2018 m. gruodžio 19 d. 06:32 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Artūrą Zuoką išdavė bendražygis: rinkimai neįvyko.

Užvakar bandytas perversmas Vilniaus savivaldybėje baigėsi politiniu trileriu. Užsimoję perrinkti sostinės merą Artūro Zuoko šalininkai patyrė skaudų smūgį: juos išdavė bendražygis.
Opozicinei liberalų inicijuotai koalicijai pavyko savo pusėn patraukti du Lenkų rinkimų akcijos atstovus, tad už Tarybos posėdį ir mero rinkimus pasisakė 26 Tarybos nariai. Kaip tik tiek, kad A.Zuokas nugalėtų (Taryboje yra 51 narys). Tačiau balsavimas virto susistumdymais ir agresijos priepuoliais, o vienas iš liberalų tiesiog dingo ir nebalsavo.

Ir vėl posėdis - neteisėtas?

Teisininkai teigė, jog tokie rinkimai yra neįmanomi, nes dar nėra gautas atsakymai tiek iš Vyriausiojo administracinio, tiek Konstitucinio teismų dėl balandžio 9 dieną įvykusių mero rinkimų, kurių metu sostinės vadovu paskirtas Gediminas Paviržis. Prie savivaldybės susibūrę mero šalininkai skandavo: "Geriau komunistas, negu vagis. Vilnius be Zuoko, Lietuva - be makaronų".
Taigi išrinktojo ir laikinai įgaliojimų netekusio mero šalininkai posėdyje nedalyvavo. "Vakarų ekspreso" paklaustas, ko gi siekiama tokiais rinkimais, modernusis krikdemas Vytautas Bogušis atsakė: "Turėsime merą". Tuomet teko paklausti, ar tai įmanoma teisiškai, juk G. Paviržis neatsistatydino, negautas ir teismų atsakymas: "Palaukite, pamatysite, tuoj viskas susitvarkys",- optimizmu švietė "zuokininkas".
Vienintelis posėdį stebėjęs, bet jame nedalyvavęs G. Paviržio šalininkas socdemas Rimantas Vaitkus teigė, jog toks posėdis, o konkrečiai du pirmieji jo klausimai ("Dėl Vilniaus savivaldybės mero išrinkimo" bei dėl tam tikrų Tarybos sprendimų pripažinimo negaliojančiais) bus apskųsti teismui.
Nepaisant įvairių nuomonių, balsavimas įvyko. Į A. Zuoko pusę perbėgo du Lenkų rinkimų akcijos atstovai: Tadeušas Filipovičius bei Janas Dougialo. Balsavimas vyko slaptai, kitų kandidatų į mero postą be A. Zuoko taip pat nebuvo.

Balsuojant dingo liberalas

Jau po keliolikos minučių žurnalistų dėmesį patraukė susistumdymai bei kivirčai prie balsavimo urnų. Dar po kurio laiko pasigesta liberalo Vilmanto Drėmos. Galiausiai, sužinojus rezultatus, paaiškėjo, kad liberalas tiesiog nebalsavo. Su juo susiekti mobiliuoju telefonu kolegoms taip pat niekaip nepavyko.
"Ech, nuo išdavysčių ir niekšybių niekas neapsaugotas. Ką darysime. Dirbsime, gyvensime. Viskas sugriuvo",- savivaldybės koridoriuje dūsavo V. Bogušis. Išties, tas vienas balsas sužlugdė "zuokininkų" žaibo karą.
Šypsena pasipuošęs R. Vaitkus atskleidė dar vieną intrigą: pasak jo, per pirmąjį balsavimą tas pats V. Drėma pasisakė už G. Paviržį, o pastarąjį išdavė vienas iš lenkų.
Dabar įdomu buvo, kokį oficialų pranešimą paskelbs balsavimo komisijos pirmininkas. O išėjo taip, kad balsavimo rezultatai paskelbti negaliojančiais. Argumentai - tokie: V. Drėma po susistumdymo dingo, o kadangi jis buvo pasirašęs už Tarybos darbotvarkę ir pritarė naujiems mero rinkimams, jo nedalyvavimas užbraukė visus rezultatus. Lieka tik spėlioti: liberalas perbėgo pas socialdemokratus, ar susinervino ir "neatidėliotinais" reikalais pasišalino?

Vilniui gresia krachas

Po tokio pranešimo mikrofonų ir diktofonų apsuptyje A. Zuokas teigė, jog tokie veiksmai peržengė demokratiškas procedūras. "Žinoma, Vilniui tokie dalykai visai nenaudingi. Tačiau keista yra tai, kad valdančiąja save vadinanti dauguma nepasiūlė savo kandidato. Tačiau antra vertus, man tas posakis "duok kvailiui kelią" netinka",- sakė populiarusis politikas.
Jo oponentas R. Vaitkus dar kartą priminė apie posėdžio neteisėtumą. "Apgailestauju, kad dėl to, jog liberalai nemoka pralaimėti, taryba negali funkcionuoti. Ir dabar Vilnius tapo nebe modernia Europos sostine, o gūdžia provincija. Ką gi, ieškosime su opozija kompromisų. O kol kas laukiame teismo išvadų, manau, jos turėtų paaiškėti jau kitą savaitę",- prognozavo socdemas.
"Vakarų ekspreso" pakalbintas Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas situaciją komentavo taip: "Ką tik kalbėjausi su A. Zuoku ir, manau, viskas baigsis tiesioginiu valdymu. Nes jei Artūrą būtų išrinkę meru - tai apskųstų opozicija, ir atvirkščiai. Manau, kompromiso jie taip ir nepasieks, o po mažiau nei mėnesio Seimas paskirs miesto įgaliotinį, atleis tarybos narius ir bus įvestas tiesioginis valdymas, ko ir bijo valdančioji Savivaldybės dauguma. Gerai, kad uostamiestyje tokių košių niekas neverda",- pajuokavo klaipėdietis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas.

Sekmadienį Lietuvoje įvedamas žiemos laikas nuotrauka, foto

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Sekmadienį minimas Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio trisdešimtmetis. 1988 m. birželio 3 d. Lietuvos...

Lietuvos persitvarkymo sąjūdžiui - 30 metų nuotrauka, foto

"Ir ko gi gyvenime nenutinka, - socialiniuose tinkluose patirtais įspūdžiais su draugais...

Kaip Paulius Lileikis Landsbergį pavadavo nuotrauka, foto

Nukraujavęs „Neptūnas“ pralaimėjo Stambule nuotrauka, foto

Sportas, Lorenzo Williamsas ir Laimonas Kisielius dėl patirtų sužeidimų nebaigė FIBA Čempionų...

Pristatyti dar du kandidatai į Klaipėdos merus nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį apie savo dalyvavimą uostamiesčio mero rinkimuose paskelbė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto...

Pagerbė nusipelniusius Universiteto sportininkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universitete (KU) sveikinimų bei šiltų žodžių sulaukė ir specialiomis skulptūrėlėmis apdovanoti...

Viačeslavas Titovas priėjo liepto galą nuotrauka, foto

Klaipėda, Buvęs Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas sulaukė įtarimų. Purvu ant Lietuvos taškęs...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...