2019 m. sausio 23 d. 16:09 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Atostogaujantį Andrių Kubilių Anykščiuose džiugino gėlių kilimai, Skapiškyje - medus su agurkais

Atostogaujantį Andrių Kubilių Anykščiuose džiugino gėlių kilimai, Skapiškyje - medus su agurkais nuotrauka, foto

© Martyno AMBRAZO nuotr.

Lietuvos žmonės tampa vis mažiau pikti, o labiausiai jiems nepatinka, kai šalia gyvenantys kaimynai gyvena tik iš pašalpų, jas leisdami vėjais, ir nenori užsidirbti. Tai kalbėdamasis su naujienų agentūros ELTA korespondentu antradienį sakė šiuo metu atostogaujantis ir tradiciniame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų dviračių žygyje "Suk į dešinę" dalyvaujantis Premjeras Andrius Kubilius.

Premjeras kartu su bendraminčiais jau vienuoliktus metus iš eilės vykstančiame žygyje šiemet pasuko Aukštaitijos kryptimi. Šeštadienį Vilniuje prasidėjęs žygis baigsis sekmadienį Visagine, jo dalyviai Aukštaitijos keliais iš viso numins apie 600 kilometrų.

ELTA: Kaip sekasi atostogos, Premjere? Ar dar nepavargote kasdien minti dviratį?

A. Kubilius: Gerai, tikrai nepavargome. Ką tik atmynėme į Skapiškį (miestelis Kupiškio rajone - ELTA), su dainomis bendruomenė pasitiko, pavaišino labai skaniu medumi su agurkais. Jau vienuoliktą kartą taip miname ir tikrai džiaugiamės galėdami pailsėti, pasportuoti, pabendrauti su žmonėmis.

Galimybė nuo dviračio balnelio, minant per kalveles ir prieš vėją, pasižiūrėti, kaip žmonės tvarkosi, yra labai vertinga. Labai daug pamatome grožio, kurio automobiliu pralėkdamas tikrai nepamatysi.

ELTA: Kai bendraujate su žmonėmis, kokios yra jų nuotaikos?

A. Kubilius: Žmonės džiaugiasi proga pasikalbėti, juk žygyje dalyvauja ir Seimo nariai, ir ministrai. Kartais ir pokalbiai rimtomis temomis užsimezga, kartais tiesiog džiaugiamės buvimu kartu.

ELTA: O kokias problemas tokiuose rimtuose pokalbiuose žmonės kelia? Ar pastebite skirtumų tarp jų pasisakymų dabar ir to, ką jie sakydavo jūsų žygiuose prieš keletą metų?

A. Kubilius: Manyčiau, kad mažiau piktumo žmonėse, negu anksčiau būdavo. Anksčiau dažniau susitikdavome suvargusius, viskuo nusivylusius žmones, dabar tokių žmonių tikrai mažiau.

Viena problemų, kurią, ypač kaimuose, kelia ir moterys, ir vyrai, atėję į susitikimus - jiems tikrai nepatinka, kad šalia yra kaimynų, kurie gyvena tik iš pašalpų ir visiškai nenori patys dirbti ir užsidirbti, o tas pašalpas dažnai paleidžia vėjais. Pastebime, kad žmonėms labai skaudu matant, kaip tas mokesčių mokėtojų litas yra išleidžiamas visiškai ne pagal paskirtį.

Bet dažnai susitikimuose būna keliami ir bendruomenėms svarbūs klausimai, pavyzdžiui, dėl bendruomenės namų ar kokio nors projekto, kurį bendruomenės norėtų greičiau vykdyti. Tokius klausimus aptariame dalykiškai.

ELTA: Ar kelionėje orai negriauna Jūsų planų?

A. Kubilius: Tikrai ne. Orai geri, dienos šiltos. Vėjuotos ganėtinai. Pavėjui minti smagu, prieš vėją, aišku, kiek sunkiau, bet įveikiame ir tokią kliūtį.

ELTA: Kur dažniausiai nakvojate: palapinėse ar kaimo sodybose?

A. Kubilius: Kaimo sodybose dažniausiai. Dabar daug tų sodybų, labai gražiai sutvarkytų. Ir gražiose vietose, prie ežerų, prie upių. Iš tikrųjų jose yra labai smagu.

ELTA: Galbūt kelionės metu buvo įvykis, kuris labai nustebino ar pralinksmino?

A. Kubilius: Labai džiaugiamės Anykščiuose patekę į miesto šventę ir pamatę nuostabią žmonių kūrybą, vadinamuosius gėlių kilimus, nuklojusius visą centrinę Anykščių aikštę. Tai iš tikrųjų kažkas unikalaus, mus labai stipriai nustebino ir pradžiugino.

ELTA: Kur keliausite toliau?

A. Kubilius: Iš Skapiškio per Kupiškį minsime link Tiltagalių, į Rasos Juknevičienės (krašto apsaugos ministrės - ELTA) tėviškę. Tolimesni planai nesikeičia: sekmadienį finišuosime Visagine.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Rengs pastabas potvynių programai nuotrauka, foto

Klaipėda, "Akmenos-Dangės upės potvynių prevencijos ir jų padarinių šalinimo priemonės respublikinėje programoje šiuo...

Klaipėdiečių lūkesčiai: renovuoti namai, daug jaunimo, pigesni autobusų bilietai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Likus mažiau nei porai mėnesių iki savivaldybių tarybų rinkimų, klaipėdiečių nuotaikos įvairios:...

Skolas už šiukšles nusineša į kapus nuotrauka, foto

Ūkis, Politikų prašoma leisti pripažinti beviltiškomis mirusių asmenų ir bankrutavusių įmonių skolas už...

"Gladiatorius" prisivažinėjo - vyrui atimta teisė vairuoti nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos gatvėmis važinėjantis taksi „Škoda Superb“, ant bagažinės dangčio pasidabinęs užrašą „Gladiator“,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...