2018 m. rugsėjo 20 d. 00:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Artūras Paulauskas kritiškai vertina rūpestį kibernetiniu saugumu tik pirmininkavimo metu

Artūras Paulauskas kritiškai vertina rūpestį kibernetiniu saugumu tik pirmininkavimo metu nuotrauka, foto

© "Vakaro žinių" archyvo nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas kritiškai žvelgia į Vidaus reikalų ministerijos ketinimus kurti kibernetinio saugumo grupę išskirtinai tik Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

"Manau, kad susigriebta per vėlai ir neturima jokios vizijos, kaip turėtų būti užtikrinamas kibernetinis saugumas tiek Lietuvos pirmininkavimo metu, tiek ir po pirmininkavimo. Į situaciją reikia žvelgti kompleksiškai, o ne griebtis vienkartinių priemonių. Tinkamas atsakingų institucijų pareigų ir atsakomybių paskirstymas jau būtų svarus žingsnis", - teigia A. Paulauskas.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas vertina pastangas sukurti kibernetinio saugumo centro koncepciją, tačiau mano, kad vien valdžios institucijų dalyvavimas centro veikloje reikiamo rezultato neduos.

"Verslas, šiuo atveju, yra mūsų didžiausias pagalbininkas, savo patirtimi ir pasiūlymais galintis žymiai palengvinti kibernetinio saugumo centro koordinavimą. Nekalbu apie investicijas "medžiojančius" subjektus. Yra pakankamai daug profesionalių ir atsidavusių žmonių, kurie turi ir idėjų, ir pajėgumų, su valstybės pagalba, tas idėjas įgyvendinti", - sako komiteto pirmininkas.

A. Paulauskas pažymi, kad palaiko Vyriausybės siekius įpareigoti jai pavaldžias institucijas bent minimaliai pasirūpinti kibernetine sauga, pradėti rengti ypatingos svarbos infrastruktūros objektų sąrašą ir jų gynybos planą. Politikas pasidžiaugė, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto siūlymai gerinti kibernetinį saugumą pradedami vykdyti.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas Vyriausybei ir Vidaus reikalų ministerijai pateikė siūlymus kibernetiniam saugumui stiprinti. Komitetas siūlė ne tik nustatyti vieną koordinuojančią instituciją, gebančią teikti pasiūlymus, reaguoti į įvykius ir priimti sprendimus, bet ir bendradarbiauti su verslu, standartizuoti įrangą, nemažą dalį investicijų privalomai skirti apsaugai nuo kibernetinių atakų.

Komiteto sprendime taip pat Vyriausybei siūloma užtikrinti 2014-2020 metų ES daugiametės finansinės paramos priemonių vykdymą ir lėšų įsisavinimą elektroninės informacijos saugos srityje. Prie kitų pasiūlymų buvo paminėta Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) plėtros 2011-2019 metų programos įgyvendinimo svarba. NSGK nuomone, tam buvo skiriama nepakankamai dėmesio.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Tropiniais karščiais lepinę Lietuvai orai nesitrauks iki kitos savaitės. Šeštadienį galimi...

Po karščių sulauksime lietaus, kitą savaitę bus vėsiau nuotrauka, foto

Alytaus rotušės aikštėje penktadienį į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą situacijos stabilizavimo...

Į operaciją Malyje išlydėti Lietuvos kariai nuotrauka, foto

Policijos pareigūnams - mero sveikinimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Geriausios Lietuvos policijos pareigūnų komandos konkurse antrą vietą užėmusius Klaipėdos pareigūnus trečiadienį...

Tikintiesiems: atmintinė ko nesinešti į susitikimą su popiežiumi nuotrauka, foto

Lietuva,

Savaitgalį Klaipėdoje - tautinės olimpiados 80-mečio minėjimas nuotrauka, foto

Sportas, Jau ateinantį savaitgalį Klaipėdoje ketinama iškilmingai paminėti pirmąją Lietuvos tautinę olimpiadą, vykusią...

Ieškomas niekšas, sumušęs moterį su vaiku vežimėlyje nuotrauka, foto

Kriminalai, Po šeštadienį Klaipėdoje Dragūnų rajone įvykdyto šiurpaus nusikaltimo, kai buvo užpulta vežimėlį...

Klaipėda, Paskelbta prieš 33 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...