Atskalūnai sukūrė naują partiją

Atskalūnai sukūrė naują partiją

Šeštadienį į steigiamąjį suvažiavimą susirinko naujos politinės partijos - Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) - steigėjai.

Partijos pirmininku buvo pasiūlyta viena Gedimino Kirkilo kandidatūra. Už jį susirinkę naujos partijos steigėjai balsavo vienbalsiai. Bendru sutarimu buvo išrinkti ir pirmininko pavaduotojai. Jais tapo Juozas Bernatonis, Premjero patarėjas Elvinas Jankevičius, Širvintų rajono administracijos direktorė Ingrida Baltušytė Četrauskienė, Petras Čimbaras, Kęstutis Daukšys, Andrius Palionis, Živilė Pinskuvienė, Andrius Šedžius, Irena Šiaulienė.

Suvažiavimo pradžioje paskelbta, kad LSDDP steigėjų yra gerokai daugiau kaip 4000 piliečių, o juos atstovauti į steigiamąjį suvažiavo virš 600 žmonių.

Įžanginėse kalbose kalbėta apie modernios socialdemokratinės partijos kūrimą, siekį tęsti konstruktyvius „valstiečių“ vyriausybės darbus. Negailėta kritikos dabartiniam Lietuvos socialdemokratų partijos lyderiui Gintautui Paluckui. Tiek G. Kirkilas, tiek sveikinimo žodį taręs Premjeras Saulius Skvernelis pastarąjį kaltino dėl siekio sugriauti Vyriausybę ir socialdemokratų partiją. Apibendrindamas savo kalbą, Premjeras teigė, kad lažintųsi, jog kuriama partija turi didelių perspektyvų.

Kritikos strėlė lėkė ir konservatoriams. Jie kritikuoti tiek dėl šalies ekonomikos, tiek dėl nacionalinio saugumo klausimų.

Įžanginį žodį taręs G. Kirkilas teigė, kad šiandieninio suvažiavimo ir iniciatyvos steigti naują partiją galėjo ir nebūti, jeigu būtume paklusę naujų ir senų nenusisekusių lyderių nurodymams ir sugriovę kairiojo centro valdančiąją koaliciją.

Savo kalboje G. Kirkilas nepraleido progos įgelti Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkui G. Paluckui, pabrėždamas, kad jo sprendimai yra žalingi Lietuvos socialdemokratams, tiek konservatoriams, kuriuos G. Kirkilas kaltino stabdant pažangą Lietuvoje.

„Jeigu būtume pasidavę pralaimėjimo nuotaikoms, būtume praradę ryžtą ir taip pritarę konservatorių žūtbūt atėjimo į valdžią prieš Lietuvos žmonių valią, planui“, - pabrėžė G. Kirkilas.

Politikas pabrėžė, kad Lietuvos ekonomika auga ir leido suprasti, kad naujai kuriama politinė jėga neleis nuslėpti augančių ekonomikos vaisių nuo visuomenės, kaip, anot G. Kirkilo, paprastai nutikdavo dešiniųjų valdymo laikais.

G. Kirkilas akcentavo, kad naujai kuriama partija jau šiandien yra valdančioji parlamentinė partija ir sėkmingai dirba Seime kairiojo centro koalicijoje kartu su „valstiečiais“.

„Mes nesiblaškysime, mes neįsitrauksime į bevaisius politinius žaidimus, o kartu su mūsų koalicijos partneriais „valstiečiais-žaliaisiais“ įgyvendinsime mūsų tikslus ir šios mūsų Vyriausybės programą“, - partnerystę su valstiečiais ir Premjeru S. Skverneliu akcentavo G. Kirkilas.

Apibendrindamas svarbiausius šiandieninius kuriamos politinės jėgos tikslus, G. Kirkilas akcentavo, kad sieks inicijuoti pasirašyti naują sutartį su koaliciniais partneriais „valstiečiais“ Seime. „Manau, kad būsima sutartis galėtų apimti ne tik bendrą darbą Seime ir Vyriausybėje, bet ir savivaldos, Europos Parlamento bei Prezidento rinkimuose“, - aiškino politikas.

Naują politinę partiją kuriantys politikai atskilo nuo Lietuvos Socialdemokratų partijos (LSDP), kai kilo nesutarimai, ar partijai likti su valdančiaisiais, ar trauktis į opoziciją.

LSDP taryba 2017 m. rugsėjo 23 d. balsavo už traukimąsi iš koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Iš balsavime dalyvavusių 195 LSDP tarybos narių už siūlymą nutraukti koaliciją su „valstiečiais“, balsavo 140 narių, prieš - 46, 9 - susilaikė.

Su partijos tarybos sprendimu nesutiko devyni Seimo socialdemokratai - G. Kirkilas, Algirdas Butkevičius, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis ir Antanas Vinkus. Šie politikai kategoriškai laikėsi pozicijos, kad turi būti tęsiamas bendradarbiavimas su valdančiaisiais „valstiečiais“.

Nusprendus tokį partijos senbuvių prieštaravimą svarstyti LSDP taryboje, aštuoni (išskyrus A. Vinkų) Seimo socialdemokratų frakcijos nariai pareiškė patys pasitraukiantys iš Socialdemokratų partijos gretų.

2017 m. spalį vadinamieji socialdemokratų maištininkai įsteigė Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją Seime. Frakcijai priklauso 12 narių, o jai vadovauja A. Palionis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder