2018 m. gegužės 28 d. 08:31 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuvos naujienos

Lietuvos naujienos

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta?

(2)

2017-11-22, 17:43

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta? nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Prasidėjusi Žuvininkystės tarnybos pertvarka apaugo įvairiais prieštaringais vertinimais, ikiteisminiais tyrimais ir net bylomis. Trečiadienį Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos iniciatyva vykusio susitikimo su Žemės ūkio ministerijos vadovybe metu aiškesnių atsakymų, kodėl šią tarnybą reikia pertvarkyti, perkeliant į Klaipėdą, ir kodėl planuojama ją reorganizuoti, steigiant uždarąją akcinę bendrovę arba viešąją įstaigą, nebuvo pateikta. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas tikina, kad pertvarka būtina, o socialdemokratas Algimantas Salamakinas įtaria, kad pertvarka pridengiama būsimas tarnybos privatizavimas.

„Žuvininkystės tarnybos (ŽT) pertvarka buvo neišvengiama, nes, mano giliu įsitikinimu, valstybės tarnautojai neturi užsiimti nei žuvų auginimu, nei jų pardavimu. Svarbiausia, ką turėtų atlikti nedidelė, bet efektyviai veikianti tarnyba – užtikrinti realią, o ne formalią žuvininkystės kontrolę, visą dėmesį sutelkiant į žuvininkystės politikos įgyvendinimą“ – LRT.lt pateiktame atsakyme dėl tarnybos pertvarkos pabrėžia B. Markauskas.

Kaip jau anksčiau yra nurodžiusi Žemės ūkio ministerija, planuojama, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. ŽT centrinė būstinė kartu su jos direktoriumi bus perkeliama į Klaipėdą. Taip esą bus siekiama ne tik taupyti valstybės biudžeto lėšas, bet ir sustiprinti žuvininkystės kontrolę, regionų svarbą bei užimtumą juose. Po pertvarkos tarnybos darbuotojų sumažėtų nuo 182 iki 45.

Pertvarka pradėta dar vasarą

Apie tai, kad bus pertvarkoma ŽT, pradėta kalbėti dar vasarą. Tada Seimo Žemės ūkio reikalų komiteto narys, konservatorius Kazys Starkevičius, bendraudamas su LRT.lt, be užuolankų aiškino, jog bandymai tarnybą pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę (UAB) arba viešąją įstaigą (VšĮ) – pirmas žingsnis į privatizavimą.  

Trečiadienį, pasak A. Salamakino, ministras B. Markauskas tikino, kad privatizavimo nebus, o, atsiradus viešajai įstaigai arba uždarajai akcinei bendrovei, tarnybai bus lengviau dalyvauti įvairiuose konkursuose arba vykdyti europinius projektus.

„Bet aš labai abejoju, kad privačios bendrovės ŽT pigiau pardavinės mailių. Juk ji pati gali užsiimti žuvivaisa“, – svarsto A. Salamakinas.

Su LRT.lt bendravę ŽT darbuotojai neslepia, kad jau prieš mėnesį jiems išdalinti įspėjimai, kad bus atleidžiami iš darbo arba perkeliami į kitas pareigas bei padalinius.

Viceministras neigė, kad siekiama privatizavimo

Žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas, kuruojantis ŽT pertvarką, sako, kad tik kai kurie jos padaliniai taps uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis arba viešosiomis įstaigomis: „Ši pertvarka – nei pirmas, nei antras žingsnis į privatizavimą. Bus valstybinis, o ne privatus darinys“.

Viceministras taip pat teigia, kad valstybinių biudžetinių padalinių statusą praras ŽT žuvivaisos gamybiniai padaliniai. Jie po pertvarkos turėtų įgauti juridinių asmenų statusą.

Žuvivaisos padalinių yra Laukystoje, Rusnėje, Simne, Žeimenoje ir Trakų Vokėje. Čia veisiamos ir auginamos įvairios žuvys.

Pasak A. Bogdanovo, šie ŽT padaliniai bus pertvarkyti kitų metų viduryje, o pati tarnyba – kitų metų sausį.

Tarnybos vadovė neketina pasiduoti

Jau buvo skelbta, kad Žemės ūkio ministerija nepatenkinta ŽT vadovės Indrės Šidlauskienės veikla ir kad jos atžvilgiu pradėti tyrimai.

„Taip, nesusipratimų yra ir yra pradėtų ikiteisminių tyrimų. Taip pat atliekame ne vieną auditą dėl europinių investicijų“, – teigė A. Bogdanovas.

