2019 m. gegužės 25 d. 12:51 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Atskirų banko darbuotojų neformalus požiūris nėra pagrindas Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiksmams, teigia MPT

Atskirų banko darbuotojų neformalus požiūris nėra pagrindas Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiksmams, teigia MPT nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Du banko valdybos nariai - Vaidievutis Geralavičius ir Darius Petrauskas trečiadienį banko "Snoras" žlugimo aplinkybes tiriančiai laikinajai Seimo komisijai teigė, kad Premjeras Andrius Kubilius apie "Snoro" problemas buvo informuotas dar 2009 metais. Tai po trečiadienį vykusio posėdžio sakė komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

"Du Lietuvos banko valdybos nariai - Vaidievutis Geralavičius ir Darius Petrauskas sakė, kad jie matė galimas problemas "Snoro" banke 2009 metais, kad jie informavo ir bandė informuoti tą, ką jie galėjo, ir kad, jų nuomone, būtų buvę daug mažiau nuostolių, jeigu būtų tada reaguota į jų pareiškimus arba siūlymus", - sakė V. Mazuronis.

Tuo tarpu trečiadienio vakarą išplatintame Ministro Pirmininko Tarnybos (MPT) pranešime teigiama, kad "atskirų banko darbuotojų neformalus požiūris (...) nėra pagrindas Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiksmams" ir kad "Vyriausybė Lietuvos banko apie konkrečias problemas bankiniame sektoriuje pirmą kartą buvo informuota 2011 m. lapkričio 16 d.".

"(...) už komercinių bankų sistemą - sisteminės rizikos vertinimą ir atskirų bankų priežiūrą - Lietuvoje buvo ir yra išimtinai atsakingas Lietuvos bankas. (...)

Vyriausybė disponuoja tik oficialiai prieinama informacija, taip pat oficialiai Lietuvos banko teikiama informacija, kai remdamasis atitinkamais įstatymais Lietuvos bankas fiksuoja poreikį tokią informaciją teikti. (...) Oficiali Lietuvos banko pozicija iki 2011 m. lapkričio 16 d. buvo tokia, jog grėsmių bankiniame sektoriuje, dėl kurių būtų reikalingi Vyriausybės veiksmai, nėra. (...) Vyriausybė Lietuvos banko apie konkrečias problemas bankiniame sektoriuje pirmą kartą buvo informuota 2011 m. lapkričio 16 d. - kaip tai numato Lietuvos Respublikos įstatymai ir (...), atsižvelgdama į Lietuvos banko siūlymą, tą pačią dieną priėmė sprendimą perimti banko akcijas visuomenės reikmėms, kaip yra numatyta Finansinio tvarumo įstatyme", - teigiama MPT išplatintame pranešime.

Banko "Snoras" žlugimo aplinkybes tirianti laikinoji Seimo komisija turės iki šių metų birželio 1 d. pateikti Seimui savo išvadas ir pasiūlymus, jai teks atsakyti į 14 klausimų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Valstybinės reikšmės keliuose bus išjungti 139 „inkilais“ vadinami greičio matuokliai

Keliuose bus išjungti 139 greičio matuokliai nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėda, Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Kas valdo pasaulį: nuo absurdo teorijų iki tiesos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sąmokslo teorijos (pavyzdžiui, apie kino studijoje filmuotą išsilaipinimą mėnulyje arba Lietuvą užvaldžiusį...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 50 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...