiaugsmo ašaros sužibo ir Ievos, ir jai talkinusių draugių akyse.

„Ievos ryžtas ir užsispyrimas darė įspūdį visiems - ne vienas suaugęs žmogus jai pavydėjo tokio užsispyrimo siekiant tikslo, - sakė „Respublikai“ D.Garbenčienė. - Kiek ji pastangų įdėjo, kur tik jos nebuvo! Jos buvo pilna visur. Ir tada mes patikėjome, kad ji tikrai pasieks savo. Ji yra valingas ir tvirtas žmogus, sportuoja, lanko karatė treniruotes. Neseniai vykusiose Lietuvos jaunučių karatė pirmenybėse Ieva iškovojo trečią vietą“.

Lietuvių kalbą dėstanti pedagogė prisiminė, kad viename iš pastarųjų rašinių Ieva rašė, jog sportas yra didysis jos mokytojas, padedantis atsitiesti nuo visų sveikatos bėdų ir kitų negandų.

„Nors Ievą pačią kamuoja liga, ji gyvena tuo, kad padėtų kitiems, - teigė D.Garbenčienė. - Ir dabar ji užsiėmusi panašia veikla - renka aukas sunkiai sergančiam berniukui“.

reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2013-11-05   14:34

IP: 187.162.110.46

Hi would you mind sharing which blog ptrfloam you're using? I'm looking to start my own blog in the near future but I'm having a hard time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something unique. P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!

2013-10-22   02:43

IP: 174.68.71.225

Actually you're wrong (no offense) This is not giisrbeh What it is, if you look at the original song it is called Ievan Polkka its a story about a girl and a guy who dance or something. Either look it up on google or wikipedia or on a youtube vid with the song on it or ask a youtuber who had the vid if it doesn't have the info

2013-10-21   15:01

IP: 188.143.232.12

such amazing piecurts I'm in love with the last two!!! would you like to follow each other on GFC, facebook and bloglovin?? let me know dear! happy weekend:)Leonorthesparklinglemon.blogspot.com

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

reklama

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybės įmonė „Oro navigacija“ sutarė su Nyderlandų kompanija „Mammoet“ dėl Baltijos...

Susitarta dėl nuskendusio "An-2" skenavimo nuotrauka, foto

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad į Baltijos jūrą nukritusio lėktuvo „An-2“...

Prezidentė dėl "An-2": kapoti galvas turbūt neverta nuotrauka, foto

Kuršių nerijoje darbą pradeda kopų sargai, kurie budės 12 valandų per parą...

Kopose pradedamas pažeidėjų stebėjimo sezonas nuotrauka, foto

Baltijos jūroje katastrofą patyrusio lėktuvo An-2 detalios apžiūros po vandeniu bus...

Pradedami lėktuvo An-2 iškėlimo darbai nuotrauka, foto

Gegužės 27-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

"Klaipėdos granitas" namuose nusileido "Sūduvai" nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygos 14-ojo turo rungtynėse antradienį Marijampolės "Sūduvos" komanda...

Susitarta dėl nuskendusio "An-2" skenavimo nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Valstybės įmonė „Oro navigacija“ sutarė su Nyderlandų kompanija „Mammoet“ dėl Baltijos...

"Braliukai", skelbiantys meilę Lietuvai ir krepšiniui nuotrauka, foto

Žmonės, „Kur krepšinis, – ten mes, kur Lietuva, – ten irgi mes“, –...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 11 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 12 val.

reklama

reklama

Naudinga informacija

reklama

reklama

reklama

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...