Paklausta apie ministerijos pareikštus įtarimus, ŽT vadovė I. Šidlauskienė savo ruožtu LRT.lt tvirtina, kad pati tarnyba teismui yra apskundusi ministro B. Markausko įsakymą dėl pradėtos tarnybos pertvarkos.

„Nors teismas jokių apsaugos priemonių nepritaikė, tačiau pateikėme savo argumentus, kad jau ir dabar dėl pradėtos pertvarkos valstybė patiria žalą, bet žmonės ieškosi darbo, privalome jiems tam suteikti laisvo laiko, bet atlyginimą mokame visą. Prarandame nemažai patyrusių specialistų“, – aiškina I. Šidlauskienė.

Paklausta, ar kas nors iš tarnybos specialistų pasiryžę pervažiuoti dirbti į Klaipėdą, ji sakė, kad nėra nė vieno, kas norėtų išvažiuoti iš Vilniaus: „Turime nemažai jau kvalifikuotų specialistų, kurie, pasiėmę bankų paskolas, Vilniuje įsigijo butus, sukūrė šeimas, tai jie tikrai niekur nevažiuos“.

I. Šidlauskienė stebisi ministerijos pareiškimais, esą sėkmingai pertvarkyta Nacionalinė žemės tarnyba ir taip buvo sutaupyta daugiau nei 200 tūkst. eurų.

„Tačiau į šią tarnybą jau perėjo nemažai mūsų tarnybos specialistų. Tai kaip suprasti? Ko gero, buvo atleisti neparankūs, kad vietoj jų ateitų „savi“? – svarsto ŽT vadovė.

Paklausta, kaip vertina jai pareikštus ministerijos priekaištus ar net įtarimus, I. Šidlauskienė tvirtina, kad ji pati išsiaiškinusi kai kurių ŽT darbuotojų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejus: „Mano pavardė siejama su fiktyviai tarnyboje įdarbintais darbuotojais, bet kažkodėl nepasakoma, kad aš pati tai išsiaiškinau ir paviešinau. Jei būtų priešingai, matyt, čia jau nebedirbčiau. Tačiau daugiau nieko komentuoti nenorėčiau, nes vyksta tyrimas.“

Svarstydama, ar iš tikrųjų siekiama privatizuoti ŽT žuvivaisos padalinius, I. Šidlauskienė prisipažino nenorinti komentuoti ministerijos veiksmų, tik sakė gavusi informacijos, kad kažkokie žmonės jau buvo atvykę apžiūrėti žuvivaisos padalinių tvenkinių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

smėliuks

2017-11-23   08:58

IP: 188.69.195.20

Nu sutikim ,kaip ten bebūtu didžiausias bardakas žuv,departamente,pas juos žvejys paskutinėje vietoje.Su šv.Klemenso diena žvejai..

taip

2017-11-22   19:05

IP: 88.118.162.108

Taip pat kaip ruošiama privatizuoti pelną nešančią įmonę VĮ Valstybės žemės fondas. Absurdas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuvos naujienos

Kitos savaitės pradžioje šalį užplūs netikėti karščiai – temperatūra kils net iki...

Kitos savaitės pradžioje - netikėti karščiai nuotrauka, foto

Penktadienį šalyje įsitvirtins labai šilti orai, o kitos savaitės pradžioje įsibėgėjus...

Kitą savaitę gali įkaisti iki 30 laipsnių nuotrauka, foto

Antradienį skėčius reikėtų pasiimti daugelyje rajonų, o artėjant savaitgaliui sugrįš vasariška...

Savaitgalį žadami net 27 laipsniai šilumos nuotrauka, foto

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB....

S. Sondeckis ir D. Banionis su KGB nebendradarbiavo nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Galite sudaryti naudingą sutartį ar gauti pajamų. Tačiau pinigai neužsibus...

Palangos turguje labiausiai laukiami užsieniečiai nuotrauka, foto

Ūkis, Palanga – neabejotinai populiariausias Lietuvos kurortas, tad nereiktų stebėtis, kad Palangos turgus...

Aiškėja daugiau detalių apie tragediją Tauragėje nuotrauka, foto

Kriminalai, Policija tiria šeštadienį Tauragės rajone įvykusios tragedijos, kai vyras nušovė du žmones...

Automobiliai per Kuršių neriją bus keliami greičiau nuotrauka, foto

Klaipėda, Automobilių perkėlimas per Kuršių marias po dvejų metų užtruks trumpiau. Per dvejus...

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 12 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 17 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...